Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Potpourri w polityce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nadchodzących wyborach de Sejmu i Senatu nie widzę możliwości na głębokie reformy w Polsce, które są konieczne dla jej rozwoju.

Kiedy wypromowany przez Jarosława Kaczyńskiego prezydent Andrzej Duda dowiedział się o swoim sukcesie wyborczym, wydał okrzyk: "ale jaja". Nagrał to i opisał tygodnik "Fakt". Nie oczekiwał, że zostanie prezydentem i zachował się niepoważnie jak fircyk. Nie wróży to dobrze jego prezydenturze. Zachował się gorzej jak Lech Wałęsa, który po otrzymaniu wyniku wyborów wypowiedział słynne hasło: "zdrowie wasze, gardła nasze".
 
Tak jak się tego spodziewałem wiele elementów kampanii wyborczej Dudy zostało zaczerpniętych z mojej książki "Przyczynek do Wolności",  wydanej w 2013 roku, ogólno dostępnej w  internecie na stronie www.rzeczpospolita.com
 
Nie tylko on korzystał z  tej publikacji w  kampanii wyborczej. Paweł Kukiz i inni "pożyczyli" sobie z niej wiele pomysłów. Dwa główne postulaty to zmiany w Konstytucji i wzmocnienie urzędu prezydenckiego, który do tej pory jest organem reprezentacyjnym, a nie wykonawczym.
 
Sam opracowałem projekt Konstytucji w czasie pracy nad książką "Przyczynek do Wolności" i jakiś czas pózniej znalazłem inny program przygotowany przez znanego publicystę Stanisława Michalkiewicza. Bardzo go polubiłem za niesamowitą zbieżność poglądów w tak trudnym temacie. Zapewniam, że nie wiedziałem o jego inicjatywie przed wydaniem mojej książki.
 
Od dawna mam wiele przykładów plagiaryzmu moich myśli i haseł. Na początku lat 90-ch notorycznie robił to Andrzej Lepper aby przejąć mój elektorat. Przywłaszczył sobie takie hasła jak: "Balcerowicz musi odejść", "Godne życie", "Polska potrzebuje gospodarza". O dziwo wielkie wyróznienia za to, co powiedziałem 25 lat temu dostają teraz profesorowie Jan Sowa, Witold Kieżun i wielu innych. Ja sam jestem w Polsce pod cenzurą mediów i żadnego uznania za ostrzeżenia przed tym, co się stało, nie oczekuję. Mam jednak satysfakcję, że ze studia w moim domu, w dalekiej Kanadzie dochodzą do Polski teksty, które mają wpływ na jej przyszłość.
 
Takich ludzi jak Lepper, Kieżun, Sowa, Duda i Kukiz stać tylko na krytykę, a to jest dopiero ocena sytuacji. Wyższa szkoła to opracowanie planu i jego egezekucja. Tego jeszcze nie widziałem.
 
Dlatego kusi mnie kandydowanie na senatora w nadchodzących wyborach. Senatorzy są wybierani zgodnie z ordynacją JOW. Byłaby to szansa na wprowadzenie w życie wielu z moich pomysłów poprzez lobowanie i edukację. Nudzi mnie stałe wykorzystywanie moich sugestii przez nieudaczników w ich walkach o stanowiska polityczne. Wielu ludzi mnie pyta kogo mają wsprzeć i na kogo głosować. Sam chciałbym zakasać rękawy aby rzetelnie popracować dla moich wyborców i dla Polski.
 
Od dawna obiecałem sobie, że nie będę krytykował działalności niezguł w polskiej polityce. Wolę poświęcić swój czas i energię na poszukiwanie pozytywnych i praktycznych rozwiązań pomocnych w rozbudowie mojej ojczyzny. Krytykę zostawiam ludziom, którzy nic innego nie potrafią robić. Jak wiadomo takich w Polsce nie brakuje.
 
Jako spełniony przedsiębiorca po 40 latach prowadzenia własnej firmy w Kanadzie i po wielu podróżach po świecie zdobyłem cenne doświadczenie - wiele rzeczy jak to się mówi "weszło mi w krew" i nie muszę się często zastanawiać, co jest złe a co dobre. Tak bogate doświadczenie znacznie ułatwia pracę w polityce.
 
Od dawna pracuję nad skutecznym planem rozwoju Polski. W tym celu zbudowałem nieformalny zespół cennych specjalistów, którzy służą mi dobrą radą i krytyką. Nadzieję na zmiany w Polsce daje mi działalność prezydenta Węgier Viktora Urbana. Jego rząd ostatnio spektakularnie spłacił dług aby uwolnić się od dyktatu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. To daje szansę na znaczną poprawę sytuacji Węgier w przyszłości. Jest to dobry przykład dla Polski.
 
W nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu nie widzę możliwości na głębokie reformy w Polsce, które są konieczne dla rozwoju. A to dlatego, że Polacy nie potrafili na długo przed wyborami zbudować normalnej partii politycznej, reprezentującej ich rzeczywiste interesy. Dla części wyborców Ruch Kukiza daje pewną nadzieję. Jest to jednak wielka niewiadoma, ponieważ wiele zależy od jakości kandydatów tego ugrupowania, których zatwierdza na listach jego prawa ręka Janusz Sanocki z Nysy. Jak go znam ( był w Ruchu JOW), to będą to ludzie mierni ale wierni. Ani on, ani Paweł Kukiz nie tolerują krytyki i będą za wszelką cenę starali się dopilnować dyscypliny partyjnej według własnego widzi mi się. Proszę zwrócić uwagę, że w Ruchu Kukiza odbywa się selekcja kandydatów, a nie wewnętrzne prawybory. Jeśli opiera on swój sukces na idei JOW zapożyczonej od Ruchu JOW, to przynajmniej wewnętrzny dobór kandydatów powinien bazować na tej samej zasadzie.
 
Jak powszechnie wiadomo nieszczęśłiwie nastąpił całkowity rozłam między Ruchem Kukiza i Ruchem JOW, co może bardzo żle rzutować na wynik Referendum. W czasie historycznego wydarzenia jakim jest referendum na rzecz zmiany ustroju takie podziały nie są dopuszczalne. Niestety przeważyły osobiste ambicje i prywata. Jeśłi Referendum będzie przegrane, zdecydowanie będę za to winił Pawła Kukiza. Dla dobra sprawy trzeba było utrzymać jedność działania w całej Polsce.
 
Ze swojej strony wspomagam akcję Ruchu JOW, który to wspieram od ponad 20 lat dzięki wielkiej pracy jego fundatora ŚP. prof. Jerzego Przystawy. 20 lat jego tytanicznej pracy na rzecz ordynacji JOW będzie ukoronowane wynikiem ogólnopolskiego referendum. Dlatego wspomagam Ruch JOW na ile mnie stać i ile mogę.
 
Przez 45 lat mego pobytu w Kanadzie korzystam z dobrodziejstw ordynacji JOW i do tej pory nie spotkałem lepszego sposobu wyboru reprezentantów w polityce. Nie ma tu żadnych progów wyborczych dla kandydatów. Ale tutejsze społeczeństwo ma instynkt samozachowawczy i byle kogo, czyli nieudaczników nigdy nie wybiera. Ordynacja JOW pracuje w kraju gdzie jest przewaga imigrantów i ludzie przybyli tu z całego świata bezkrytycznie ją akcepują.
 
Dla mnie osobiście największą korzyścią systemu JOW jest pozwolenie na wybór najlepszych kandydatów na politycznych liderów. Sejm który ma posłów wybranych w ten sposób jest silną formacją  reprezentującą rzeczywiste  wartości narodowe. Tego nam brak w Polsce, gdzie przez proporcjonalny system wyborczy wygrywają złodziejskie mafie polityczne, służące obcym interesom na pohybel Polakom. Po 25 latach ordynacji proporcjonalnej skutki jej działania widać gołym okiem. Wygrywa manipulacja przy pomocy partyjnej kasy i stowarzyszonych mediów. Wyborca nawet nie wie, kto go będzie reprezentował w jego okręgu. Stwarza to sytuację, gdzie posłowie są reprezentantami "narodu" i tym samym nie odczuwają żadnej odpowiedziałności za swój okręg wyborczy. Partie takie jak PIS i PO bez żenady zrzucają kandydatów na "jedynki" w okręgach,  ludzi, którzy mieszkają zupełnie gdzie indziej.
 
Tacy "wymianowani" kandydaci kiedy zostaną wybrani przy użyciu "proporcjonalnej" matematyki też będą mogli powiedzieć "ala jaja",  jak to zrobił prezydent Andrzej Duda.
 
Drodzy czytelnicy, życzę Wam wygranej w nadchodzącym 6 września Referendum JOW. To będzie bardzo ważny dzień dla Polski.
 
Stan Tyminski
Acton, Kanada, 25 sierpnia 2015
www.rzeczpospolita.com

  

KOMENTARZE

 • PANIE STANISŁAWIE, TO NIEPRAWDA, ŻE...
  ...Pana nie wspierają żadne media w Polsce. Wspiera Pana całym sercem TELEWIZJA NARODOWA. Jak będzie Pan kandydował na senatora - na pewno Panu pomożemy.
  :)
 • -- widzisz Pan !! Kukiz nie podróżował po całym świecie
  całe życie mieszka w prowincjonalnej Polsce ! urodził się w rodzinie kresowiaków po przejściach. Jako artysta i PRZEDSIĘBIORCA na skalę możliwości polskich TEŻ ! osiągnął sukces .

