Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Ludzie pracy mają dość biedy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naprawa państwa jest możliwa, ale wymaga jednak brawurowych patriotów mającycgh silne wsparcie swoich wyborców.

Znane powiedzenie, że ryba psuje się od głowy jest adekwantne do sytuacji w USA, gdzie ludzie mają dość biedy. "American dream" już nie istnieje z powodu akumulacji kapitału przez jeden procent ludności, który co roku bogaci się kosztem uboższych obywateli. Większość społeczeństwa ma jednak glosy wyborcze i teraz Amerykanie masowo wspierają swoich "lewicowych" przedstawicieli. Jest to smutna wiadomość dla wszelkiej maści korwinistów, libertarian i przedstawicieli ekstremalnej prawicy. Zachodnia Europa nie ma tego problemu, ponieważ mimo zastoju gospodarczego ludzie pracy mają duże zabezpieczenia socjalne gwarantowane przez prawo. Jest to ewidentne zwłaszcza we Francji, Anglii i Niemczech.
 
Już 30 lat temu zacząłem sygnalizować że koniec świata, to koniec nowych rynków zbytu. Ameryka skorzystała gospodarczo ze zwycięstwa w II-giej Wojnie Światowej i stała się globalnym mocarstwem i policjantem naszej planety a to drogo kosztuje. Ta sytuacja  spowodowała to szybki rozwój gospodarczy USA w "radosnych" dekadach lat 50-ch, 60-ch i 70-ch. W latach 80-tych nastąpiło jego spowolnienie, aż do dnia dzisiejszego gdzie rozwój jest zerowy. Teraz w Ameryce panuje frustracja, trwoga o przyszłość i smutek. Jednocześnie udowodniono, że to nie nasycenie rynków światowych jest przyczyną zaniżenia siły dochodów klasy średniej w USA ale chciwość kapitalistów. W takim klimacie w partii Demokratycznej powstała lewicowa frakcja prowadzona przez Elizabeth Warren, profesor prawa, która trzy lata temu w wieku 63 lat została senatorem powtarzając slogan: "gra jest zmanipulowana". Ta akademicka nauczycielka nigdy przedtem nie zabiegała o karierę w polityce. Obecnie jest ona silnym adwersarzem Baraka Obamy i Hilary Clinton, dzięki poparciu dużej części Demokratów. Większość z nich obecnie uważa, że rząd powinien więcej robić aby zmniejszyć nierówność dystrybucji dochodów. Dzięki swoim poglądom Warren otrzymuje wielkie wsparcie finansową od potencjalnych wyborców i stała się  gwiazdą amerykańskiej polityki i tym samym zagrożeniem dla pozycji Hilary Clinton. Ale Warren uważa, że może więcej zrobić w Senacie: "Ameryka mnie rozumie i Waszyngton musi dołączyć się do reszty kraju. Tak się stanie". Tłumy, które przychodzą na jej publiczne spotkania mówią właścicielom Ameryki,  że mają dosyć wyzysku i że nie mogą wziąć wszystkiego - czas to zmienić. Jak wiadomo w tym kraju wyborcy wspierają swoich przedstawicieli dotacjami pieniężnymi i to daje im siłę przebicia. Rosnąca popularność Elizabeth Warren wskazuje że sfrustrowana Ameryka zmienia kurs na lewo.
 
W Polsce sytuacja wygląda o wiele gorzej ponieważ wyborcy nie dotują swoich politycznych reprezentantów finansowo. Dlatego trudno oczekiwać aby jakiś poseł czy senator dostał poważne wsparcie na platformie uczciwej dystrybucji dochodów.  Zjednoczona lewica roni krokodyle łzy na temat sytuacji ludzi pracy ale jest mało wiarygodna ze względu na swoją przeszłość.Trudno też spodziewać się aby poseł czy senator danej partii politycznej głosił poglądy niemiłe jej liderowi służącemu interesom wielkich kapitałów, bo tam czuje respekt i siłę. Dlatego Polacy potrzebują zmiany ordynacji wyborczej na JOW aby poslowie mieli możliwość reprezentacji rzeczywistych interesów swoich wyborców. Senatorzy już są wybierani przy ordynacji JOW ale jeszcze ze względu na niezrozumienie istoty politycznej reprezentacji nie są wspierani przez swoich wyborców pieniądzem, który da im możliwość szerszej promocji swoich racji. Tylko "zza płota" możemy patrzeć jak społeczeństwo w Ameryce małymi datkami finansowymi zmienia swoją przyszłość.
 
