Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Obaliłem rząd Mazowieckiego w 90 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

25 listopada będę celebrował 30-ą rocznicę obalenia rządu w Polsce, który bardzo zaszkodził Polakom. Rząd premiera Tadeusza Mazowieckiego złożył dymisję 25 listopada 1990, nazajutrz po jego porażce w wyborach prezydenckich.

 Wielu ludzi mylnie ocenia mój udział w wyborach na prezydenta w 1990 roku. Podejrzewają, że pchałem się na fotel prezydencki dla kasy i splendoru. Nie jest to zgodne z prawdą. Kasę i splendor wtedy już miałem i ceniłem prywatność. Jako emigrant dobrze poznałem metody Zachodu i wiedziałem, że Polska może liczyć tylko na pazerny wyzysk. Wylansowałem pojęcie wojny ekonomicznej i chciałem ostrzec rodaków przed tym co będzie. Zaskoczyła mnie akcja zbierania podpisów poparcia. Udało się zebrać 140,000 podpisów przez 10 dni co zapowiadało zwycięstwo w pierwszej turze. Trudno jednak było oczekiwać, że taki emigrant jak ja wróci do kraju po 20 latach z jedną walizką i zaraz zostanie prezydentem.

W czasie poprzedzającym wybory przejechałem mikrobusem ponad 20,000 kilometrów i widziałem, jak Polska była przejmowana przez interesy żydowskie. Dla mnie to było nie do przyjęcia i tym bardziej zaangażowałem się w kampanię wyborczą. Miałem przeciw sobie media sterowane przez Żydów i wszystkie kraje Zachodu na czele z USA. Ostrzyli sobie zęby na łatwe łupy w Polsce. A ja miałem tylko cenzurowany odcinek wyborczy w TVP i wiece w dużych miastach. Ale obeznany ze spirytualizmem i telepatią liczyłem na zdalne wyczucie Polaków. I się nie omyliłem. Moja żona, która była doskonałą telepatką była przekonana, że wygrałem wybory już w pierwszej turze. Tego nie jestem pewien, ale wiem, jak wybory na koniec zostały sfałszowane przez elitarną jednostkę WSW w Warszawie.

Mimo tego daję sobie kredyt za obalenie rządu Tadeusza Mazowieckiego i jego ministra Balcerowicza, Nieszczęśliwie Lech Wałęsa zaraz powołał nowy, jeszcze gorszy rząd Krzysztofa Bieleckiego i szkodnik Balcerowicz nadal pozostał ministrem.

Ze względu na wiek już nie piję alkoholu, ale na 25 listopada trzymam w zamrażalce butelkę Siwuchy i wzniosę toast dla Polski w 30-ą rocznicę obalenia rządu Mazowieckiego. Niech ta rocznica będzie przykładem dla Polaków, że zwycięstwo w walce z Żydami o kontrolę Polski jest możliwe.

Polaku, masz więcej mocy niż ci się wydaje.

KOMENTARZE

 • 5
  *****
 • Wszelki duch Pana Boga chwali !!!
  Rozumiem że dopiero co udało się Panu wyswobodzić Panie Stanie z macek Aliens, stąd ta nieznośnie długa absencja na Neonie. Dużo się działo przez ten czas na świecie, długo by opowiadać, no ale dobrze że się Pan w jednym kawałku odnalazł. :-)
 • Warto przypomnieć tą Pana ważną treść z przed wielu laty. ... !
  Tak.

  W niej zawarte są słowa prawdy.

  https://rzeczpospolita.neon24.pl/post/84862,rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku

  I ciągle aktualne.

  Tu tylko mały fragment z całego tematu.
  " Przed zmianą ustroju gospodarki Polski i Rosji były samowystarczalne – brakowało tylko bananów i kawy. Można było wybrać inne plany. Takie na przykład, jak wybrały Brazylia czy Chiny, które mogą być dzisiaj dumne ze swoich gospodarczych osiągnięć.

  Morał jest taki, że nigdy nie można ufać zagranicznym doradcom. Polsce i Rosji w czasie zmiany ustroju doradzali ludzie, którzy nigdy nie zbudowali żadnego zakładu pracy, tylko potrafili je niszczyć. W odpowiedzi na pytanie, jak się w przyszłości uchronić przed taką grabieżą powiem tylko, że do obrony i rozwoju kraju potrzebny jest  rząd patriotów, a nie zdrajców i matołów. Tylko państwo narodowe może uchronić swoich obywateli od zewnętrznych manipulacji i zapewnić wzrost gospodarki kraju, a co tym idzie zwiększyć ilość miejsc pracy i stale tworzyć lepsze możliwości rozwoju dla swoich obywateli. Aby nasza Ojczyzna była matką, a nie okrutną macochą. Dodam jeszcze, że lepszy domek ciasny, ale własny. Amen."

