Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
105 postów 231 komentarzy

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Racja Stanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W uproszczeniu każda osoba, której jest dobrze z powiedzeniem” „Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój ? Orzeł biały.” jest członkiem mojej nacji, która miłuje swoją ojczyznę i jej interesów nie zdradzi.

Pierwszą turę wyborów prezydenckich zdecydowanie wygrał, tak jak to było do przewidzenia „układ okrągłego stołu”. Miłą niespodzianką jest dobry wynik Pawła Kukiza, którego głównym hasłem programowym jest zmiana ordynacji wyborczej na Jedno Mandatowe Okręgi Wyborcze, takie jakie mamy w Kanadzie. Spowodowało to wielką radość moich przyjaciół z organizacji JOW zbudowanej przez ŚP. Prof. Jerzego Przystawę. Od 25 lat aktywnie wspieram tę organizację, ponieważ ordynacja JOW jest jedyną metodą do likwidacji mafijnych partii politycznych, które są aberacją demokracji i jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez naszych wrogów do sprowadzenia Polaków do roli niewolników.

Dochodzą do mnie głosy, że ja też się przyczyniłem do sukcesu Pawła Kukiza, ponieważ skorzystał on z moich rad dotyczących konieczności zbierania pieniędzy. Juz na tym etapie było wiadomo, że odniesie duży sukces wyborczy. Paweł Kukiz zebrał od swoich sympatyków ponad 540,000 Zł. Bez tych pieniędzy nie objechałby całęj Polski i nie byłoby świetnego spotu wyborczego czy doskonałego rozegrania strategii wyborczej w sieci internetowej. Nareszcie Polacy zaczęli wspierać swego kandydata pieniądzem. To dobry początek i nadzieja, że tak będzie w przyszłych wyborach. Ilość głosów jest zawsze proporcjonalna do ilości zebranych pieniędzy na koszty kampanii wyborczej. Kampania wyborcza Pawła Kukiza przerwała zmowę milczenia i cenzurowania tematu JOW. Jego kontrkandydat Bronisław Komorowski naychmiast ogłosił, że przeprowadzi (oczywiście jak będzie dalej prezydentem, czego juz nie powiedział) referendum w sprawie JOW. A nas media oskarżają o populizm...
 
Zaraz po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wysłałem gratulacje do Pawła Kukiza: „Gratuluje Panu dużej ilości głosów w wyborach prezydenckich. Pana sukces jest dowodem na to, że nowe generacje Polaków są gotowe do zmiany sceny politycznej. Pana sukces wyborczy to najlepsza promocja ordynacji JOW na przestrzeni 25 lat. Oby to wszystko przełożyło się na zwycięstwo w wyborach do Sejmu na jesieni. Serdecznie pozdrawiam z życzeniem dalszych sukcesów.
 
Natychmiast dostałem odpowiedż „Zrobimy to, Panie Stanisławie! Teraz bardzo ciężka praca. Ale wierzę, że wygramy!
Mimo, że od 25 lat wspieram organizację JOW, w tych wyborach głosowałem na Pana Mariana Kowalskiego, kandydata Ruchu Narodowego. Jemu też wysłałem gratulacje, ponieważ nie chodziło o to aby je wygrał ale zaistniał jako jeden z poważnych patriotycznych liderów na ogólnopolskiej scenie politycznej. Mój kandydat był głównie przemilczany przez media, a w nielicznych wywiadach traktowany bardzo perfidnie. Przykładem takiego ataku był jego wywiad z Jarosławem Gugałą, który mnie też dyskredytował w wyborach prezydenckich w 1990 roku, za co w nagrodę przez kilka lat był ambasadorem w Urugwaju i otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.  Przyczynił się też do odebrania tytułu konsula honorowego w Urugwaju Janowi Kobylańskiemu. Mimo tych brutalnych ataków Marian Kowalski zachował zimną krew i z godnością odpowiadał na wszelkie zarzuty. Zdecydowanie wygrał on „szopkę” debaty zorganizowanej w TVP, ponieważ zareprezentował się jako osoba pewna siebie i wiarygodna. Zdecydowanie i rzeczowo.
W Polsce potrzeba wielu liderów takich jak Marian Kowalski, Paweł Kukiz i Jacek Wilk. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nastąpi konsolidacja kandydatów „antysystemowych” aby zwarli szeregi w przygotowaniu do wyborów do Sejmu i Senatu na jesieni.
Z powodu braku kandydata nie będę głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Nie ma dla mnie znaczenia, czy te wybory wygra Duda, czy Komorowski. Nie chcę głosować na „mniejsze zło” ponieważ jestem przekonany, że ani żaden z nichj nie będzie bronić naszej Racji Stanu.
W uproszczeniu każda osoba, której  jest dobrze z powiedzeniem” „Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój ? Orzeł biały.” jest członkiem mojej nacji, która miłuje swoją ojczyznę i jej interesów nie zdradzi.
 