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że polscy kapitaliści nie będą się ochotniczo dzielili z pracownikami swoim zyskiem. To samo dotyczy działających tam korporacji międzynarodowych. Stosunki między pracodawcą i pracownikiem powinno regulować prawo, tak jak to się dzieje w Anglii, Francji i Niemczech. Zmiana prawa pracy z pewnością zawyży jej koszt, co może być negatywne dla inwestorów ale to nie tania siła robocza jest dla nich główną atrakcją ale kwalifikacje pracowników. Które trzeba stale podwyżać ponieważ dają szansę na zmniejszenie problemu bezrobocia.
 
Trudna sytuacja w Polsce polega na tym, że tylko nieliczni wzbogacili się na zmianie ustroju.  Zdecydowana większość jeśli ma pracę, to jest wykorzystywana w charakterze tanich najemników. Naprawa państwa to zadanie kompleksowe, do którego obecnie nie nadaje się żadna partia na scenie politycznej. Nadchodzące wybory dają możliwość wejścia do Senatu kandydatów niezałeżnych przez ordynację JOW ale to wymaga ich wsparcia pieniądzem. I tu jest pies pogrzebany.
 
Walka polityczna to nie zabawa dla kilkuset ludzi ale poważne zadanie dla milionów wyborców, którzy chcą zabezpieczyć swoje interesy. Niestety w większości przypadków politycy są traktowani jak gladiatorzy w darmowych igrzyskach prowadzonych dla rozrywki ludu - kto komu więcej dowali. W wyborach liczą się media i kasa. Trudno czekiwać aby obecnie logicznie myślący niezależny wartościowy kandydat miał jedno i drugie. Dlatego do takich "bogatych" partii politycznych jak PIS i PO doczepiają się karierowicze, prezentujący małe wartości merytoryczne i brak lojalności w stosunku do  swoich wyborców. Wielu Polaków pod wpływem propagandy medialnej jednak na nich głosuje.
 
Innym problemem jest niska jakość "elit", o reputacji zniechęcającej wartościowych Polaków do wzięcia udziału w polityce. Zdecydowanie jest to skutkiem proporcjonalnego systemu wyborczego, który stworzył mafijne partie polityczne manipulujące społeczeństwem przy pomocy mediów. Kolejne wybory do Sejmu niestety nie odbędą się przy ordynacji JOW i wielu kandydatów zostanie posłami nie z woli wyborców ale dzięki zaistnieniu na liście preferencyjnej lidera ich ugrupowania. I znowu przez kolejne lata polityczne mafie nieudaczników będą rządzić naszym krajem.
 
Naprawa państwa jest możliwa, wymaga jednak brawurowych patriotów, mających silne wsparcie swoich wyborców. Potrzebne są zmiany, ktore nie będą się podobały Brukseli ze względu na sprzeczność interesów. Dlatego niezbędzni  są odpowiedni ludzie w polityce, potrafiący wykorzystać swoje zdolności i kwalifikacje dla dobra kraju. Posłowie i senatorzy wybrani przez ludzi, którzy będą pracowali tylko dla ich dobra.
 
Niepokoi mnie "sondażowa" popularność PIS ponieważ nigdy nie miałem zaufania do jej liderów. W krajach demokratycznych ceni się opozycję ale jak można cenić PO po ośmiu latach nieróbstwa, afer i skandali. Paweł Kukiz, nowa gwiazda na politycznym firmamencie jest wielką niewiadomą ponieważ do tej pory nie wiemy kto będzie kandydował z ramienia tego ugrupowania i jakie są założenia selekcji kandydatów. Być może do wyborów zarejestrują się także inne ugrupowania, które mają wartościowych kandydatów.
 
Jakość wybranych reprezentantów jest sprawą zasadniczą ale jest bardzo ważne aby poseł lub senator był uzależniony od swego elekotratu a nie od rozkazów lidera danego ugrupowania. Jest to ewidentne w USA, gdzie prezydent Obama musi się liczyć z lewicową platformą senatora swojej partii Elizabeth Warren, która dzięki swojej pozycji może zmienić przyszłość Ameryki. Dzięki ordynacji JOW.
 