  Polecam całość zwłaszcza dla zaślepionych ... !

  Pozdr. :) 5 *****
 • słaba to pociecha
  "Nieszczęśliwie Lech Wałęsa zaraz powołał nowy, jeszcze gorszy rząd Krzysztofa Bieleckiego i szkodnik Balcerowicz nadal pozostał ministrem."

  Sukces i był ale wyszło jeszcze gorzej. Pamiętam te wybory... a wystarczyło tylko otworzyć tą nieszczęśliwą teczkę. Przez to że o niej Pan mówił, pokazywał i nie otworzył to przegrał. Trzeba było otworzyć jeżeli naprawdę tam coś było. Czasami najgorsza prawda jest lepsza od małego kłamstwa
  a ofiary z biegiem lat stają się mniejsze w porównaniu z tym co później nastąpi.
 • uczesanie
  https://m.neon24.pl/84e177ed582103f258c8f4cda4b3e909,2,0.jpg
  Ta fryzura to sama tak rośnie, czy fryzjer ją układał?
 • Witamy serdecznie
  Długo Pana na Neonie nie było!
  Dobrze, że przypomniał Pan o swoim istnieniu.
  A teraz proszę zaspokoić naszą ciekawość: czy w teczce którą Pan straszył Wałęsę coś było???
  Czy tylko Pan blefował?
  Teraz to już nie ma żadnego znaczenia, więc proszę o szczerość!
  A jeśli w tej teczce coś Pan miał, to co? Kwity na Bolka? Kto je Panu dostarczył?
  Propaganda sugerował, że skumał się Pan z agenturą PRL-owską.
  Proszę ułatwić pracę przyszłym historykom i napisać jak to było naprawdę!
  Pozdrawiam i gratuluję dobrego fryzjera: stanął n wysokości zadania!
 • Cieszę się, że Pan wrócił
  oby na stałe

  pozdr
 • @anthony 18:50:59
  Cytat: "Witamy serdecznie"

  Proszę nie pisać w imieniu wszystkich. Ja nie witam serdecznie.
 • @anthony 18:50:59
  Teczka była po to aby was żarła ciekawość do sprawdzenia życiorysu Wałęsy ale jakoś wam się nie chciało tego zrobić. Tylko dureń myśli że jakies papiery mogły zmienić wynik wyborów, których wynik był fałszywy. Wybory w 90 roku wygrała Aameryka z mała garstką upolitycznionych Żydów w Polsce a twój głos i czarna teczka nie mialy żadnego znaczenia. Ludzie malego formatu szukają sensacji zamiast pytać o program dla Polski. Dlatego tacy ludzie nie mają przyszlości tylko gonia od jednej sensacji do drugiej, Cieszę sie że was żre ciekawość już 30 lat, dłużej niz myślałem.
 • @Stara Baba 17:07:35
  Baba stara i głupia
 • Panie Tymiński, jeszcz raz pan zawalcz!
  Jakbyś pan na Ojczyznę zjechał i zadziałać zechciał, to znalazłaby się grupka ludzi wspierających, a wszystko dobre kamraty często z doświadczeniem frontowem.
 • @stroiciel patafianów 19:00:25
  No to idz pan stroic patafianöw...
 • @Pan podporucznik 19:22:48
  Z chęcią pomogę ale nikomu się nie chce zbierać pieniędzy na poważną akcję a nie można iść na wojnę bez kasy. Takie są prawa logistyki. Partia X zdechła z głodu bo nie miała wsparcia od ludzi, których miała reprezentować na arenie politycznej. Teraz jest czas kobiet aby pokazały co potrafią robić...
 • @morgan 19:24:07
  "stroiciel pantalonów" przynajmniej nie udaje swojaka. To zawsze lepiej, niż ci wszyscy tutejsi fałszywcy, obojga płci, którzy nagle, w czas próby, okazali się zwolennikami pandemii i noszą tera gorliwie podwójne "maseczki" i nas denuncjują.

