Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Strategia Rozwoju 1/3

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W serii trzech felietonów chcę zwrócić uwagę moich czytelników na ważne tematy związane z rowojem kraju aby mogli zadać konkretne pytania kandydatom w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu.

Podczas kampanii wyborczych w ciągu ostatniego ćwiercwiecza nigdy nie było poważnej dyskusji na temat programu gospodarczego dla Polski. Przez lata w mediach poza wszelką krytyką był promowany „plan Balcerowicza” a potem ten ważny temat całkowicie pomijano w debatach i mediach. Winę za ten stan ponoszą  wszystkie dotychczasowe ugrupowania polityczne, które operowały w swoich kampaniach wyborczych hasłami bez konkretów. Żaden kandydat na prezydenta czy posła nigdy nie przedstawił całościowego programu rozwoju, a media zawsze unikały tego tematu jak diabeł święconej wody. Obecnie powołanie przez premier Ewę Kopacz 10 zespołów do opracowania programu gospodarczego jest tragicznym dowodem na to, że przez 8 lat partia dzierżąca władzę takiego planu nie miała. Tylko z tego powodu rząd PO powinien podać się do dymisji. Lider PIS Jarosław Kaczyński nie jest lepszy – właśnie wytypował 150 ekspertów z noblistą ds. ekonomii a wszyscy wiemy, że gdzie „kucharek sześć tam nie ma co jeść”. Na początku lat 90-ch bracia Kaczyńscy pojawiali się w wielu aferach i nigdy nie krytykowali wrednego „planu Balcerowicza”. PIS jak zwykle manipuluje przekazem do potencjalnych wyborców aby tylko przejąć władzę dla siebie i obcym służyć.
 
Obecna sytuacja gospodarcza Polski jest bardzo trudna nie tylko ze względu na wielkie zadłużenie ale także dlatego że budżet państwa nie ma wystarczających zasobów do pokrycia wszystkich potrzeb. Cięcia kosztów są bardzo trudne i ryzykowne dla polityków i obywateli. O wiele lepsza jest ucieczka do przodu, czyli rozwój. Niestety żadne ugrupowanie polityczne nie ma doświadczenia z rozwojem kraju. Nie można oczekiwać pomysłów na rozwój gospodarki od byłego malarza kominów fabrycznych, czy też kobiet z medycznym i filozoficznym wykształceniem. Ich dotychczasowi doradcy (profesorowie) zdobyli doświadczenie w czasie poprzedniego ustroju i mają tylko teoretyczne pojęcie o nowoczesnej gospodarce wolnorynkowej. Z kolei eksperci z zagranicy nie znają realiów państwa, które przeszło zmianę ustroju.
 
Dlatego wielu Polaków straciło nadzieję na transformację Polski i zdecydowało się wyjechać na emigrację do krajów, które mają jasno określone strategie rozwoju i mają skutecznych ludzi do ich implementacji. Przez ostatnie ćwierć wieku nie mieliśmy swojej reprezentacji w Sejmie i kolejne rządy działały jak okupanci. Strategia PO-PIS polega na tym, że z pomocą państw Zachodu starają się utrzymać pełną władzę dla siebie jednocześnie zniewalając Polaków polityką nędzy. Oni się nas boją!
 
Teraz nie jest odpowiedni czas na prezentację całościowej strategii rozwoju, ponieważ powinno się to odbyć na arenie publicznej, w czasie kampanii wyborczej aby głosujący mieli konkretną opcję do wyboru. Jeśli taki plan będzie przedstawiony przed czasem, to  zostanie manipulacyjnie przejęty przez wrogie nam ugrupowania pozorujące patriotów. Nie mam zamiaru podawania pomysłów na rozwój manipulantom PO-PIS, którzy je przejmą jako swoje aby po wyborach szybko o nich zapomnieć. Tak się stało z obietnicami wyborczymi PO-PIS w przeszłości. Mimo tego zdecydowałem się w serii trzech felietonów opublikować zarys strategii rozwoju aby dać rodakom nadzieję, że istnieje realna szansa na  „przyjazne” państwo. Taka strategia musi mieć jednak poparcie większości obywateli. Inne państwa takie jak Węgry czy Słowacja już są na ścieżkach rozwoju dzięki dedykacji swoich narodowych liderów. Tak też może stać się w Polsce jeśli wyborcy tym razem w referendum poprą ordynację JOW, a w wyborach do Sejmu i Senatu naszych patriotów. Dopiero wtedy będzie szansa na rozwój naszego kraju.
 