Stan Tymiński
Acton, Kanada 19 sierpnia 2015

www.rzeczpospolita.com 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Ludzie pracy mają dość biedy"

  No coś podobnego...

  A dlaczego ludzie pracy są biedni? W Polsce dlatego, że państwo zabiera im ponad 80% dochodów. W takich warunkach żadna gospodarka się nie rozkręci, padnie każda demografia. Likwidacja PIT i ZUS (które są całkowicie zbędne) pozwoli obniżyć to jarzmo do granic 30-35%. A ludzie, którzy proponowali likwidację ZUS i PIT dostali w wyborach prezydenckich (odpowiednio Kowalski i Mikke) mniej niż 3% głosów.... załamka.

  A JOW? Bajka dla naiwnych i zabetonowanie obecnego stanu rzeczy - także... PIT i ZUS.

  Ślę serdeczności.
 • @ Autor
  "Obama musi się liczyć z..."

  ...posiadaczem oryginału aktu urodzenia. A jak pani Warren za mocno przyfika, to samolot gdzieś poleci i pani Warren może być jedyną ofiarą katastrofy, co już się pewnej pani związanej z wiedzą na temat urodzenia B.H.O. taktownie przytrafiło.
  Przepraszam za brak linku.
 • A to ciekawe?
  "w USA, gdzie ludzie mają dość biedy." - To gospodarka wolnorynkowa zła u nas walczy o to Korwin.
  Demokracja w Unii socjalistyczna - zła.I patrząc jak Niemcy zagrabili Grecję zimny pot zalewa.
  Teraz pan proponuje JOW -y lek na całe zło wybawca biedy tylko kosztowny. Dla mnie idiotyczny! A co w Stanach zabierze tym bogatym , a da biednym?
  Był socjalizm u nas to go obaliliśmy bo był radziecki , zdradziecki ! Ten socjalizm Niemiecki podobno lepszy cywilizowany i bardziej złodziejski!! Z nazwy demokratyczny. Patrz wyżej Grecja!

  Czy Polski Naród wie czego chce?
  Kapitalizm zły .
  Dupokracja zła widzimy!!
  Socjalizm pomieszany z komuną przerabialiśmy zły.
  JOW -Y to ma być odmiana tej innej dupokracji.
  Widzimy komunę Chin .
  Widzimy reżim Korei .
  To wszystko nie trzyma się kupy prowadzicie Polskę na zatracenie!

  Te Korwiny, Kukizy, Millery, Tuski , Piechocińskie, Kopacze, Szydła, Stonogi, Antysystemowcy na spychacz i na banicję! Bez prawa łaski!

  I ci co głupoty piszą darmo ich nie piszą!