  A ten cały "stręczyciel baleronów" od razu opowiada się po ciemnej stronie mocy. Głupota mniejszem grzechem jest, niźli przewrotność.
 • @Stan Tymiński 19:17:06
  Cyt: @anthony 18:50:59
  Teczka była po to aby was żarła ciekawość do sprawdzenia życiorysu Wałęsy ale jakoś wam się nie chciało tego zrobić...."

  No NIE! Rozbawił mnie Pan do łez! ....teczka była po to aby nas zżarła ciekawość!... Nie mogę opanować wesołości!!! ......Ja pierdykam
  Panie Staszku, już od dawna tak się nie uśmiałem!
  To zdanie może się stać hitem polskiego internetu.
  Gratuluję udanego "wejścia" do Neonu24.pl
  ....żeby nas zżarła ciekawość.....sam staram się czasami porobić jaja, ale gdzie mi tam do Pana!
 • @morgan 19:24:07
  Cytat: "No to idz pan stroic patafianöw..."

  A po co mam iść jeśli są na miejscu.
 • @Pan podporucznik 19:37:47
  Cytat: "od razu opowiada się po ciemnej stronie mocy."


  Lepsze to, niż być po stronie ciemnego ludu.
 • Ou.
  Miło zobaczyć starego znajomego po latach.
  Zdrowia życzę.
  I determinacji.
 • @Stan Tymiński 19:30:34
  cyt.: "Teraz jest czas kobiet aby pokazały co potrafią robić..."

  Czyli kobiety mają teraz działać bez Stanika ? :-)
 • @Nibiru 20:06:06
  Co ma piernik do stanika? Mężczyzni przez 30 lat udowodnili że nie mają jaj a więc kobiety przejeły ster dobrej zmiany. Władza nie lubi próżni.
 • @stroiciel patafianów 17:09:39
  To nie loczek.
  To curly hair.
  Nie każdego na taki stać.
  Na to trzeba mieć odwagę.
  I odpowiednio dumny Stan.
  I proszę się nie napierniczać z naszego starego znajomego.
 • @Stan Tymiński 19:18:47
  No i widzi Pan, sam osobiście przyznaje że żerował na wyobraźni wyborcy a nie faktach a ja na Pana głosowałem. Byłem niezmiernie wk....ny gdy zaczął
  pan pod koniec pajacować a i tak zagłosowałem. Może i byłem jednak głupi ale nie do zawartości teczki. Przegrał pan bo był w swoich poczynaniach niekonsekwentny a nie bo WSW panu głosy podmieniło. Tyle głosów co mógł pan dostać tylko Łukaszenko umie podmienić. Nie wiem co się tam u was wtedy stało, czy zaczął być "samobójcą" straszony czy po prostu się sfrajerował. No ale temat już stary i niemodny. Od tamtej pory w krajowych wyborach już nie głosuję poza wyjątkiem wstąpienia Polski do UE gdzie głosowałem na NIE. Mieszkam w USA, jestem także ich obywatelem więc co będę się w życie rodaków mieszkających w Polsce ze swoimi wyborami wpierd.... .
 • @brian 20:11:59
  Cytat: "I proszę się nie napierniczać z naszego starego znajomego."

  Jakiego naszego?
  To nie mój znajomy. Nie miał zaszczytu być mi nawet przedstawiony.
 • @Pan podporucznik 19:37:47
  Ja nawet pana lubie, panie oficyjerze, daruje rusycyzmy / "na jednostce"/, nie daruje jednak poblazliwosci dla stroicielstwa...
  Pozdrawiam pogodnie.
 • @stroiciel patafianów 19:00:25
  I tu czynię wyjątek zgadzam się z tobą. To człowiek znikąd.
 • @
  Dzień dobry/wieczór.

  Gdy korzystałem z Neon24 w poprzednim wcieleniu, pod innym nickiem, to się z Panem starłem, co do osoby Korwina Mikke, ale chcę Panu zwrócić honor. Obecnie uważam go za wentyl bezpieczeństwa układu.

  A co do fryzury, rzeczywiście dziwna i kojarzy się z fryzurą kozaków.
 • @Stara Baba 20:22:31
  I slusznie bo masz Pan obywatelstwo amerykańskie a to wymaga lojalności do polityki Waszyngtonu. W 90 roku 4 dni przed końcem wyborów zawitął do Polski wasz minister obrony Dick Cheney i namaścił Wałęsę na Prezydenta RP. Ani Pan ani nikt w Polsce nie mieli nic do powiedzenie. Taki już jest ten gangsterski kraj w którym Pan żyje i jak stara baba krytykuje wszystkich zza płota.
 • @kula Lis 69 20:58:31
  Cytat: "O jakich ty kobietach piszesz, toż to lewackie kurwy i szczyle co im jeszcze nie obrosła."