Aby tak się stało państwo musi zapewnić przede wszystkim poszanowanie praw obywatelskich oraz prawa własności. Są to podstawowe warunki rozwoju. Jest to oczywiste, ale żadne ugrupowanie polityczne nie ma tych warunków w swoim programie. Tego nie da się obejść.
 
Proszę sobie wyobrazić zarośnięty krzakami samochód z wyładowaną baterią i bez benzyny. Musimy kupić benzynę za pożyczone pieniądze i dołączyć na rozruch naładowaną baterię aby silnik zaskoczył i sam chodził. Jeszcze musimy wyciąć krzaki pojazd dojechał do prostej drogi. W wielkim uproszczeniu tak też może stać się z naszą gospodarką ale to wymaga dobrej strategii i odpowiednich fachowców, którzy mają praktyczne a nie teoretyczne doświadczenie. Nie każdy potrafi uruchomić stare auto i się nim opiekować aby było na chodzie. Zcharatana przez okrutne zmiany ustrojowe gospodarka nie jest nowym samochodem.
 
Fundusze na rozruch można pożyczyć od naszych rodzimych banków czy kas kredytowych. Jeśli te pieniądze będą zabezpieczne wiarygodnymi pożyczkami czy też hipotekami na procent, to Narodowy Bank Polski może je dodrukować bez niebezpieczeństwa inflacji. Do tego konieczne jest odzyskanie suwerenności NBP, ponieważ inaczej kraj jest uzależniony od obcych kapitałów, które mogą manipulować naszym rozwojem. Suwerenność państwa przede wszystkim polega na pełnej kontroli emisji własnej waluty.
 
Uruchamianie gospodarki powinien nastąpić przez gwarancje kredytowe NBP dla banków komercyjnych, na pożyczki dla przedsiębiorstw średniej wielkości, które już wykazały możliwość szybkiego rozwoju i większe możliwości kredytowe pozwolą im na zwiększenie obrotów i tym samym na wzrost zatrudnienia. Nie można jednak zapominać o wspomaganiu małych firm, ponieważ w tej grupie w nowoczesnej gospodarce jest zatrudniona największa ilość obywateli. Duże zakłady pracy same sobie dadzą radę. Jest to drastyczna zmiana sposobu myślenia, ponieważ w czasach gospodarki „uspołecznionej” wspierano duże firmy a teraz jest inaczej – wspiera się biznesy średnie i małe. Jednocześnie należy ułatwić procedury rejestracyjne i podatkowe aby firmy miały czas robić to, do czego zostały powołane, bez obciążeń administracyjnych. Trzeba będzie wesprzeć te inicjatywy kredytami oraz zachętami podatkowymi aby zmotywować obywateli do przedsiębiorczości. Dokarmianie młodego ptactwa i zwierzyny jest czymś naturalnym do czasu, kiedy są one tak silne, że mogą wyżywić same siebie.
 
Pewne segmenty gospodarki, które są dla państwa strategiczne należy nawet dotować aby nie zostały przejęte przez korporacje zagraniczne. Z pewnością spotka się to z ostrym sprzeciwem ze strony EU ale musimy bezwględnie bronić naszej suwerenności.
 
Niewątpliwie, jak twierdzi Centrum Adama Smitha w Warszawie, system podatkowy powinien być całkowicie przebudowany ponieważ jest on zbyt skomplikowany i uciążliwy dla firm i obywateli. Prosta, jednostronna deklaracja podatkowa była jednym z 21 punktów mego programu w wyborach na prezydenta w 1990 roku. Niestety oświadczenie podatkowe jeszcze za czasów Balcerowicza zostało tak zaprojektowane, że jest wielce kłopotliwe dla podatników.
 
