Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Ruch Kukiz vs Ruch JOW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo że Paweł Kukiz jest obecnie utożsamiany z ordynacją JOW to trzeba pamiętać, ze sukces Referendum leży w interesie wszystkich Polaków. Pawel Kukiz nie ma na to monopolu.

Ordynacja JOW jest wspólnym celem wyżej wymienionych organizacji ale są między nimi zasadnicze różnice.

Jedyną intencją działalności ruchjow.pl jest jednomandatowa większościowa ordynacja, która daje możliwość bezpośredniego wyboru posłów w danym okręgu wyborczym. Ruch JOW poza tym nie bierze udziału w żadnej działalności politycznej. Pozwala to na pełną koncentrację na jednym zadaniu: JOW.

Ruchkukiz.pl dodatkowo ma ambicję wprowadzenia jak największej ilości swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w celu przejęcia władzy lub ewentualnej koalicji. Jest to niezwykle trudna i kontrowersyjna misja ze względu na brak czasu do referendum 6 września i do jesiennych wyborów.
 
Powszechnie wiadomo, że do wygrania wszelkich wyborów włącznie z referendum potrzebne są pieniądze i media. Stowarzyszenie JOW i ugrupowanie Kukiza aktywnie zbierają fundusze na swoją działalność ale niestety przeszkadzają im w tym ogólnopolskie media, które teraz niszczą wiarygodność tego drugiego i jego ludzi. Jako polityczny konkurent PO-PIS swoim działaniem daje on mediom szerokie możliwości wielostronnej krytyki, chociażby przez powołanie oficjalnych przedstawicieli w okręgach wyborczych  czy też przez otwarte rozważania na drażliwe tematy takie jak strategia rozwoju, podatki, obronność kraju i sojusz z Ukrainą.
 
Tak wielka i różnorodna gama aktywności pozwala mu tylko na dwie godziny snu dziennie a jak wiadomo deprywacja snu prowadzi do zaburzeń umysłu takich jak stany euforyczne, wady koncentracji i pamięci oraz zachowania podobnego do syndromu ADHD. Czlowiek, który cierpi na tego typu dolegliwość potrzebuje stałych bodżców emocjonalnych aby nie zasnąć i zwykle jego decyzje są pozbawione realizmu.
 
To wszystko może mieć negatywny wpływ na wynik Referendum ponieważ po wyborach prezydenckich Paweł Kukiz jest utożsamiany z Ruchem JOW, który przez ponad 20 lat był mozolnie budowany przez grupę patriotów pod egidą ŚP. Prof. Jerzego Przystawy.
 
Niewątpliwie Paweł Kukiz jako kandydat na prezydenta przyczynił się do powstania Referendum i powinniśmy mu za to być wdzięczni. Niestety obecnie trudno jest mu pogodzić pracę na rzecz JOW z budową struktury zdolnej do wprowadzenia kandydatów do Sejmu i Senatu. Są to dwa całkowicie oddzielne zadania i każde z nich  wymaga wiele czasu, pracy i koncentracji. Całkiem słusznie Stowarzyszenie JOW podjęło decyzję o nie przekazaniu organizacji Kukiz listy swoich kandydatów na posłów i senatorów.
 
Panu Pawłowi przede wszystkim życzę aby się dobrze wysypiał co najmniej 7 godzin każdej nocy aby jego umysł sprawnie pracował,  aby miał siłę na koncentrację w walce o dużą ilość głosów w Referendum przy wysokiej frekwencji wyborczej. Wynik plebiscytu będzie rzutował na sukces ugrupowania Kukiza w wyborach na pażdziernikowych. Nie czas teraz dzielić skóry na niedżwiedziu.
 
Mimo że Paweł Kukiz jest obecnie utożsamiany z ordynacją JOW to trzeba pamiętać, ze sukces Referendum leży w interesie wszystkich Polaków. Kukiz nie ma na to monopolu.
 