  Nie rób tu szamba. To nie portal "Niepoprawni"..
 • @Stan Tymiński 21:05:08
  "@Stara Baba 20:22:31
  I slusznie bo masz Pan obywatelstwo amerykańskie a to wymaga lojalności do polityki Waszyngtonu. "

  Mimo wszystko Ameryka to nie jest dyktaturą. Amerykanie mają różne poglądy i ze sobą ostro się spierają, co widać.
 • @Stan Tymiński 20:11:34
  Nie mają jaj, ale za to jakie wypasione karki, bicepsy i tak ładnie są wymodelowani.... Nawet kolczyki i ładne rysunki na prąciach mają...
 • Gdyby tak panowie Opara i Tymiński...
  Chybaż nikt inny się nie objawi. Pan Opara na antypodzie siedzi i duma, jak Wołodyjowski u kamedułów. A pan Tymiński też się do walki nie pali, kaskę podlicza. Jestże możliwem, by to któryś z nich Ojczyznę wyratował?

  Gdybyż jednak w nich właśnie mąż stanu miał się objawić, z dawna wyczekiwany, to my za niem jak murem. Nadchodząca zima będzie długa, i miejmy nadzieję, że krwawa.
 • @Pan podporucznik 21:54:25
  a amunicji na tej swojej wartowni dość macie? Na te krwawe rozprawy?
 • @Aga-Jaga 22:19:37
  " kobiety przejeły ster dobrej zmiany."

  W tym miejscu się nie zgodzę. Kobiety zostały przeciwstawione mężczyznom przez "niewidzialną rękę rynku" w ramach odwiecznej zasady "divide et impera".

  "Niewidzialna ręka rynku" dała im dochody, żeby stały się niezależne, bo "niewidzialna ręka rynku" jest przekonana, że łatwiej jest nimi manipulować, bo są ograniczone...

  Ale mam nadzieję, że kobiety zbystrzą podstęp i nie dadzą wodzić się za nos komukolwiek. Mam nadzieję, że skoro one dostały narzędzia, które odebrano mężczyznom, wykorzystają je w dobrym celu i rozniosą całe to szemrane towarzystwo w pył.

  Liczę na mądrość kobiet, które wiele razy w dziejach ratowały nie tylko swoich mężów, ale i cały świat. Skoro mężczyźni zostali celowo sprowadzeni do parteru, nadzieja tylko w nich.
 • @Stan Tymiński 19:17:06
  Pan Tymiński przywiózł tą teczkę do Chicago, a w Kurierze Chcagowskim wyszła potem długa seria artykułów ukazujących prawdzie oblicze Wałęsy. To był portret ubeckiego szpicla, cur.viaża, prymitywnego megalomana i de.bil.la przekonanego o swoim geniuszu. Te artykuły wtedy wielu ludziom otworzyły oczy.
 • Szanowny Panie Tymiński
  Witam Serdecznie,

  Bardzo miło Pana widzieć i słyszeć z powrotem na Neon24.pl - po kilku latach nieobecności. Mam nadzieję wrócił Pan do nas na dłużej...
  Neon24.pl - jest obecnie chyba jedynym całkowiecie niezależnym politycznie portalem.

  Uważam, że naprawdę zrobił Pan dla Polski wiele - obudził Pan jakby, w pewnym sensie Polaków - do innej rzeczywistości.
  Nie ze wszystkimi sprawami się może zgadzam, wielu rzeczy nie znam - byłem wtedy w Australii - ale niewątpliwie - odegrał Pan - w czasach tzw. transformacji ustrojowej - bardzo dużą rolę.

  Ciągle też uważam, że jakby nie dokończył Pan swojego dzieła...
  Jak Pan wie - wiele jest jeszcze w Polsce do zrobienia - a Nasz Kraj - niestety chyli się ku upadkowi...

  Być może warto się wspólnie zastanowić, jak możemy obecną sytuację Naszego Kraju zmienić.
  Być może zrobimy coś RAZEM...

  Neon24.pl - jest obecnie chyba jedynym całkowiecie niezależnym politycznie portalem - media odgrywają olbrzymią rolę w kształtowaniu opinii publicznej - a więc może to dobry punkt wyjściowy...