Wbrew temu co twierdzą tzw. neoliberalowie, konserwatyści i libertarianie pewne podatki są niezbędne do pokrycia wydatków budżetowych państwa. Nie można skasować programów opieki społecznej i systemu emerytalnego. Ucieczka „do przodu” przez nacisk na rozwój zwiększy dochody podatkowe i zabezpieczy instytucje opieki społecznej przed bankructwem. Nie ocenia się kultury państwa przez ilość teatrów i oper. Kultura przejawia się w jakości systemów opieki społecznej, ponieważ to jest prawdziwy postęp ludzkiej cywilizacji. W Polsce natomiast tego rodzaju instytucje są niszczone tak jakby ich usługi byly zbędne dla Polaków. Jeśli w budżecie nie ma pieniędzy na całkowite pokrycie kosztów tych programów to należy wprowadzić częściowe opłaty za usługi zamiast bezwględnej dyrektywy prywatyzacji zmierzającej do taniego przejęcia państwowej własności.
 
W tej serii trzech felietonów chcę zwrócić uwagę moich czytelników na ważne tematy związane z rozwojem kraju aby mogli zadać konkretne pytania kandydatom w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu. Po każdej odpowiedzi  należy zapytać o nazwiska ludzi, którzy skutecznie wprowadzą swoje plany w życie z korzyścią dla Polaków. Uważam, że dobrzy reprezentanci w rządzie i w administracji są ważniejsi od wszelkich planów. Strategia jest potrzebna aby określić główny kierunek rozwoju i udoskonalać go na bieżąco zależnie od nowych sytuacji. Taką pracę dla dobra Polaków mogą wykonać tylko nasi narodowi patrioci.
 
Stan Tymiński
29 czerwca 2015
 

  

KOMENTARZE

 • @Stan Tymiński
  Panie Stanisławie

  Przydałby się nam Pan w konfederacji: http://nikander.neon24.pl/post/123822,iii-sejmik-konfederacji-na-rzecz-reform-ustrojowych-w-lipcu My już wgryzamy się w szczegóły tego o czym Pan pisze.
 • Panie Stanislawie, Pan postepowal w zyciu jak trzeba.Praca.Uczciwa.
  Jesli chodzi o Polske to trzeba to wrocic do tylu, dac ludziom szanse na uczciwa prace.ZAKAZAC WSZYSTKICH IMPORTOW.Polska jest krajem co ma wszystko.Nie musi byc w zadnych uniach i u nikogo o pieniadze sie prosic, niczego importowac, zadnych zwodniczych rad absorbowac.
 • @nikander 07:20:08
  Bu ha ha ha

  Co za szczerość.

  Mnie też by się przydał - mam drobne kłopoty finansowe :-))))

  pozdo nikuś

  Lepiej wracaj do Łyskowa
 • @chrisdigger 11:53:16 "I bez wazeliny"
  Max. -Arjanek się przydał! - Jesteś genialny. -(Bez wazeliny tryby się zacinają). 5* :)))))
 • @nonscolar 12:51:51Mnie też by się przydał - mam drobne kłopoty finansowe :-))))""
  Pustawa kieszeń Nikandra? - Nic dziwnego że ciągle mu finanse w głowie. :))))
 • @chrisdigger 11:53:16
  Przeczytalem.Dobre, ale zwiazku nie moge nawet na sile sie dopatrzec.Moze dlatego, ze jeszcze kropli w ustach dzis nie mialem.
 • @chrisdigger 16:14:40
  TYlko na to cie stac??? jako komentarz???
  cyt"
  . Po każdej odpowiedzi należy zapytać o nazwiska ludzi, którzy skutecznie wprowadzą swoje plany w życie z korzyścią dla Polaków. Uważam, że dobrzy reprezentanci w rządzie i w administracji są ważniejsi od wszelkich planów. Strategia jest potrzebna aby określić główny kierunek rozwoju i udoskonalać go na bieżąco zależnie od nowych sytuacji. Taką pracę dla dobra Polaków mogą wykonać tylko nasi narodowi patrioci...."