Przedstawiciele Ruchu JOW (ruchjow.pl) ostatnio zadeklarowali w specjalnie wydanym oświadczeniu, że nie zamierzają angażować się w projekt polityczny budowany przez Pawła Kukiza:
 
„Ruch JOW współpracuje z Pawłem Kukizem w zakresie wprowadzenia 460 JOW w wyborach do Sejmu i nie jest zaangażowany w tworzenie bloku politycznego z partiami i organizacjami o różnych celach politycznych, które współtworzą inicjatywę „RuchKukiza”. Teraz Ruch JOW prowadzi kampanię przed referendum 6 września br.”
 
Podpisani pod oświadczeniem działacze przekonują, że Paweł Kukiz choć jest reprezentantem ważnych dla nich idei i może liczyć na wsparcie ws. postulatów dot. JOW, to nie ma mowy o współpracy stricte politycznej i partyjnej.
 
Część współpracowników Pawła Kukiza czuje się rozczarowana kształtem jego nowej formacji politycznej:
 
Tysiące ludzi, którzy poświęcili swój czas, dokonywali wpłat na kampanię, przekonywali rodziny, znajomych i sąsiadów – mają teraz odczucie, że nie pracujemy razem na rzecz społecznej i oddolnej inicjatywy, ale tworzymy czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw. 
To nie jest nasza droga, bo nie jest to droga do naprawy Polski i przywrócenia jej obywatelom. Tego nie da się zrobić partyjno-wodzowskimi metodami które zabijają oddolną energię i inicjatywę.
 
Pod listem podpisali się: Patryk Hałaczkiewicz (szef sztabu), Patryk Wild (współtwórca programu wyborczego), Tomasz Ochocki (pełnomocnik wyborczy), Piotr Midziak (pełnomocnik finansowy), Artur Heliak (odpowiedzialny za kontakty z mediami), Maciej Skwara (kampania w internecie, w tym media społecznościowe), Bartosz Jungiewicz (reklama w internecie), Paweł Wybierała (koordynator wolontariuszy) oraz Tymoteusz Myrda (koordynator zbierania podpisów, odpowiedzialny też za logistykę).
 
Wielka szkoda, że Paweł Kukiz złamał swoje postanowienie całkowitej koncentracji na Referendum JOW i został wplątany w koterie budowy politycznych struktur oraz dyskusje na temat „swojego” programu. Trzeba było z tym poczekać do wyniku głosowania. Polskojęzyczne media będą bezpardonowo atakować mianowanych przez niego ludzi oraz krytykować wszelkie jego propozycje. Nie było potrzeby stawiania powozu przed konie. Teraz środki masowego przekazu mają go do rezgrania na swoim boisku krytyki. Jednocześnie trudno mu będzie odbudować zaufanie oddanych wolontariuszy. Paweł Kukiz powinien zdecydowanie wstrzymać swoje parcie na władzę i zachować choć pozory jedności w walce o pozytywny wynik Referendum, który przecież będzie rzutował na jego organizację w dążeniu do wprowadzenia swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach tej jesieni. Mam nadzieję, że lider Ruchu opamięta się i stanie na wysokości zadania aby odbudować zaufanie i jedność działania Polaków w walce o odzyskanie ojczyzny.
 
Polska potrzebuje zmiany ustroju i ordynacja JOW jest dobrym krokiem w tym kierunku, ponieważ daje obywatelom możliwość wyboru zaufanych reprezentantów, którzy ich nie zdradzą. Proszę nie mylić możliwości wyboru z jego gwarancją. Jak poprzednio wspomniałem do wygrania wyborów potrzebne są media i pieniądze. Żadna ordynacja nie gwarantuje zwycięstwa – wszystko zależy od promocji kandydatów we własnym okręgu i ugrupowania na poziomie ogólnopolskim. Polacy muszą się nauczyć wspierania swoich kandydatów pieniądzem. Bez takich dotacji żadna ordynacja wyborcza nie będzie skuteczna dla naszych reprezentantów. Proszę pamiętać, że pomagając naszemu reprezentantowi naprawdę pomagamy sami sobie.
 