  Pozdrawiam najserdeczniej

  Ryszard Opara
 • @Casey 00:46:30
  Sorry, w Dzienniku Chicagowskim.
 • @Oracz 20:59:55
  Fryzura a la Sicz!
 • @Casey 01:13:30
  Jeśli ktoś wstydzi się łysiny, to niech beret nosi a nie zaczesuje włosów z tyłu głowy na przód. To nie jest kozackie.
 • @Aga-Jaga 22:25:38
  "Nawet kolczyki i ładne rysunki na prąciach mają…"

  Jedna Aga - Jaga o tym wspominała.
 • autor
  Tak szczerze?
  Nie miał Pan umocowania w społeczeństwie. Nie zjadł z nim beczki soli. Stąd brak zaufania do pańskich tez.

  Owszem, część społeczeństwa widziała już zagrożenie ze strony "bolków" i ich mocodawców, ale nie było pozytywnego programu, który mógł porwać ludzi.
  No i obce naciski, zwłaszcza medialne.

  PS. Gdyby Pan miał pozytywny program - partia (struktura) by się utrzymała. Obecnie identyczną rolę odgrywa Trzaskowski - też miał duże poparcie w wyborach.
 • @Aga-Jaga 22:25:38
  Organoleptycznie nie sprawdzałem. Spokojnie.
  Znam takiego dziergającego.
 • "Niech
  ta rocznica będzie przykładem dla Polaków, że zwycięstwo w walce z Żydami o kontrolę Polski jest możliwe."
  -----------------
  Na jakiej podstawie tak Pan sądzi? Przecież Pan nie wygrał.
  Wniosek?
  Reguły szatańskiej gry zwanej - demonkraturą - narzucają ci - co to ich ojcem jest diabeł - w trakcie gry tez je zmieniając - więc jak Pan chce wygrać?
  Ponadto tzw. demonkraturę wymyślono dla ludzi w samym Piekle - opierając ja z rozmysłem na wrodzonej ułomności ludzkiej. Tzw. demonkraturą zawiaduje się głównie za pomocą forsy - którą skumulowano w nielicznych, kosmatych łapkach - tę wydrukowaną i tę - co dopiero będzie wydrukowana.
 • Usnąłem ze wstydem własny komentarz.
  Czytam po łebkach i myślałem że to Bolku.
  a to Stan Tymiński ...
  Pamięta tamte czasy też uważałem Tymińskiego za autentyczną szansę dla Polski.
  Już wtedy widziałem jak bardzo globalna mafia boi się Tymińskiego co znaczyło że jest spoza mafijnego układu.

  Solidaruchy nie wprowadziły do Polski demokracji ale własną brutalną gospodarczo i społecznie dyktaturę na usługach globalnej mafii żydowskiej oraz KK.
  I tak to trawa do dzisiaj.
 • @Stan Tymiński
  Wtedy miał Pan porządne poglądy, był Pan libertarianinem, więc śmiało na Pana głosowałem. Niestety poglądy się Panu zmieniły i dziś już bym na Pana nie zagłosował.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:44:51
  Cytat: ""Nawet kolczyki i ładne rysunki na prąciach mają…"

  Jedna Aga - Jaga o tym wspominała."


  To "zadziwiony" o tym wspomniał.
  //rzeczpospolita.neon24.pl/post/158560,obalilem-rzad-mazowieckiego-w-90-roku#comment_1732089

  "Aga-Jaga" go zapytała skąd o tym wie.
  //rzeczpospolita.neon24.pl/post/158560,obalilem-rzad-mazowieckiego-w-90-roku#comment_1732110
 • @Stan Tymiński 21:05:08
  "W 90 roku 4 dni przed końcem wyborów zawitął do Polski wasz minister obrony Dick Cheney i namaścił Wałęsę na Prezydenta RP."

  A w lipcu 1989 roku odwiedził Polskę prezydent George H. W. Bush i nakazał
  wybranie na prezydenta W.Jaruzelskiego, bo tak uzgodnił to z Gorbaczowem.
  W 2010 roku B.H.Obama uzgodnił z D.Tuskiem(via A.Merkel) by ten wskazał B.Komorowskiego w wyborach prezydenckich, po likwidacji śp. Prezydenta L.Kaczyńskiegop a w 2014 roku poprzez izraelski Kneset, nakazał J.Kaczyńskiemu, by ten wskazał A.Dudę jako kandydata PIS w wyborach w 2015 roku.