  Moze znasz kogos.. albo sam siebie zarekomenduj ?
  Sa ogromne potrzeby..wymiana tysiecy ludzi z umiejetnosciami za ....dupkow.
 • @chrisdigger 17:02:40
  Tu porusza sie powazne sprawy..jesli nie stac cie na pozwany stosunek do zagadnienai , nie placz sie pod nogami nie puszczaj smrodkow.
 • @moher 15:01:46
  Specjalnie dla Pana polecam podsumowujące wystąpienie Ryszarda Scheaffera: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GASI9hEY3dA
  może przejrzysz Acan na oczy.
 • "musi zapewnić
  przede wszystkim poszanowanie praw obywatelskich oraz prawa własności."

  Jeśli poszanowanie prawa własności jest czymś odrębnym od praw obywatelskich, to może oznaczać, że jest ważniejsze od prawa do życia.

  Dalsze stwierdzenie "Kultura przejawia się w jakości systemów opieki społecznej, ponieważ to jest prawdziwy postęp ludzkiej cywilizacji." wydaje się być w tym kontekście czystą hipokryzją.

  Serdecznie pozdrawiam,
 • @RomanK 18:54:09
  Wyluzuj, Roman. Nie nadymaj się tak z tymi "ważnymi sprawami", bo pękniesz jak żaba, napompowana.. wiesz gdzie.
  Rzecz w tym, że do poważnych spraw należy podchodzić z odpowiednią atencją.
  Tymczasem maestro debat telewizyjnych, w których wykazał się mistrzostwem świata, pokonując celnymi ripostami samego arcymistrza, Bolesława W., zafundował nam tutaj zbiór przysłów i przypowieści ludowych, który od powagi debaty o sprawach ważnych jest tak odległy, jak krakowski Rynek Główny od Russell Square w Londynie.
  Przypowieść ludową o samochodzie, którą maestro raczył był przyozdobić swoje kaznodziejstwo, celnie spuentował swoją wstawką Max, akcentując fakt, że obie historyjki należą do jednego gatunku - opowieści dziwnej treści.
  Hello Mr. Obvious!
  Chciałoby się rzec. Gwoli wyjaśnienia - ang. Mr.Obvious, fr. Poliszynel (polichinelle), czy swojski kpt. Dobra Rada - wszyscy oni należą do gatunku tych, którym prawdy oczywiste mylą się z prawdami objawionymi.
  A inni mają z nich polewkę i to nie czarną.
  "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść' - odkrywcze, ale raczej ma odniesienie do branży gastronomicznej. W kwestiach odnoszących się do robienia użytku z głowy i to w innych celach, niż zastosowanie jako wieszaka na kapelusz, znam inne, również piękne i staropolskie przysłowie:
  "Co dwie głowy, to nie jedna".
  Anglosasi mówią na to BRAINSTORM - burza mózgów.
  Osobom, mającym na co dzień do czynienia ze strukturami patriarchalnymi, zarządzanymi jednoosobowo, takie rozwiązanie na pewno pachnie anarchią. Niemniej, mieści się ono w kanonie nowoczesnego zarządzania projektami na modłę anglosaską.
  Project Management, Step 3. Zdefiniuj zakres projektu: a) Ustal jego cele, zakres, oczekiwane korzyści (desirables) i ryzyka. b) ustal sposób wdrożenia projektu w życie. c) Sporządź plan korzystania z zasobów.
  Jak? Najlepiej przez burzę mózgów.
  http://lib.store.yahoo.net/lib/mbaware/MindManagerScreen.gif
  Więc drogi Romanie K., skoro takich rzeczy w krajach anglosaskich uczą, albo na pierwszym roku studiów inżynierskich, bądź na poziomie Higher National Certificate w College, to osobę piszącą w tym kontekście o "sześciu kucharkach", należy uznać za "mającą tylko teoretyczne pojęcie o nowoczesnej gospodarce wolnorynkowej".
  I twórczo rozwinąć jej kabaretowe zacięcie.
  To tyle, dziękuję za uwagę
 • @alek.san 13:13:46
  W Kanadzie taką ilustrację jak Pan zamieścił w swoim komentarzu moje dzieci przerabiały w 7-ej klasie szkoły podstawowej z podbnym do Pana zrozumieniem tematu.