Do obrony naszych wspólnych wartości konieczna jest definicja  Racji Stanu. Inaczej będą one niszczone przez naszych wrogów, których nam nie brakuje.
 
Racja Stanu jest niezbędna do obrony granic terytorialnych, czyli naszej ziemi. Do obrony naszych bogactw naturalnych ale przede wszystkich do wykorzystania możliwości rozwoju gospodarczego i duchowego Polaków, którzy są największą wartością naszego kraju. Jest więc naturalne, że Racja Stanu wiąże się z naszą kulturą.
 
W każdym poważnym kraju Racja Stanu jest pod stałą opieką polityków i dyplomatów. Są oni wybierani na swoje stanowiska po to aby czujnie chronili interesów naszego państwa i byli skoncentrowani na wszelkich przekroczeniach, które zagrażają naszej nacji. Aby stali na straży naszych wartości jako pierwsza linia obrony naszego państwa. Obronność wojskowa to ostateczność – pierwszą linią frontu jest polityka i związana z nią dyplomacja.
 
W naszej historii jednym z polityków, który zawsze bronił naszej Racji Stanu był znienawidzony przez naszych wrogów narodowiec Roman Dmowski. Wiadomo, że każdy kto będzie bronił naszych interesów narodowych jest nie na rękę ludziom, ktorzy chcą nas oszukać pięknymi obietnicami, wyzyskać i okraść nasz kraj. Dlatego zmiana ordynacji wyborczej na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze aby Polacy mogli sobie wybrać swoich „Dmowskich” do obrony Racji Stanu będzie dalej zwalczana przez naszych wrogów, aferzystów i złodziei. Nie można się zrażać taką opozycją, trzeba z nią konsekwentnie walczyć,  bo nie ma innej drogi do sanacji sceny politycznej.
 
Skoro nie mam na kogo głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich, to tak jak w poprzednich latach z powodu dużej ilości pracy na mojej farmie robię sobie teraz przerwę w pisaniu tych felietonów aż do jesieni. Wyjątkowo napiszę jakiś artykuł jeśłi wydarzy się coś ciekawego.
 
Na zakończenie pragnę podziękować patriotycznym redakcjom publikującym moje felietony, objęte całkowitą cenzurą w mediach w Polsce. Układ „okrągłego stołu” nigdy mi nie zapomni obalenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Z tego co wiem była obawa, że wezmę udział w tych wyborach. Ja z kolei wolę wspierać innych kandydatów, ponieważ odbudowa narodowej Polski to nie jest praca dla jednego człowieka – potrzebny jest zespół dobrych ludzi. To jest teraz moja rola – budowa nowej generacji liderów, którzy będą wiernie służyć naszej ojczyżnie.
 
29 maja 2015 moja kanadyjska firma Transduction Inc. będzie świętować 40 rocznicę swego powstania. Przez 4 dekady Transduction odniosła rynkowy sukces dzięki otwarciu na potrzeby klientów. Przez tyle lat byliśmy świadkami wielu zmian w przemyśle komputerowym i zawsze potrafiliśmy dostosować się do nowych technologii. Jednocześnie dalej kontynujemy  produkcję komputerów starszej generacji, niezbędnych dla naszych przemysłowych partnerów. W tym zakresie nie znamy innej firmy, która tak troszczyłaby się o interesy swoich klientów na przestrzeni kilku dekad.
 
W dalszym ciągu prowadzimy prace nad wdrożeniem  nowych technologii dla potrzeb naszych klientów.  Ta misja zaczęta 40 lat temu, trwa dalej aby zapewnić nam użyteczność na przyszłość. Wchodzimy w następne 40-lecie z pewnością, że nasze bogate doświadczenie utrzyma nas w pozycji lidera wysokiej jakości komputerów przemysłowych.
 