  Panu łatwiej ! z LOTU PTAKA - sęp widzi padlinę, padlina padła w wyczerpującej walce .

  NIKT !! NIKT !! w Polsce po 1989r nie dokonał tyle co Paweł Kukiz . Świetnie Pan wie !! że OBUDZIŁ POLSKĄ ŚWIADOMOŚĆ !!

  Pan tego NIE DOKONAŁ !!
 • ---------- na dobranoc :)
  https://www.youtube.com/watch?v=rnm61GN2O8w
 • @ninanonimowa 22:28:12
  25 lat temu szanowna Pan była pewnie za młoda aby ją budzić :)

  Dziękuję za ładną bajkę. Dobranoc!
 • @Stan Tymiński Co zakrywa Kanada liściem klonowym ?
  Panie Stan, 45 lat w Kanadzie mogło Panu bardzo zaszkodzić, szczególnie w JOWach. Proszę nie implementować obcych cywilizacji do Polski, mamy swoją, bo POLSKĄ : https://www.youtube.com/watch?v=1K1swZZZ6mE&list=PLzix_s29DVhzKkm7njWonZG8Vyug4U0Eg
 • @ninanonimowa 22:28:12
  Pani sobie nawet nie wyobraza przez co emigrant musi przejsc by osiagnac sukces.Niech sobie Pani wyobrazi siebie, teraz, w jakims obcym kraju, z innym jezykiem , ktorego Pani nie zna, bezrobocie, kasy brak, co robic aby zyc? Pan Tyminski i ja przez to przeszlismy.Pan Tyminski o tym nie pisze a ja napisze otwarcie.Jest to koszmar nad koszmary, niewyobrazalny, mozna to porownac do wysylki na Gulag.Znalezsc pierwsza prace, niektorzy sie upadlaja by ja dostac.Nie mozna z tej pierwszej pracy przezyc.Szukanie lepszej pracy.Wytrzymac nasmiewanie sie Amerykanow z polskiego akcentu.Zostaje sie oszukanym przez Amerykanow i rodakow bo jest sie nowym.Pracujesz czasem miesiacami za darmo.Prace na 3 zmiany, noc, dzien,pracowanie na 2 etaty, auta za $500 sie psuja, trzeba pod nimi ciagle lezec ale kiedy spac? Czlowiek jest bliski samobojstwa ale prze do przodu bo nadzieje ma.Jedni z tej gry odpadaja i wracaja do Polski a innym wracac wstyd i maja tylko 1 kierunek: do przodu.Plan:Nauczyc sie jak najwiecej, klamac, ze sie wszystko umie i sie usmiechac.Wedlug tego planu nauczylem sie kilkunastu zawodow, pracowalem w kilkunastu fabrykach i osiagnalem tytul :senior projektant inzynier mechanik.Bez studiow wyzszych.Tylko polska matura(w Polsce pracowalem jako operator filmow rysunkowych w Bielsku po technikum fotograficznym).Ostatnim moim projektem przed emerytura byly maszyny do tkania Boeingow i AirBusow z wlokna weglowego w firmie Ingersol.W miedzyczasie ozenilem sie, 2 dzieci, zbudowalem wlasnorecznie 2 domy po godzinach.Teraz jestem juz na emeryturze od 2 lat i w glowe zachodze , jak ja na to wszystko mialem energie i sily w tej Ameryce? Moze Pan Tymiski odpowie na to pytanie bo osiagnal o wiele wiecej niz ja i jeszcze wiecej chce robic.
 • @Matematyka nigdy nie kłamie. Tylko proszę nie mieszać pojęć.
  .
  „Tacy "wymianowani" kandydaci kiedy zostaną wybrani przy użyciu "proporcjonalnej" matematyki też będą mogli powiedzieć "ala jaja", jak to zrobił prezydent Andrzej Duda. „

  Ideą Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej - Można mianować przy użyciu "proporcjonalności" do grupy, lecz w grupie najlepszego, wybiera tylko surowa matematyka.

  Bez jaj z matematyki, która od lat dziwnie jest obrzydzana Polakom:))

  JOW-y na „mieszaniu pojęcia kolejności procedur w matematyce” i „reklamie anty systemu” w jawny sposób wbijają gwoździe w wieko trumny Polski.
  Lecz, łatwo można jeszcze uratować Polskę, przez zachowanie logicznego porządku kolejności procesów matematyki i zastosowanie idealnego systemu Demokracji Cyfrowej proponowany przez nasz Klub. Reprezentacji najlepszych z najlepszych:)
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
  Pozdrawia Rodaków i ich Sympatyków
 • @staszek kieliszek 08:50:04
  PODZIWIAM Pana i każdego Polaka , któremu się udało , żal mi też każdego Polaka ,któremu się nie udało.
  Mam w najbliższej rodzinie / amerykanów/ od nich wiem ! jaką drogę przechodzi Polak za granicą . Oczywiście wiedzieć a samemu przeżyć to różnica .