  Burza móżgów może być bo to nic nie kosztuje a więc dlaczego jest tak mało bogatych ?

  Po ponad 40 latach prowadzenia własnej firmy w Kanadzie uważą mnie Pan za osobę piszącą w tym kontekście o "sześciu kucharkach", należy uznać za "mającą tylko teoretyczne pojęcie o nowoczesnej gospodarce wolnorynkowej" To tak jakbym 40 lat nic robił tylko studiowal teorię i mózgów nie burzył ? Zamiast Other People Money (OPM) zawsze wolałem Other People Minds (OPM).

  To prawda że używam prostego języka i prostych przykładów aby być powszechnie zrozumianym. Geniusz człowieka polega na uproszczaniu spraw bardzo skomplikowanych. Staram się tak pisać mimo wydumanej krytyki od ludzi którzy nie potrafią niczego uprościć.
 • @interesariusz z PL 07:05:29
  Dziękuję za uwagi. Ściśle to: "muszą tylko być spełnione dwa podstawowe warunki, aby stworzyć mocne podstawy do odbudowy i rozwoju każdego kraju. Te potrzebne i ważne warunki to poszanowanie praw obywatelskich i uniemozliwienie wszelkich grabieżczych praktyk" tak jak to opisałem w felietonie 15 grudnia 2002 roku: http://rzeczpospolita.com/stanpdf/xwishpol.pdf

  Co do drugiej Pana uwagi to nie wiem na czym polega ta hipokryzja bo większość krajów EU gdzie emigrują Polacy ma rozbudowane programy opieki socjalnej i tam chcą mieć dzieci.
 • @Stan Tymiński 15:02:42
  Ależ dziękuję!
  Niemniej dalej będę wybrzydzać, gdyż zamiast paternalistycznego ochrzanu, wolałbym jednak konkrety.
  Panie Stanisławie, spoko, nie przyjdę do Pana po parę groszy, bo do pierwszego mi starcza, nawet bez wsparcia z jakiś tam numerów, 1,2 itd.
  Zatem argument finansowy na mnie nie działa.
  Ale bardzo się cieszę, że zaczerpnął Pan konsultacji u dzieci w sprawie Brainstormingu. Tylko, że nie przerobił Pan jednak tematu.
  W takim przypadku, po tak błyskotliwej osobie jak Pańska, oczekiwałbym odniesienia do meritum.
 • @Stan Tymiński 15:05:17
  Pańską dedykację do poszanowania praw obywatelskich widzimy bardzo dokładnie we fragmencie dotyczącym obalenia Milosevica, demokratycznie wybranego prezydenta, który sprzeciwiał się USraelskiej hegemonii, kapitalizmowi, jaki zafundowano Polsce i rozdrobnieniu, a praktycznie likwidacji, państwa.
  Tak to wygląda w praktyce.
  Nie można zapomnieć o JOWach, które również są gwarantem utrzymania sytemu dwupartyjnego, a tym samym obcych wpływów w Polsce. Jako Kanadyjczyk musi pan sobie dokładnie zdawać sprawę z tego, że taki dyktator robiący sobie kpiny z demokracji, jakim jest Harper, został wybrany właśnie dzięki systemowi first past the post, czyli JOWów i chorej ordynacji wyborczej, gdzie w pewnych okręgach wartość głosów jest wielokrotnie mniejsza niż w innych.
  Na dodatek Kowalski powinien płacić podatki, bo ambitnie powinien się zaliczać do tej "najwyższej kultury" państwa, które z troską dobrze płatnych urzędników pochyla się nad każdym "problemem" obywateli, jaki to państwo sobie ubzdura, czyli de facto gwałci podstawowe prawa obywatelskie, jak np. swobodne dysponowanie własnym ciałem i wychowywanie czy leczenie dzieci zgodnie z wolą rodziców.
  Z niecierpliwością czekam na dalsze rewelacje.
 • @Lotna 19:12:27
  Partia premiera Harpera dba o swój wizerunek i stale zbiera pieniądze od swoich sympatyków na poczet przyszłych wyborów. Polacy natomiast nie zbierają funduszy na wsparcie swoich partii politycznych i dlatego żadna ordynacja wyborcza im nie pomoże do zmian na lepsze życie.