Życzę moim czytelnikom miłego spędzenia letniego okresu i dziękuję za czytanie moich felietonów.
 
Stanisław Tymiński
Acton, Kanada, 11 Maja 2015

  

KOMENTARZE

 • ----------HU IS HU ????
  ----Panie X ??
 • JOW to nie calkiem TAK!
  JOWy sa rowniez w UK. Przez wiele lat byl tu popularny ruch na rzecz PR.
  Ostatnio chyba zbraklo organizatorom sily ale pewnie I gotowki wiec przez chyba dwa cycle wyborcze ten postulat nie byl obecny.
  Szybkosc z jaka Pan Prezydent wskoczyl na krzeselko JOWu jest wielce zastanawiajaca. Prawdopodobnie otrzymal stosownie zalecenie specjalnie po zeszlotygodniowych wyborach w UK. Gdzie, nasz sprzymiezeniec w walce o Wolna Europe I rowniez Rzeczpospolita, N. Farage I Jego Partia UKIP dostawszy okolo 3.9 milona glosow musi sie zadowolic tylko jednym czlonkiem Parlamentu!
  UKIP jest trzecia najwieksza Partia Krolestwa I pozostanie praktycznie bez wplywu na decyzje Rzadu. Wiele innych Partyjek, wlaczywszy w to Liberalow, otrzymalo znacznie mniej glosow ale za to wiele wiecej miejsc Prosze zajrzec na strone BBC. Oczekuje sie ozywienia kampanii na rzecz PR, specjalnie ze strony UKIP.
  Wiec, Panie Stanislawie, JOW czy PR nie jest to takie proste.
  Serdecznie pozdrawiam z Londynu
  Kaliski
 • A na Haiti bezpieka postDuvalierowska ustawiła swojego śpiewaka pod żyrandolem
  Prezydent Michel Martelly tańczy w rytmie Tonton Macoute:
  https://youtu.be/jmBnfWjCkIc
 • @ Autor
  Panie Stanisławie. Przecież JOWy to bardzo łatwy sposób do demontażu państwa. Wystarczy podpompować finansowo taki RAŚ i przy małej destabilizacji w Warszawie autonomiści wygrają wybory w całym regionie. To tworzy nową polityczną elitę. Jedno pokolenie i tracimy Śląsk.

  Mam też dodatkowe pytanie? Czy tańczący Michel Martelly jest autentyczny?
 • @Kaliski2 01:05:11
  Nie wiem jak ordynacja JOW działą w UK ale w Kanadzie pracuje to bardzo dobrze - kandydat, który dostanie większość głosów w swoim okręgu rzeczywiście staje się posłem.

  Ordynacja wyborcza JOW nie gwarantuje zwycięstwa kandydatów bez ich promocji a na to trzeba pieniędzy. W Polsce wystarczy 10 Zł. od każdego wyborcy ale Polacy jeszcze nie praktykują takiego stylu wyborów. W poprzednich wyborach do Senatu przy ordynacji JOW 62 miejsc na 100 dostali kandydaci PO ponieważ mieli najwięcej pieniędzy. Nie świadczy to żle o ordynacji JOW tylko o nierealnych oczekiwaniach że można wygrac wybory w danym okręgu za darmo bez pieniędzy.