  Mamy własne korzenie i tylko one mogą nas ocalić!
 • "gra jest zmanipulowana".
  "gra jest zmanipulowana".
  To sedno problemu, pieniądz (finducjarny) nie jest żadną wartością, nie najesz się nim, nie ubierzesz w niego, ani w nim nie zamieszkasz...
  Banksterzy od ponad 100 lat drukują fałszywe pieniądze, przy przyzwoleniu "elit lodorobów, zwanych też politykami" koszty zawsze ponoszą ludzie pracy.
  Warto posłuchać P. Izabelli Litwin (Nawigatorzy jutra) żeby zrozumieć, jak życie na tej planecie może być... normalne.
  Islam jest teraz "modny" w mediach mętnego nurtu, ale ani słowa o bankach zgodnych z szariatem, bez lichwy.
  Pozdrawiam.
 • Nastepny znakomity artykul Pana Stanislawa.A ja mam na to wszystko
  rozwiazanie:Cla zaporowe na wszystko w kazdym kraju.Koniec z wozeniem artykulow codziennego uzytku wokolo globu po kilka razy, marnowania na to ropy i ludzkiej pracy.Obecny system to absurd!Czosnek z Chin a wszedzie sie udaje, to tylko 1 przyklad.Pierwsza zasada ekonomi powinno byc:produkowac tam gdzie zbyt.A co jest?Auta z Korei sa sprzedawane w moim miescie a prawie identyczne sa w nim produkowane pod inna marka i wysylane do Korei!Szkoda slow.Musze sie napic.
 • @klementyna 22:02:41
  Racja. JOWY to kolejna odmiana syfiastej masońskiej demokracji, która od ponad 200 lat ogłupia Polaków. Wielkie rzeczy w historii naszego narodu wynikały z walki zbrojnej, a nie z dupokracji. Trzeba roznieść ten sejm wykosić polityków i antypolskich dziennikarzy i wprowadzić nacjonalistyczną faszystowską dyktaturę.
 • @staszek kieliszek
  Trafiles w sedno Jednak takie koncepcje zamknietych rynkow [do pewnych granic] raczej nie da sie stworzyc w systemie innym niz jaki byl w polsce poprzednio to jest socjalistyczny] . Wbrew pozorom w ramach uni realizowana jest polityka zblizona do gospodarki planowej. ruznica polega na tym ze w systemie uni europejskiej spora czesc spoleczenstwa przeznacza sie do odstrzalu[patrz ,,Raport z zelaznej góry,,] wynika to z ustalen na wyszszym poziomie planowania . Niemniej Lewica w polsce komunistycznej niewatpliwie bardziej dbala o calosc spoleczenstwa. generalnie nie bylo tam czesci spoleczenstwa przeznaczonego ,,do odstszału,, Po kieliszku polecam ,,Zyjmy Prosciej,, tam troche tez o tym przezucaniu materi z kontynentu na kontynent[absurd] przyznam zalatwic tego problemu bez rzadu swiatowego nie bedzie latwo jednak rzad swiatowy zlozony z liderow finansjery to moze byc przeklenstwo wole postawic na rzad Bozy[ II rozdzial ksiegi izajasza] wtedy przynajmniej bede wiedzial ze sa w nim ludzie o dobrych intencjach..............
 • Kolejne wybory do Sejmu niestety nie odbędą się przy ordynacji JOW i wielu kandydatów zostanie posłami nie z woli wyborców ale d
  Dlatego Najwazniejsze jest Referendum....i odpowiedz Tak -Nie- Tak!
  Wszystko inne to sprawy drugorzedne ..maloistotne,,,kto wejdzie czy nie wejdzie do tego Sejmu i Senatu i tak i tak bedzie dmuchal w nastawiony rozek....
  Dlatego programy , listy, koalicje, porozumienia,,,, nie maja absolutnie zadnego znaczenia..jesli nawet niezaleznym zarowno z Ruchu Kukiza, jak innych uda sie wepchnac do Sejmu paru ludzi nie zmienia oni nic w Ukladzie POPiSowym..... Kazdy niezalezny ruch organizacja i niezaleznie myslacy Polacy powinni wziac udzial w Referendum i zignorowac niedemokratyczne farsy wyborcze do Sejmu i Senatu.

  Jesli Referendum nie zmieni Ordynacji ...nie ma zadnej nadzieji na zmiane Ukladu...moze tylko nadarzyc sie OKAZJA...zarowno spowodowana sytuacja zewnetrzna badz kombinacja zewnetzrnej z wewnetrza proba zorganizowanai sie Polakow.
  Jak narazie na nic takiego sie nie zanosi.
 • Nierownosc plac....
  To w Ameryce przyjecie scjalistycznej praktyki , jedzenia ustami najlepszych przedstawicieli klasy robotniczej najsmacznejszych jedzen:-)))
  Mowiac po ludzki to zawlaszcanie czesci czystej nadwyzki ekonomicznej pozostawiajac tylko niezbedny ulamek na tze reprodukcje prosta i tzw sustainable development.
  Prosze porwna bo odbywa sie to w kilku poziomach....
  Pierwszy poziom sily nabywczej valuty i ustawienie jej w piramidzie Swiatowej Lichwy...
  Na przykladzie dollar zlotowka na dzis 1:4....
  Zarobki roczne 40000 dollarow- 40 000 zlotych
  Tax w USA po odpisach to 28% w Polsce 80%...

  Prosze pamietac ze ceny materialow i surowcow sa takie same i ustalane sa gielda miedzynarodowa....zatem wszystkie roznice dotycz tylko pracy....
  Jak zauwzyl pewien moj znajomy murarz....cegla ta sama zaprawa ta sama...kielnia ta sama i jo....tyz tyn som.... Robota ta sama ino inne dutki....
 • @jan 23:02:18
  Trudno na Twoj komentarz odpowiedziec logicznie bo nie wiem o co w Twym komentarzu chodzi.Sprowadzmy to do prostoty:Zabronic importow wszelkich do kazdego kraju na calym swiecie.Kazdy kraj ma sobie zyc osobno bez posrednikow Zydow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930