  Taki mamy klimat!
 • @
  Ma Pan ostatnią okazję zaistnieć
  w krajowej polityce i to ze skutkiem
  wejścia do sejmu , wystarczy zaczarować
  zawiedzionych na PiS i PO oraz
  przejąć aktualne nastroje wk..... pań
  bo skoro taki Hołownia bez żadnej charyzmy
  i programu zbiera 10% to Pan , już bez żadnych
  rewelacji i tajemnic ale za to z bagażem
  doświadczeń człowieka sukcesu mógłby
  zaprezentować ludziom coś w stylu
  "nowego otwarcia " , działać trzeba szybko
  bo pustka po POPiS-ie długo nie będzie
  czekać na wypełnienie , po co wszystko
  ma się zmarnować u Hołowni czy Trzaskowskiego
 • @35stan 14:00:59
  ,,Po likwidacji śp Prezydenta L.Kaczyńskiego,,
  Kto taki zlikwidował to nieszczęście?
 • @Ryszard Opara 00:54:14
  Szanowny Panie Ryszardzie: Dziękuję Panu za dobre słowa i zaproszenie do współpracy. Ja też uważam że nie dokończyłem swego dzieła aby przekonac moich rodaków aby uwierzyli w siebie bo tylko na sobie mogą polegać.

  Ja Pan wie, to Polacy dali mi siłę aby obalić zły rząd w 1990 roku. Ale tajne glosy to było za mało abyt wygrać wybory. Prawda jest taka że w czasie trwania wyborów dostałem wsparcie od mego elektoratu na sumę zaledwie $600. Tyle byłem wart jako ich reprezentant milionów ludzi, ktory mial im zapewnić wolność działania i dobrobyt. To nie był pokaz siły dla naszych wrogów, wręcz przeciwnie dowód, że mozna było na koniec wynik wyborów łatwo sfałszowac na korzyśc Lecha Wałęsy.

  Dziś z cennym doświadczeniem jako spełniony przedsiębiorca i polityk za bardzo się cenię abym bez konkretnych dowodów wsparcia rzucał się sam jeden w wir polskiego piekła aby opanowąć szalejący ogień i stworzyć normalne warunki rozwoju.

  Mój warunek powrotu na scenę polityczną to zaproszenie od Komitetu, który zbierze na modłę Zachodu małe datki pieniędzy od dużej ilości ludzi, jako dowód że wspierają mnie nie tylko tajnym głosem ale nazwiskiem i pieniądzem.

  W innym słowach tajne, domyślne wsparcie mnie nie interesuje.

  Jeśłi tak się nie stanie to odejdę z tego świata ze smutkiem, że nie było na mnie zapotrzebowania w dzisiejszej Polsce.
 • @stroiciel patafianów 13:24:00
  Pan chyba nie musi stroić się na patafiana.
  Ja nie wiem, zadziwiony nie wie - bo się nie ogląda cudzych genitaliów. Ale Aga - Jaga - mogła taką wiedzę powziąć.
  Owszem, jest to pewna złośliwa zaczepka wobec Agi - Jagi, ale ona nie jest patafianką.
 • @Stan Tymiński 15:54:17
  Obajście próbowali kandydować na ten urząd.
  Zatem, tak między nami, neonowcami - jeśli ma dojść do waszej współpracy, to kto będzie Napoleonem, a kto Panią Walewską?
  ;-)))
 • @Stan Tymiński 15:54:17
  Szanowny Panie -
  Ma Pan absolutną rację - taka jest rzeczywistość.

  Ja też, kiedyś próbowałem zrobić coś dobrego dla Polski, miałem różne pomysły i propozycje, ale skończyło się na gadaniu - jako przysłowiowe
  "nocne Polaków rozmowy"...
  Oczywiście - nigdy nie byłem tak wysoko i tak blisko jak Pan, ale cała sprawa rozbiła się o brak funduszy...
  I ma Pan rację - to nie tylko o pieniądze chodziło, chodzi o zrozumienie wspólnoty celów - oraz masowy dowód poparcia...

  Ale...Niechaj żywi - nigdy nie tracą nadziei...

  Obecnie, Nasz Kraj - Polska, znajduje się w tragicznej sytuacji, z wielu zresztą powodów; nadchodzą szybko czasy ostatecznych rozwiązań...
  Nie ma też żadnej alternatywy.

  Mamy wiele przykładów z przeszłości, że w przypadkach zagrożenia dla niepodległości kraju - Polacy potrafili się zjednoczyć...w działaniach.