  Pani zawsze krytykuje Kanadę. A jednak co roku przyjeżdża tu kilkaset tysięcy nowych imigrantów, którzy się nie buntują bo są zadowoleni że tu jest lepiej niż tam gdzie się urodzili. W porównaniu do Polski to Kanada jest rajem na ziemi.

  Trudno jest oczekiwać "ucieczki do przodu" od kogoś kto zawsze ucieka do tyłu. Świat należy do odważnych.
 • @chrisdigger 12:09:39
  re: Ze Szwecji , z cieżkiej pracy w uprawach szklarniowych (1969):

  http://www.rzeczpospolita.com/pic1.jpg

  Żadna praca nie hańbi - każda daje cenne doświadczenie. Brak pracy natomiast niszczy ludzi.

  A Pan dalej korzysta z socjału w Niemczech czy też żyje z komentarzy na portalach internetowych?
 • @Stan Tymiński 22:06:01
  Panie Stanisławie. Po przejrzeniu paru notek tego człowieka nasuwa się myśl, że to upadły filozof chcący poprawić swoje notowania i to u samego siebie, dlatego występując pod różnymi nickami usiłuje odbierać szacunek innym czerpiąc z tego przyjemność i sens swego istnienia. Stąd kretyńskie kosiary, kepuczupy z nosa i temu podobne brednie w każdym jego wpisie i ZEROOO przydatnej do czegokolwiek myśli. Zły to człowiek i do niczego pozytywnego nie przydatny.
 • @chrisdigger 14:46:53
  Przesyłam ci twój przysmak, trochę keczupu.
 • @Stan Tymiński 21:16:29
  Mówiłam o bezzasadności JOWów, a nie o zasadności finansowania wyborów.

  Nie widzę niczego złego w krytykowaniu Kanady tam, gdzie na to zasługuje.
  Dlaczegóż nie miałabym krytykować ludobójczych praktyk rządu kanadyjskiego w stosunku do rdzennej ludności amerykańskiej, jego służalczości względem USA, Izraela i Ukrainy, parad gołych gejów w każdym dużym mieście, homoseksualnych małżeństw i adoptowania dzieci przez homoseksualistów, albo cenzurującej każdą wolną myśl politycznej poprawności?
  Czy powinnam chwalić wszechpotężny multikulturalizm przy braku miejscowej kultury i tradycji, czy powinnam chwalić tragiczny stan oświaty i edukacji, kiepski stan służby zdrowia na którą są łożone ogromne sumy, albo chwalić niebotyczne, Bóg jeden wie na co wydawane, podatki?
  Czy powinnam się tu zachwycać kulturą WASPów, zakompleksiałych frakofonów, wszędobylskich Chińczyków, panoszących się i wynoszących ponad wszystkich żydów albo muzułmanów, z którymi trzeba się tu obchodzić jak ze zgniłymi jajami, jeśli nie chce się zostać rasistą wyrzuconym na bruk z pracy?
  Czy powinnam się zachwycać tymi patologiami, bo to jest Kanada, która ma więcej ciepłej wody w kranie niż Polska?