  Każda ordynacja wyborcza wymaga wsparcia kandydata danego okregu pieniądzem. Tak już jest na tym świecie, że za wszystko co ma wartośc trzeba zapłacic. 10 Zł. to nie jest wielka inwestycja w kandydata, który będzie reprezentował nasze interesy i nam służył.
 • @Stan Tymiński 02:00:28
  Panie Stanisławie, głosowałem na Pana w wyborach prezydenckich i na partię X. Książkę Święte psy mam w swojej bibliotece.
  Wydaje mi się jednak, że jak się nie jest tu w Polsce, nie wyczuwa się już drgań polskiej ziemi. Jak na razie, ta ziemia drga złą amplitudą, dopóki stąpają po niej kanalie. 10 złotych każdego uczciwego człowieka może tu być wykorzystane odwrotnie.
  Pan jest bardzo porządnym człowiekiem.
  Gratuluję wspaniałej firmy i życzę następnych 40-tu lat!
  Miłego wypoczynku:)
 • Panie Stanislawie- dzieki za poruszenie sprawy Polskiej Racji Stanu...
  TO zagadnienie najwezniejsze i kardynalne dla naszych poslkich budzcych sie Polskich Narodowych elit....
  Przywodca wyloni sie w odpowiedniej chwili, miejscu i czasie…
  Sa w Naturze takie momenty- jak zamrzanie jeziora..szczesliwy kto obserwowal ten phenomen..moment, kiedy mleko zamienia sie ser… Caly Cosmos pelen jest stanow posrednich i powstawanie nowej wartosci nowej jakosci i poprostu nova….jest Powszechnoscia Cosmosu.
  Wazne jest okreslenie warunkow i stanu po jakim poznajemy, ze jest to wlasciwy czas…ze trzeba sie szykowac..wolno, szyciej..trzeba sie sipieszyc!
  Wiedza o tym nasi wrogowie..zarowno zewnetrzni ..ale najwazniejsi sa ci wewnetrzni! Zacytuje bardzo madrego czlowieka..i doskonalego przywodce swojego narodu:

  Najbardziej niebezpieczną rzeczą nie jest podział terytorium, ale podział społeczeństwa. Kiedy żyjemy na tej samej ziemi, przynależnej różnym kulturom, a każda z tych kultur uważa, że ma swoją własną ojczyznę, to okazuje się, że jedna Ojczyzna nie jest miejscem dla wszystkich. W tym sensie, kolonizatorzy byli w stanie osiągnąć pewien sukces i stworzyć izolowane grupy, które odrzucają inne grupy i uważają swoje podejście za jedynie słuszne. Nie stało się to z dnia na dzień, ale etapami. …[ Bashar al-Assad]

  Niech pan zwroci uwage co zrobiono w Polsce poprzez wprowadzenie ulomnej masonskiej Konstytucji…przez wprowadzenie Panstwa obywatelskiego i wzietej z dooopy definicji narodu Suwerena….ktora z Polakow zrobila uposledzona ethniczna grupe we wlasnej Ojczyznie!!!!

  Bez rozumienia tych pojec nie ma niczego , nie ma oddrodzenia nie ma odzyskania suwerennosci!
  Polska musi byc tym czym jest Ojczyzna Polakow~!!! Przedewszystkim! Dlatego, ze Polacy nie maja i miec nie moga innej Ojczyzny~!!! Moga ja miec wszystkie grupy narodowe mieszkajace na terytorium Polski…i w kazdej chwili moga do siebie i swoich Ojczyzn wrocic- jak im niewygodnie w Polsce , ale nie maja zadnego prawa w Polsce sie szarogesic i ustawiac zycia Polakom
  I nie wolno im sie zajmowac- czy Bron Boze okreslac , czy projektowac Polskiej Racji Stanu!!!!!!!!!!~~!~!~!!
  Dotyczy to zarowno Niemcow, jak i Ukraincow, jak i a przedewszystkim Zydow…i innych…Wszystkich innych!!!!!

  I to jest prosta sprawa. wie o tym prez Bashar piszac: cyt:

  Czasami uważa się swoją ojczyznę za grupę ludzi na danym obszarze geograficznym.

  W rzeczywistości jednak Ojczyzna oznacza przynależność do pewnej kultury, to jest to, co stanowi istotę naszego bytu.”

  Uwazam, ze dla nas Polakow definicje narodu stanowi wlasnie takie -a nie inne pojecie:

  Narod Polski-
  wielka grupa spoleczna Slowian Zachodnich ,ktora od innych Slowian wyroznia sie cecha polskosci i wspolnota losu. Zasiedlajaca terytorium zakreslone granicami w srodkowej Europie, zorganizowane we wlasne polskie Panstwo Narodowe zwane przez nich samych, jak i obcych- Polska.

  Niech pan zauwazy dwie cechy -oprocz terytorium i krwi sa niezbedne- aby byc czlonkiem narodu polskiego. To samoidentyfikacja w oparciu o polskosc i wspolnote losu. Tych swoich waznych cech brakuje kazdemu jednemu, kto nie identyfikuje sie z Polskoscia i Wspolnym Losem Polakow.