  Ps. pisał Pan kiedyś ,że studiował na AGH czy mylę się ?.
 • @ninanonimowa 08:58:47
  Zaliczylem na Politechnice Krakowskiej 3 semestry ale jak przyszla matematyka wyzsza to niestety nie dalem rady.Pozniej w USA okazalo sie, ze ta wyzsza matematyka nie na wiele jest potrzebna jak sie ma manualne doswiadczenie w metalu.Czuje sie po prostu czy projektowac cos cieniej czy grubiej bez obliczania.
 • @ninanonimowa 22:28:12
  To nie ważne czy Kukiz osiągnął sukces, czy Tymiński osiągnął sukces, czy Wałęsa, Duda, Kaczyński czy Komorowski osiągnęli sukces. Ważne jest tylko to, czy Polska pod ich kierunkiem osiągnęła sukces, czy miała szansę osiągnięcia sukcesu czy była pod ich władzą systematycznie wyniszczana, okradana i oddawana do użytku jak tania dziwka przez sutenera.
  Sukces Kukiza to 20 lat pracy woJOWników, a nie Kukiza, Kukiz nie wymyślił ani jednego zdania o JOW, tylko powtarza gotowce woJOWników. Czy zatem Polska pod jego dowództwem miałaby szansę osiągnąć sukces?

  Jedyną osobą z wymienionych, która samodzielnie osiągnęła sukces jest Pan Tymiński i tylko pod takim dowództwem, nie ważne nawet czy pod Pana Tymińskiego, Polska i Polacy będą mieli szansę na SUKCES.
 • To jest istota i najwazniejsze wyzwanie KTO JE UNIESIE
  wklejam raz jeszcze to co napisalem u nikandera w jego tekscie ,,Juz wiemy,,
  ,,DAJCIE MI WLADZE NAD KREDYTEM NARODU A NIE BEDE DBAL O TO KTO SPRAWUJE W NIM WLADZE,, [Rotschild] wszystkie dzialania i propozycje odnosnie polityki monetarnej w wiekszosci akceptowaly narzucony system zniewolenia ,czy jestesmy sami w stanie uniesc ciezar naciskow i uzaleznien ktore niechybnie beda wywierane,przy kazdej probie radykalnego podejscia do tego problemu[kadafi i unia polnocnoarfrykanska Kenedy jego smierc i jego nowa waluta oparta o srebro]] polska to nie Irlandia dla wlacow pieniadza , wiec sami czy z kims kto moze cos realnie zmienic to jest podstawowe pytanie.... jest tylko jedyna odpowiedz ty partnerem zmian moze byc tylko Rosja. innych mozliwosci polska po prostu niema jesli pan Prezydent Duda tego nie rozumie nie bedzie nigdy dobrym prezydentem polakow..... ....... .............................................................................................................
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nie co potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.. [ patrzEdgar Cayce Rosja i usa ] reszta to tylko sytuacjinizm nic nie wnoszacydo sprawy kontynuacja upadku i postepujacego zniewolenia Film,, Wezwanie do Przebudzenia,, pokazuje kierunek tej drogi wybor nalezy do nas..
 • To jest istota wyzwania...
  Zle wpisalem tytul wpisu ,, nikandera ,, w rubryce najnowsze brzmi on ,,Napisalem,,
 • @Henryk Kreuz 09:55:07
  Każdy Polak , który chce przynieść Polsce wolność , samodzielność itp jest cenny ! . Autorytety gubią, idee nie !.
 • @jan 10:16:40
  .
  Tyle lat minęło a odczyt akualny...

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Dzień dobry,

  Napisał Pan:

  "Od dawna pracuję nad skutecznym planem rozwoju Polski."

  Czy zatem jest Panu wiadome że państwo odbiera pracującym Polakom ponad 80% dochodów?
  Czy ,gdy przykładowo zostanie Pan senatorem, zamierza Pan podjąć działania zmniejszające to koszmarne jarzmo? Jeśli tak, to do jakiego stopnia?
  Bez konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie uzyska Pan mojego poparcia.
  Ani żaden inny polityk oczywiście :-)

  Serdeczności
 • @ninanonimowa 22:28:12
  "NIKT !! NIKT !! w Polsce po 1989r nie dokonał tyle co Paweł Kukiz . Świetnie Pan wie !! że OBUDZIŁ POLSKĄ ŚWIADOMOŚĆ !!"

  Ciemność widzę... widzę ciemność...