Teraz ruchjow.pl aktywnie szuka sponsorów promocji ordynacji JOW i Referendum. Głównie chodzi o lawinę małych datków w postaci 10, 20 czy też 50 ZŁ. Zebrana suma od dużej ilości sympatyków będzie miała kolosalne znaczenie dla ich popularyzacji. Wielu Polaków jeszcze nie jest świadomych zalet ordynacji JOW – edukacja na poziomie ogólnopolskim wymaga zebrania znacznych funduszy. Nie można oczekiwać zwycięstwa za darmo. Szczęśliwie racja jest po naszej stronie ponieważ przez ćwierć wieku ordynacja proporcjonalna ewidentnie szkodzi rozwojowi Polski.
 
Do Referendum JOW zostało niecałe dwa miesiące – jest jeszcze czas na zbiórkę środków finansowych aby zapewnić sukces. Każdy z nas może wspomóc tę szlachetną akcję aby nie mieć potem wyrzutów sumienia, że się nic nie zrobiło. Aby Polska, nasza ojczyzna nareszcie stała się matką a nie okrutną macochą. Kontakt www.ruchjow.pl po instrukcję wysyłki pieniędzy.
 
Stan Tymiński
 
Acton, Ontario, 20 lipca 2015

 

KOMENTARZE

 • @ Pan Tymiński
  Wydaje mi się , że jest tu pewna nieścisłość . Otóż ta oddolna , mozolnie budowana inicjatywa tylko w części manifestowała poparcie JOW , w pozostałej zaś - Kukiza (oczywiście z jakąś częścią wspólną). Zamiana jednego w drugie nie jest wcale oczywista, a nawet logiczna.
  Odnoszę wrażenie , że po takim liście ludzi, którzy współtworzyli majowy sukces, wszyscy zainteresowani mogą już odpocząć i spać nawet po 12 godzin, regenerując swe mózgi na następąa kampanię (w/g mego przeczucia z jakiś rok , może dwa)
 • @Mariusz G.
  Grzechem głównym Kukiza wydaje się być fakt, że po dość spektakularnym i nieoczekiwanym sukcesie w kampania prezydenckiej nie chce nosić na rękach tych co mu się na kark pchają.
  Kolejnym jego ,,grzechem " jest fakt, że nie obiecuje jedynek na przyszłej liście tak ,,wziętym i popularnym" kandydatom jak niejaki P. Ryba, który z pewnością mógłby liczyć na co najmniej kilka głosów w wyborach do sejmu.

  No a po za tym po co Układowi buntowszczyk Kukiz, skoro mamy Dudę i Szydło z J.K. w tle

  https://www.youtube.com/watch?v=JQgrCbYR03Y
 • ostatnie 25 lat fałszywej ordynacji skutkowało zniszczeniem zaufania Polaków do władzy
  Ruch JOW ma jedno zadanie od chwili jego powstania, doprowadzić do zmiany systemu wyborczego z oszukańczego którym pozbawiono Polaków praw wyborczych na system JOW, przywracający Polakom te prawa. Wszystko inne jest bardzo ważne ale drugorzędne i to z przyczyn oczywistych i zrozumiałych dla każdego. WoJOWnicy chcą odzyskać Polskę nie dla siebie tylko dla Polaków, aby Polacy po zmianie ordynacji wyborczej mogli sami decydować czy chcą być kandydatami na posłów bez zgody jakiegoś kacyka- złodziejaszka czy też jakiejś Gminy, i to Oni wybrani w wyborach w JOW będą mieli wielkie zadanie naprawy Polski, a nie dzisiejsi woJOWnicy.