  Być może (miejmy taką nadzieję) i tym razem Polacy zrozumieją obecne olbrzymie zagrożenia - i zaczną działać razem - w obronie przyszłości.

  Tak Nam Dopomóż Bóg.

  Mam nadzieję - będziemy w kontakcie.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @zbig71 15:20:25
  Prawa fizyki, a raczej wielka arogancja tegoż, w stosunku do wszelkich praw.
 • @Ryszard Opara 01:34:20
  Przecież jest Pan multimilionerem! Nie ja, nie mnie podobni, tylko Pan.

  Ja w chwili obecnej jestem dziadem z komornikiem na plecach.

  Jakie to symptomatyczne: te zbiórki robione na cele najszczytniejsze, przez ludzi dobrze uposażonych. Np taki Pan ,,rowszan", można o nim powiedzieć że góra urodziła mysz. Facet jak twierdzi ma cztery biznesy, a jednocześnie rzucił pomysłem obciążenia opłatą tych, co dają za darmo artykuły w postaci blogów. Owszem, są tu tacy co niczego innego nie publikują, niż propagandę, czy to np PiS-partii czy to np faryzejską. To są treści bez wartości, nawet wyrzadzające szkody, lecz może i pozornie, bo dają podstawy do wyprowadzania kontr, co suma summarum może się opłacać w sensie merytoryczym. Pan Opara, ,,szczerze jak czekista" nazywa dziadowskim grosz jaki mu się udało zebrać, było to ~1300zł. A właściciel czterech interesów to ile dał? Skoro rzuca pomysłami na opodatkowanie pracy blogerów, to wypadałoby dołożyć się ze swojej kieszeni, wszakże ten pomysł był podany do wiadomości jako artykuł blogerski. Chyba wypada dać przykład i zacząć od siebie.

  Teraz słowo do Pana Tymińskiego. Skoro wybory nic nie mogą zmienić, bo są fałszowane, to działalność oficjalna też niczego nie może zmienić. W najlepszym układzie skończy się tym, co spotkało panów: Leppera i Petelickiego. Będzie to dowód na to, że wróg przestraszył się tego rodzaju działalności i uznał za konieczne sięgnąć po radykalne środki.

  Druga sprawa: są wprawdzie ludzie majętni w Polsce, oczywiście majętność to kwestia do dyskusji. Jedni są bardzo bogaci, jak przystało na oligarchów, inni po prostu dobrze zarabiają. Np dla mnie, dobrze zarabiającym jest mój kolega który bierze 4000zł na miesiąc w korporacji zajmującej się szerzeniem dezinformacji. Znam też przypadki zarabiających dwa razy tyle. Tacy ludzie nie będą chcieli nic finansować, bo nie czują potrzeby zmian. Może nawet obawiają się tych zmian. No bo co miałoby się zmienić? Więcej władzy w ręce biskupów? Pan Opara co jakiś czas przypomina że jest katolikiem, więc tak można pomyśleć.

  Z kolei ludzie którzy chcieliby zmian, najpewniej finansowo gonią w piętkę. Nie wiem czy ktoś, kto odjął sobie właśnie od ust 10 skromnych obiadów i posłał te 50zł, będzie zachwycony malkontentstwem Pana Opary, tak bezpośrednio wyrażonym w stosunku do wpłacających, czyli do niego. Lecz tak to już jest i będzie: systy nigdy nie zrozumie głodnego.

  Pan rowszan, można powiedzieć rozczarował, jako inicjator akcji dał mało, bardzo mało. Chociaż nie wiem ilu ludzi dokonało wpłaty. Przy zebranych 1300zł mogło to być np 1000zł, wtedy uznałbym że moje szacunki były złe. Jednak założyłem że wpłacających było więcej niż 2ch czy 3ch.
  Skoro nastał na Naon24 taki wysyp funkcjonariuszy rzymskiej macierzy, to może ona poczułaby się do współfinansowania?

  Trzeba określić tzw target i to co chce się osiągnąć. Mnie wygląda na to że... Daruję sobie, nie chcąc siać defetyzmu. Tylko powiem że bez przesilenia nic się nie zmieni. A nawet i po przesileniu. Gdy np policja i wojsko sięgnie po ostrą amunicję to zmieni się sposób postrzegania jednostek: jak niewiele mogą. Bo obecnie ludzie niezadowoleni jeszcze są dumni. Lecz można ich potraktować tak by chodzili ze zwieszonymi głowami. Państwo ma naprawdę dość sił i środków by zgnoić fizycznie i psychicznie swoich obywateli.