  Polszewia w ostatnich sondażach ma 27% poparcia.... tyle tej świadomości.
 • @ninanonimowa 22:28:12
  "NIKT !! NIKT !! w Polsce po 1989r nie dokonał tyle co Paweł Kukiz . Świetnie Pan wie !! że OBUDZIŁ POLSKĄ ŚWIADOMOŚĆ !! "

  Rezultat był taki, że w wyborach prezydenckich ,z grubsza licząc, połowa Polaków nie poszła do wyborów, ponad 2/3 z tych, co poszła zagłosowała w pierwszej turze na kandydatów pomagdalenkowych. I bul przeszedł do drugiej tury.... kuźwa, ale świadomość!

  OOOOOOOO!!!!! ale obudził! ale obudził! Nic tylko zrobić sztandar z napisem "Kukiz - Obudźca" i biegać z nim wokół Giewontu....
 • Pani ninanonimowa, 22:28:12
  A partyjka bubla?

  :)))))))

  pozdrawiam
 • @Jasiek 11:10:52
  ---::))) powtórzę NIKT ! NA TAKĄ SKALĘ !!

  Ps. Kukiz powiedział NA GŁOS i PUBLICZNIE / on który wcześniej wspierał PO / KRÓL JEST NAGI !! i cała Polska zobaczyła gołe PO !!.

  Na początku 2014r siedziałam w towarzystwie 15 osób , mówiłam o POLIN wszyscy mnie wyśmiali, mówiłam o PO też mnie wyśmiali .
  Po Kukizie, po aferze taśmowej przeprosili mnie !.
  Jak KROWIE NA ROWIE niestety Narodowi trzeba tłumaczyć !. Prawda jest taka,że !! Polacy w znakomitej większości są PRZEŻUWACZAMI !.

  PIS jest ZNIENAWIDZONY przez Polaków za tworzenie PAŃSTWA WYZNANIOWEGO. Dlatego Polacy głosują na PO.
  Katolicka patriotyczna starszyzna zindoktrynowana przez kościół głosowała na Dudę .

  NIE BYŁO KOMU !! głosować na Polskę ! dzięki Kukizowi /OBYWATELE / nie ! prawica ,lewica, katolicy itd A OBYWATELE wreszcie zagłosują na Polskę

  Kto wygra wybory ?? jak zwykle ŻYD ale ludzie zaangażowani w ruch Kukiza POZOSTANĄ !. I to jest już ZACZYN nowego myślącego PRAWIDŁOWO- bo po polsku Polaka .

  -----kula śnieżna toczy się !!! i zatoczy PRĘDZEJ czy PÓZNIEJ do przystanku POLSKA SUWERENNA OBYWATELSKA / a kler z żydami NA DRZEWO !/

  Kukiz dokonał CUDU ! sam i sobie podobnych wyprowadził z przystanku Majdan i idzie, błądząc jeszcze - ALE ! idzie do przystanku SUWERENNOŚĆ.
 • @ninanonimowa 12:59:50
  Zarozumiała jesteś Nino!


  Dlaczego, chcesz burzyć Polakom mury kościóła, budowane przez wieki?

  Czas czarno białej Tv się skończył a Ty nie zabranisz ludziom oglądać tv w kolorze wyrzucając stary telewizor przez okno:))

  Racjonalniej i prosto, dla Polaków jest uzupełnić wiarę nową zdobytą wiedzą i techniką:))
  Bez Boga i matematyki, ani do proga nie dojdziesz. http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 16:40:29
  --:)))) A CO MA WSPÓLNEGO BÓG ?? z kościołem ? .
 • @ninanonimowa 16:49:30
  Kościół jest jednym z wielu miejsc dostępnych ludowi do szanowania porządku stworzonego przez Boga.
 • MADRA RUWNOWAGA STRUKTUR MIEJSKICH I WIEJSKICH
  Najwiekszym błedem jaki zostal popelniony w ostatnich stu kilkudziesieciu latach rozwoju cywilizacji jest zachwianie rownowagi miedzy

  strukturami duzymi i malymi co do liczebnosci ludzi je tworzących i mozliwosciami jakie maja zyjac w tych strukturach. Przerost struktur

  ponadnarodowych korporacji i koncernow ]doprowadzil do przejecia przez nie wiekszosci istotnych dla zycia sfer wytwazania produkcji i

  dystrybucji. W konsekwencji doprowadzilo to do olbrzymiej nierownosci i niestabilnosci systemu jako calosci.Uzaleznienie coraz wiekszej ilosci

  ludzi i calych narodow od podmiotow ponadnaroowych doprowadzilo praktycznie do sytuacji ubezwlasnowolnienia jednostek i narodow

  odebrania im prawa samostanowienia i sprowadzenia czlowieka do roli przedmiotu majacego okreslona wartosc rynkową ,od czego juz tylko

  krok do koncepcji dr Mengele, Dr Pianka i jemu poobnych. Tym co bylo motorem budowy takiej spolecznej struktury bylo przekonanie ze taka

  forma organizacji jest optymalna ,jest to jednak tylko punkt widzenia ludzi ktorzy maja aktualnie wladze chca ja utrzymac wiecej chca ja

  poszezac i poglebiac na wszystkie aspekty zycia jednostki i spolecznosci ludzkie w przekonaniu ze taka rozbudowana kontrola bedzie dawala

  stabilnosc i bedzie najwlasciwsza z mozliwosci jakie ma czlowiek . Niestety juz dzis widac ze pelnia wladzy daje jej tez daje mozliwosci w

  wymiarze negatywnym zblizajac sie wrecz do ludobujstwa [ szczepionki z rtecią celowe wywolywnie chorob, wojen, celowe skazanie zywnosci