  W tej sytuacji Pan Kukiz biorąc udział w wyborach do Sejmu w/g obecnej fałszywej ordynacji wyborczej powinien:
  Stworzyć listę kandydatów z ludzi, którzy publicznie przysięgną Polakom, że ich PROGRAMEM jest zmiana ordynacji na JOW, a po przyjęciu takiej Ustawy rozwiązanie SEJMU w celu rozpisania wyborów w/g nowej Ordynacji Wyborczej przywracającej Polakom prawa wyborcze.

  Zrealizowanie tego przez posłów Kukiza byłoby dobrym początkiem przywracania zaufania Polaków do władzy.
 • @ireneusz 14:05:49
  Oczywiście można Kukiza podejrzewać o to , czy o tamto, ale , żeby oskarżać, trzeba mieć dowody (tym się różni podejrzenie od oskarżenia ).
  Oskarżenie nie poparte dowodami to pomówienie. Wydaje mi się, że nie tylko przez głupców i złodziei jest w Polsce źle, ale także przez pomawiaczy i jeszcze jedną grupę, której tu nie wymienię, bo mogłoby to zostać niewłaściwie zrozumiałe. A co do tego , że nie w ordynacji leży tzw. clue to zdanie mamy takie samo.
 • cenzura żydowska w neon24 !
  cenzura żydowska w neon24 pisanie prawdy o dzisiejszej sytuacji politycznej jest cenzurowane tutaj ! moje 2ranne 7,30 posty znikły bo
  pisałem o żydach po nazwisku którzy namawiają wręcz do zasiedlania kolorowej dziczy w Polsce !!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska okupowana przez żydo-mafie
 • antypolski POdstęp Kukiza sięga zenitu !
  Czy Polonia w Kanadzie wie, że jest ich wg. ambasadora i PKW zaledwie 4562 w całej Kanadzie, a do tego, że 15.5.2015 sejm na Wiejskiej pod wodzą Applebaum vel Rothschild ustawą nowelizującą Kodeks Wyborczy zlikwidował obwody wyborcze za granicą ?? http://prezydent2015.pkw.gov.pl/320_Zagranica/4
  https://www.youtube.com/watch?v=GhyHK2QLIJE
 • @ireneusz 14:05:49
  Szkoda, że nie można tutaj dawać plusów. Masz u mnie łapkę w górę.
 • @Mariusz G. 14:40:20
  Polecam blog delegata jednej z frakcyj, mającego pseudonim matka kurka.
  To nie jest sąd, nikogo za rękę łapać nie trzeba, ani jak w Stanach, przekonywać ławy przysięgłych.
  Są rzeczy zdroworozsądkowe, które w polskim orzecznictwie sądowym mają miano - doświadczenie życiowe.
  Angielskie przysłowie mówi - jeśli coś kwacze jak kaczka, wygląda jak kaczka i chodzi jak kaczka, to najprawdopodobniej jest to kaczka.
  I raczej nie chodzi im o Kaczyńskiego.
 • @chrisdigger 18:07:29
  Zakręciła mi się łezka, Max. Na dzielni mawiało się - Al na bani i Romina zrób mi Power.
 • @alek.san 23:37:37
  Byc może niepotrzebnie się odzywam , bo nie bardzo mnie interesuje osoba Kukiza. Po prostu wydaje mi się, że wiele osób posądzanych o złe intencje , nie jest złych , tylko "głupich". Mimo, że wiele razy zostałem zrobiony w konia, to nie mogę się pozbyć defektu, który sprawia, że chcę wierzyć w ludzkie dobre intencje. Gdy na topie był majdan, mało śledziłem polskie media, a w RT o Kukizie nie było nawet wzmianki.
  Co do angielskiego przysłowia, to prawdopodobnie tak , z tym , że - w Anglii . U nas jest to najprawdopodobniej zaczarowana w kaczkę księżniczka (patrz: bajka o złotej kaczce).
  A tera bedzie deklaracja: Kukiz mnie nie interesuje, nie bede czytał o nim , ani sie wypowiadał na jego temat. Zresztą przypuszczam , że już za chwilę w moje ślady pójdzie wiele osób.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930