  To co rzuca się w oczy, to brak planu. Np czteromilionowej lunosci Irlandii to irlandzka ,,polonia" słała środki w takiej ilości, że działaniami bojowymi zmęczyli przeciwnika tj Wielką Brytanię. A tu Polonia głosuje na PiS. Bez przesilenia nie obejdzie się, bo na razie tryumfuje głupota.
 • WSADZIŁ PAN W TEN CZAS KIJ W MROWISKO!
  Pojawił się pan jak grom z jasnego nieba i zaskoczył pan wszystkich swoją kandydaturą, ale odegrał pan wówczas Ważną rolę!Widać stał się pan wówczas alternatywą dla wszystkich tych , którzy niewierzyli Lechowi Wałęsie i Mazowieckiemu.Spotkałem się z panem podczas kampanii wyborczej w Auli Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie i jako Prezes Zarządu Głównego Polskiej Organizacji Bezrobotnych zadałem wacpanu publicznie pytanie :Jak pan zamierza zmniejszyć BEZROBOCIE?
  Pamięta pan to?Dostałem też od pana ksiżke z dedykacją pt.Święte Psy ale niestety już jej nie mam.Czy mógłbym otrzymać drugi egzemplarz?

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 20:38:50
  Książkę "Święte Psy" można bezpłątnie ściągnąć ze strony www.rzeczpospolita.com

  Bezrobocie można było wtedy i dziś znacznie zmniejszyć prawem emisji pieniądza jak to opisałem w mojej książce "Przyczynek do Wolności".

  Pozdrawiam Czerewonego Korsarza a Gdańska.
 • @Oracz 07:18:14
  Z tekstu widać że jest Pan strachem podszyty i sieje defetyzm jak jakiś troll. Nigdy nie powiedziałem że wybory nic nie zmienią. Zmienią jeśli sie pokaże taką siłe że adwersarze bedą się bali je słałszować. Pokazem siły jest ilośc darczyńców małych ilości pieniędzy na wsparcie kandydata ale 30 lat to za ma lo aby Polacy to zrozumieli i wprowadzili to w praktykę. Tu nie chodzi o bogaczy ale o duża ilość ludzi, ktorzy jawnie małym pieniądzem staną za swoim reprezetantem. Jak do tej pory Polacy nie pokazali takiej siły tylko defetyzm, wymówki i tchórzostwo. Lubicie gdakać o Żydach na kanapach jacy oni sprytni i mocni a sami nie macie żadnej strategii. Za to was przestałem kochać i wstyd się przyznac że jestem Polakiem.
 • @Stan Tymiński 21:31:44
  Niech się Pan nie wstydzi, każdy naród ma swoje gorsze i lepsze cechy. Zupełny zbieg okoliczności sprawił, że w ogóle dowiedziałem się o Pan istnieniu całkiem niedawno, chciałem zobaczyć jak to możliwe że człowiek którego wypowiedzi w ostatnich miesiącach po prostu powalają, został prezydentem. Nie byłem w stanie oglądnąć w całości na raz debaty telewizyjnej przed drugą turą, nie wiem co Pan wtedy myślał i jakim sposobem panował nad emocjami. Tą debatę powinno się pokazać uczniowi szkoły średniej, żeby przypomniał sobie o niej w momencie w którym dojdzie do niego w jakim tak naprawdę kraju żyje. Mi to wyjaśniło bardzo wiele, tylko ja chciałem poszukać odpowiedzi. To co tak naprawdę działo się w tym okresie, na ile i przez kogo było to zaplanowane? Ileż to teorii, analiz i porównań. Racja, my Polacy daliśmy się zniewolić, poniżać, tyle lat cierpienienia aż w końcu udało się Nam, tuataj bez rozlewu krwii obalić komunizm, to dzięki nam.mamy wolność i wróciliśmy do Europy! Doceń to co masz, za moich czasów.... Itd. Ja się wstydzę przed przyszłymi pokoleniami, że pomimo to iż widzę co się dzieje dzisiaj, to nawet nie mam pomysłu jak to choć zacząć zmieniać. Może lepiej było nie drążyć i nie łączyć przyczyn z konsekwencjami, nie myśleć. Na samym końcu stwierdzam żr to musi być test, świat otaczający i ludzie maja być nielogiczni i targani emocjami, niekonsekwentni i pyszni. Żeby mi przypominać co tak naprawdę jest ważne, powodzenia życzę!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930