  , nowe techniki manipulacji umyslem[fale wysokich czestosci], chemiczne modyfikowanie zachowan [ alexjones.pl, Raport z Zelaznej Gory] ]

  Konsekwencją narzuconych spoleczenstwą mechanizmow ekonomicznych i prawnych[np sztuczne obostrzenia w chodowli wytwurczosci

  ,przepisach sanitarnych np kodex elementarius itp ] jest zanik zycia lokalnego i przemieszczanie sie ludnosci do duzych skupisk miejskich, w

  konsekwencji doprowadzi do do takiej skali problemow ze jedynym wyjsciem bedzie calkowite odebranie wolnosci ,i zamkniecie ludzi w mega

  miastach i scisle ich kontrolowanie poprzez rozbudowany system nadzoru eletkronicznego [kamery, podsluchy, czujniki emocji, czipy RIFID,

  czipy sterujace biochemia ,zdalna kontrola poprzez inteligentne liczniki pradu sterowanie psychika poprzez emisje pola eletkromagnetycznego

  ,obroze eletkroniczne dla nieposlusznych [wieze GSM z zapasem mocy na emisje juz stoja patrz prisonplanet.pl] To nie jest fikcja literacka

  czip prokreacyjny dozujacy srodki antykoncepcyjne sterowany impulsem z zewnatrz ktury moze byc kontrolowany administracyjnie juz jest skonstruowany , jaki beda mozliwosci w miare

  rozwoju tych technik lepiej nie myslec. Wszystkie te procesy odbywaja sie przy milczacej akceptacji tzw wiekszosci nie rozumiejace ze

  pewnego dnia zostana zamknieci przez innych tak samo zniewolonych ale majacych przywileje w gettach z ktorego nie bedzie wyjscia i nie bedzie mozliwosci zmiany tej sytuacji. Takie wiec

  beda konsekwencje dalszej rozbudowy struktor miejskich . Dlatego tak wazny jest problem skali struktur malych i duzych. Niewiem czy

  mozna oczekiwac od ludzi majacych zeczywistwa wladze, ze zaczna sie kierowac innymi pryncypiami,uwzgledniajacymi fakt ze kazdy czlowiek

  jest stworzeniem Bozym na jego obraz i podobienstwo.. Coraz czesciej i bez ogrudek dochodza sygnaly ze takie koncepcje sa juz brane pod

  uwage ,wypowiedz pana Boniego ze cyt,,ze wzgleduw organizacyjnych nalezy ludzi przesiedlic do miast to nic innego jak otwarte

  propagowanie agendy21. Takie myslenie zbiezne z wypowiedzia Kisyngera ktory powiedzial ze,, latwiej zabic milion ludzi niz ich

  kontrolowac,, pokazuje jakie metody lacznie z ludobujstwem moga byc urzyte w sytuacji przejecia pelni kontroli przez osrodki wladzy jeszcze

  dzis ograniczane przez ostatnie suwerenne panstwa glownie rosje. Kwestia proporcji struktor jest wiec zasadnicza dla wszystkich ludzi i ich

  dobrego zycia dobrze rozumianego. Skrajna reakcja graniczaca z obledem na przerost struktur miejskich byly koncepcje spoleczne jakie

  probowal realizowac Czalczesku w Romuni czy Pol Pot w Kambodzy struktury miejskie i struktury o duzym liczebnie systemem

  zorganizowania spolecznego sa niezbedne dla wytwazania i produkcji bardziej zlozonych wytworow tech nicznych nie moga one jednak

  przejac calkowitej dominacji nad swiatem ale byc istotnym jego wielkosciowym elementem calosci. Na dzis procesy globalizacji sterowane

  przez ludzi u wladzy ida niestety bezkompromisowo w kierunku calkowitego podporzadkowania peryferi w stosunku do centrum przy

  calkowitej biernosci mas nieswiadomych ze one wlasnie poniosa najciezsze konsekwencje pozbawiania ich podmiotowosci. Predzej czy puzniej

  moze w trogim czy trzecim pokolniu ale niechybnie to nastapi i ich dzieci beda przeklinac tych ktorzy do tego doprowadzili,a przeciez juz dzis