  Ma pan prawo wypisywać co się panu podobana temat Kanady. Ja natomiast mam takie samo prawo sprostować bajki pisane na temat kondominium kanadyjskiego, szczególnie porównując Kanadę z Polską, która istnieje na własnych ziemiach od tysiącleci, o przebogatej historii, kulturze i tradycji, która była państwem wolnym i niepodległym i nigdy nie dokonywała ludobójstw na miejscowej ludności.

  Opowiadając Polakom bajki o dobrodziejstwie JOWów nie raczy się pan odnieść do własnego podwórka i chorego systemu, jakim są właśnie JOWy, co widać doskonale na przykładzie Kanady.

  Oczywiście, że przyjeżdżają tu emigranci z krajów zrujnowanych przez kolonizatorów, głównie koronę brytyjską, bo dla nich życie w brytyjskim kondominium, jakim jest Kanada, która nie jest i nigdy nigdy nie była wolnym krajem, jest szczytem dobrobytu, w porównaniu do nędzy, jaką im zgotowano u siebie.
 • @Lotna 20:01:59
  Dziękuję za szczerość - nareszcie wiem o co Pani chodzi i co Panią boli.

  Nie mam potrzeby aby odpowiadać na Pani komentarze ponieważ ja skupiam swoją uwagę na rzeczach pozytywnych a Pani myśłi akurat odwrotnie.