  prawie zewyraznie widac zarys tych planow. Wielu ludzi ma ambicje bycia lideramii dązy do mozliwosci decydowania o sprawach natury

  ogulnej,bycia politykami,poslami, burmistrzami,radnymi, niejednokrotnie rozmawialem z takimi ludzmi o takim rysie osobowosci i takich

  ambicjach,niestety czesto zauwazalo sie jedno brak elementarnego rozumienia rzeczywistosci, i wiedzy co do tego w jakim zyja swiecie i jakie

  sa konsekwencje ich stanu swiadomosci. To oczym pisze czyli wielkosc struktur jest wlasnie konsekwencja niewiedzy i braku swiadomosci na

  ruznych szczeblach wladzy i zarzadznia, dlatego procesy te przebiegaja bez najmniejszego spolecznego oporu. Dlatego tak waznym jest stan

  swiadomosci liderow ktorzy na dzis wogole nie wchodza na droge rozwazan jaka proporcja struktor miejskich do struktur lokalnych byla by

  wlasciwa i dajaca charmonie a przedewszystkim spoleczna stabilnosc. Dominacyjne struktury miejskie jawia sie dzis jako przejaw dazenia do

  wladzy i kontroli,i jest to mechanizm samonapedzajacy sie o nieobliczalnych konsekwencjach Teodore Roszak w jednej z ksiazek napisal ze

  dezurbanizacja winna byc elementem kazego odpowiedzialnego programu politycznego,na dzis wiec zachamowanie wzrostu miast winno byc

  wyzwaniem dla prawdziwie myslacych ludzi majacych ambicje kierowania sprawami ogulu jesli nie chca by zycie przyszlych pokolen nie stalo

  sie pieklem. Wiele elementow ,,zruwnowazonego rozwoju,, mialo by dobre mozliwosci zaistnienia gdyby wladze swa polityke ekonomiczna

  ukierunkowaly na niezaleznosc lokalnych struktur miast restrykcyjnym przymusem zmuszac ludzi do migracji do miast. Jest to polityka

  prokorporacyjna i antynarodowa prowadzaca do holokaustu narodu, Radykalnie patrzac mozna by powiedziec ze osoby zarzadzajace

  korporacjami reealizuja polityke ludobujstwa juz dzis[ John Perkins ,,Wyznania platnego ekonomicznego mordercy] Liderzy majacy ambicje

  dąrzenia do wladzy te kwestie powinnyy traktowac priorytetowo praktyka pokazuje ze jest inaczej, dostosowuja sie oni do narzuconych

  rozwiazan reprezentujac globalne interesy a nie interes narodow ktore winni z racji urzedu reprezentowac. Patrzac realnie na swiat mozna by

  zec ze jest mala szansa na takie przeorientowanie by struktury miejskie byly madrym elementem calosci i uzupelnialu sie ze strukturami

  lokalnymi tworzac mądrą proporcje co dopotrzeb i celow spoleczenstwa jako calosci. Bardzo czesto wchodzac w rozwiazywanie biezacych

  problemow zapominamy o sprawach zasadniczych problem proporcji struktor miejskich do struktor lokalnych w mym przekonaniu powinien byc

  bardzo gleboko rozwazony, lęk i pruzna ambicja nie moze powodowac ze tworzymy samonapedzajacy sie mechanizm zniewolenia ktory potem

  i tak przygniecie wszystkich ciezarem swego upadku. Niewiem czy mozna oczekiwac od nieformalnych struktur wladzy [rzeczywistej wladzy]

  przyzwolenia na rozwoj i odbudowe zycia lokalnego bo jest to swiadome pozbawienie sie kontroli ,mysle jednak ze kazdy kto ma ambicje bycia

  politykiem poslem,radnym, burmistrzem powinien potraktowac prace dla lokalnej suwerennosci jako zasadniczy cel. Oczywiscie w pelni takie

  koncepcje mozna realizowac wylacznie w ramach narodu ktory jest suwerenny i kierowanych przez ludzi madrych wolnych od ambicji i

  ekspansji. Czy na dzis narod jest gotowy do takich rozwiazan i projektow,czy przecietny polak np pracujacy na zachodzie wogule bedzie chcial

  ponosic ciezar wyzeczen ,oby nie bylo tak ze dopiero bardzo zly scenariusz tego co czeka nas w przyszlosci nie zmusil nas do tego by docenic

  lokalna suwerennosc ,energetyczna ,socjalna. zywieniowa wogule wolnosc od korporacyjnego modelu swiata w kturym niema miejsca dla

  dobra i prawdy. Patrzac na scene polityczna dzis wydaje sie ze niema na niej ludzi kturzy patrza dalej i wychodza poza narzucone rozwiazania