  Proszę jednak nie zapominać że to my imigranci budujemy Kanadę, której Pani tak nienawidzi.
 • @Stan Tymiński 20:27:05
  Nigdzie nie napisałam, że nienawidzę Kanady. Kanada jest pięknym krajem o wielkim potencjale jeśłi się kiedykolwiek zdoła wyzwolić spod rządów korony brytyjskiej i globalistów.
  Pan nie skupia się na rzeczach pozytywnych, a raczej nosi różowe okulary na nosie wybierając kompletne ignorowanie rzeczy negatywnych. Ciekawe, dlaczego nie stosuje pan tej samej zasady jak chodzi o Polskę, a zamiast tego wykazuje paternalistyczny stosunek, tak jakby Kanada była idealna, a Polska powinna mieć poczucie niższości w stosunku do Kanady, podczas gdy doprawdy nie ma się czym poszczycić poza wyższą stopą życiową, co zresztą nie dotyczy całości społeczeństwa. Kanada, która de facto jest krajem apartheidu, ma o wiele więcej powodów do wstydu niż Polska, dlatego właśnie boli mnie ten landrynkowy portret w stosunku do Polski kreowany, między innymi, w pańskich notkach.
  https://www.youtube.com/watch?v=WBQQP_4h4sY
 • @Stan Tymiński 22:06:01
  Dokończenie, bowiem przerwałem swoją wcześniejszą wypowiedź z powodu nalegań małżonki, ponaglającej mnie do wyjścia:
  "W takim przypadku, po tak błyskotliwej osobie jak Pańska, oczekiwałbym odniesienia do meritum".
  Mianowicie wytłumaczenia, dlaczego rzecz, o której pańskie dzieci uczą się w siódmej klasie szkoły w Kanadzie, akurat w Polsce miałaby zaszkodzić.
  Argument - dlaczego tylu jest biednych, jest - proszę wybaczyć wyrażenie - zwyczajnie głupi.
  Mógłbym zapytać - to dlaczego tylu jest bogatych?
  Znam Zachód na tyle dobrze, że wiem, że wystarczą chęci, przede wszystkim do nauki, aby co najmniej nie być biednym.
  W filmie "Pain&Gain", który niedawno oglądałem, jest scena, kiedy porwany przez mięśniaków z siłowni Żyd-milioner mówi do postaci zagranej przez M. Wahlberga - nie masz pieniędzy, bo ci się nie chciało durniu uczyć.
  Wiem, że ten film to jak zwykle żydowska agitka, ale akurat pod tą maksymą podpisuję się oburącz.
  Burza mózgów jest stosowana na Zachodzie i tam się sprawdza.
  Pańska wstawka o kucharkach wynikała więc, jeśli nie z niewiedzy- co tutaj Pan pięknie umotywował - to z celowej chęci, aby wprowadzić czytelnika w błąd i wywołać niechęć do takich działań.
  Więc pliz:
  http://ecsmedia.pl/c/obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu-b-iext8251611.jpg
 • @chrisdigger 12:09:39
  Ożesz, to raczej dłuższa chwilka, ale dzięki.
  Co do tematu szant, to nie znasz takich, które byłyby odpowiednie do śpiewania przez emeryta na łodzi motorowej typu Bayliner Capri? :-)
  Taki mam chytry plan spędzania kiedyś wolnego czasu.
 • Plagiat czy zgodność opinii?
  Zgodność opinii czy ściąga z mego felietonu z 1 lipca 2015 pt. „Strategia rozwoju 1/3”: Trzy dni póżniej 4 lipca 2015: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konwencja-programow... (link is external) Konwencja PiS: deregulacja gospodarcza i zasada polskiej racji stanu - Każde nowoczesne i dobrze zarządzane państwo dba o zrównoważony rozwój całego kraju, dba o rozwój rodzimej gospodarki i rodzimych firm - podkreśliła Szydło.
  Zapowiedzi deregulacji gospodarczej, realizacji przez spółki skarbu państwa polityki wynikającej z polskiej racji stanu, a także walki o wyłączenie polskiego węgla z unijnej polityki dekarbonizacji padły w piątek podczas konwencji programowej PiS oraz ugrupowań z PiS współpracujących. Dodała, że polskie firmy "dzisiaj muszą dostać od nas ogromne wsparcie". - Bo to dzięki małym i średnim przedsiębiorcom Polacy będą (mieli) i mają pracę, tylko tej pracy jest za mało, bo te firmy mają za trudne warunki - zaznaczyła. Zwróciła uwagę, że polskim firmom należy stworzyć lepsze warunki do funkcjonowania.
  - Naszym celem jest dobre życie dla Polaków. Praca, rodzina, zdrowie - o to musimy zadbać, o tym dzisiaj mówią Polacy, o to się martwią. Musimy znaleźć te dobre rozwiązania, by naprawdę żyło się lepiej. By ludzie mogli powiedzieć tak - jestem u siebie, w mojej ojczyźnie i wiem, że ci, którzy rządzą, myślą o tym, czego ja potrzebuję, czego potrzebujemy my wszyscy, a nie myślą tylko i wyłącznie o własnych - prywatnych, politycznych interesach - powiedziała Szydło.
 • @Stan Tymiński 20:12:48
  Ja to nazwałbym zgodnością co do wyboru mechanika i pomocy drogowej, celem wyciągnięcia "starego samochodu z chaszczy".
  W mieście jest tylko jeden dobry mechanik i takaż pomoc drogowa.
  Reszta się nie liczy.
  Obecnie walka z PIS to de facto popieranie PO.
  Narodowcom brakuje przede wszystkim solidnego zaplecza intelektualnego, które byłoby w stanie stworzyć alternatywę, mogącą przemówić do większej liczby Polaków. Nie ma na to szans Anno Domini 2015.
  Casus Kukiza pokazał, że da się. Potrzeba jednak czasu, aby stworzyć struktury, a nie powoływać je ad hoc na czas wyborów.
  O tym kiedyś Panu pisałem, niestety nadepnąłem tym samym na odcisk.
  Nie wiem czemu.
  To tyle, mam nadzieję, że coś tam dałem do myślenia.
 • @alek.san 20:43:01
  Co do nowych struktur to się z Panem zgadzam, że Polacy znowu zabałaganili.

  Od dawna nawoluję partie poza-systemowe do zbierania pieniędzy bo bez pieniędzy trudno jest zbudowac solidne struktury.

  Polacy nie chcą nowych struktur bo pienędzy nikomu nie dają. I tu jest pies pogrzebany. Za darmo się nic nie zrobi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930