  . Osobiscie mysle ze przykladowo pan Tyminski bylby dobrym liderem takich koncepcji patrzac na jego dzialalnosc w ciagu calego jego zycia

  jednak czy spoleczenstwo poparlo by takie cele jest dzis watpliwe, mysle ze ludzie zyja dzis w iluzji wzrostu i rozwoju a poparcie dla takich

  ludzi i takich koncepcji nastapi wtedy gdy mocno sparza sie tymi wyobrazeniami [ patrz Szhumacher ,, Male jest piekne,, czyli spojzenie na

  ekonomie przez pryzmat ze czlowiek cos znaczy,,] Byc moze we wlasciwym czasie rozwiazanie i wzorce co do proporcji struktur wiejskich do

  miejskich przyjdzie ze wschodu wlasnie jesli wierzyc Edgarowi Cayce o ktorym pisalem powyzej [patrz Edgar Cayce Rosja i USA ] jedno jest

  pewne dalsza koncentracja srodkow wytwazania i ludnosci poprzez przymus fiskalny i prawny w miastach to obled prowadzacy do katastrofy

  rzadne dzialania ktore nie uwzgledniaja tego aspektu nie sa wstanie zbudowac charmonijnego spoleczenstwa i zapewnic pokoju . Pamietac o

  tym powinien kazdy ubiegajacy sie o wladze w pelnieniu ktorej kierowal bedzie sie madroscia a nie zyskiem plynacym z lojalnosci wobec

  rozwiazan obcych temu co dobre i sluszne . Zakoncze slowami ksiag Starego Testamentu ,,Dzisiaj krolowie waszym ma byc celem ktorym

  nad ludzmi wladze dano umiec co prawo Panskie napisalo,,
 • @goodness 08:53:10
  Matematyka nigdy nie kłamie- Witaj w Klubie- właśnie podano kawę:))))
  Pozdrawiam....
 • @alfa.com.hel 20:44:18
  Pyszna kawa, Dziękuję:)
 • @ninanonimowa 12:59:50
  "---::))) powtórzę NIKT ! NA TAKĄ SKALĘ !!'

  Aaaa tam. No i co z tej skali? Ja też powtórzę: bul wszedł do drugiej tury, w pierwszej kandydaci systemowi dostali ok 2/3 głosów, polszewia ma nadal powyżej 25% poparcia.

  Kaczyński na większa skalę mówił, że co resort to klęska. Też nie pomogło. Robił to na pewno przed Kukizem. Teraz widać jak z wydmuszki służb uchodzi powietrze- już sondaże nie tak łaskawe.
  Lepiej niech da sobie Pani spokój z tym Kukizem. Jak można na serio myśleć o osobie bez programu, rozdającą stołki.... polszewikom. Właśnie z tego powodu Kowalski zrezygnował ze startu z list Kukiza.
  Król jest nagi, ale miejsca na listach polszewikom daje. Przecież to trzeba być kretynem, żeby tak robić.
 • @Jasiek 23:30:43
  ---::)) o tym Kowalskim mówisz ??

  https://www.youtube.com/watch?v=NrMiuHTlpXw

  Widzisz Jasiek ! jestem impregnowana na wszelkie sugestie Twoje też - jak to drzewiej mawiano : NI HU HU WYSOKI SĄDZIE wiem swoje .
 • @ninanonimowa 23:51:14
  Proszę nie odwracać kota ogonem - filmik ni przypiął, ni przyłatał, łysy grzywką o kant kuli itd....
  A merytoryczny argument to gdzie?
  Znów się z Panią nie zgadzam... ale dziękuję za odpowiedź.
 • Zapisał bym to inaczej:
  "A to dlatego, że Polacy nie potrafili na długo przed wyborami zbudować normalnej partii politycznej, reprezentującej ich rzeczywiste interesy."

  Zapisał bym to inaczej:
  "A to dla tego, ze Polacy nie potrafili na długo przed wyborami wskazać
  i spisać swoich potrzeb i interesów oraz założyć Partii która była by w ich imieniu oddelegowana w celu tych potrzeb i interesów Polaków bronienia."
 • @jan 20:04:04
  Ja Janie wole strukture wiejska od miejskiej.W miescie wiecej kolorowych lasek ale tych serdecznych lepiej na wsi szukac.Pieknie to napisales i order Ci sie nalezy.Lecac samolotem, swiat jest w zasadzie pusty, ilez jest miejsca dla marzycieli chcacych zyc osobno a nie w miescie.Miasto to pieklo.Technologie dzis sa takie, ze mozna zyc na pustyni nawet, samowystarczalnie.
 • @Jasiek 00:14:29
  .
  Nikt po 89 r. ani teraz nic nie naleje do dziurawej beczki pękniętej w obwodzie na 25%.

  Jedynie czwarta władza w sejmie, może załatać taką wielką dziurę.

  A, pisanie o osiągnięciach przez dziurawy garnek do Polaków daje zwodnicze nadzieje:))

  Serdecznie Pozdrawiam
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930