  Polskosc
  -to zespol wspolnych cech genetycznych , etnograficznych, kulturowo- historycznych, ekonomicznych i obyczajowych, ktory pozwala na identyfikacje wielkiej grupy spolecznej Slowian Zachodnich, zachowujacych wspolna tozsamosc , odmienna od innych pokrewnych im grup Slowian – tak samo ,jak i obcych – i samoidentyfikujacych sie, jako- Polacy. Zachowujacy swiadomosc wspolnej spuscizny historycznej, terazniejszego bytu i wlasnej przyszlosci- czyli wspolnoty losu. Ten zespol wspolnych cech , tak samo pozwala innym identyfikowac ich , jako – Polakow.

  Polska Racja Stanu

  Polska Racja stanu jest Zbiorowym , Wspolnym Interesem Narodu Polskiego, ktory- jako dotyczacy calego narodu = jest ponad interesem poszczegolnych jednostek i w przypadku konfliktu, Polska Racja Stanu jest zawsze nadrzedna i wazniejsza niz interes jednostki.
  Podmiotem praw i obowiazkow sa tylko osoby fizyczne. Narod – jako wspolnota nie posiada ani praw, ani obowiazkow, ale tylko i wylacznie Interes Narodowy- czyli Dobro Narodu Polskiego- jako calosci.
  Najwazniejszym interesem jest Byt Narodu i jego Zdrowe Fizyczne istnienie, wespol z cala polska duchowoscia..dlatego w przypadkach Polskiej Racji Stanu , Panstwo Narodowe Polskie musi sie kierowac tylko i wylacznie Interesem Narodu bez ogladania sie na moralnosc i etyke, gdy zachodzi taka koniecznosc
  .
  Najlepszym zabezpieczeniem Polskiej racji Stanu jest Autentyczna Reprezentatywna Wladza sprawowana przez Polska Elita Narodowa , ktora prowadzi interesy Narodu poprzez Narodowe Panstwo Polskie

  PS Niech pan zauwazy co reprezentuje tzw Polska Konstytucja???? I kamaryla xenokratyczna-0 jaka rzadzi sie pod jej przykrywa wbrew Polskiej Racji Stanu!.
 • @RomanK 03:19:54
  Bardzo ładnie bo emocjonalnie opisał Pan potrzebę działąnia państwa w imię Racji Stanu. Tak może działać tylko elita narodowych patriotów.

  Nawet prymitywne pszczoły mają zbiorowe poczucie Racji Stanu w celu przetrwania roju. Obecnie tylko rosyjscy Słowianie działają w imię swojej Racji Stanu. Polacy modlą sie o powrót Chrystusa lub czekają na śpiących rycerzy.
 • @Stan Tymiński 04:44:44
  cyt:
  // Obecnie tylko rosyjscy Słowianie działają w imię swojej Racji Stanu//

  Żartowniś z Pana. Putin [KGB] i Racja Stanu!?.... Nie Stanu Tylko Stanów.

  cyt:
  // Rosja jest pełnoprawnym członkiem Rady Europy. Dla mnie ważne jest, aby pamiętać, że Rosja nie jest czymś oddzielnym, jest częścią Europy – powiedział [sekretarz generalny] ... Rosja jest w pełni zaangażowana i ten proces trwa – dodał sekretarz generalny rady.//
  http://jeznach.neon24.pl/post/122275,niedziela-10-05-2015

  Rosja jest w pełni zaangażowana... /mimo pozornej wojny na Ukrainie/ w budowanie Stanów Zjednoczonych Europy, jak nazwał ten proces Churchill w 1946 roku.

  Żydzi na Ukrainie i w USRaelu w pełni popierają ten projekt

  http://www.mapsofworld.com/images/world-countries-flags/european-union-flag.gif
  Flaga Rady Europy

  żyd Junker zaproponował przyjmowanie określonych ilości imigrantów [ tych z Afryki] także Polsce!

  http://en.cyplive.com/assets/images/news/istochnik-yunker-predlozhil-vvesti-dlya-stran-es-kvoty-na-priem-immigrantov.jpg
  Source: Junker proposed an EU quota of immigrants
  President of the European Commission, Jean-Claude Juncker called for the introduction of quotas for EU countries to accept immigrants depending on the size of the national GDP, a source in the European Parliament.
  http://en.cyplive.com/ru/news/istochnik-yunker-predlozhil-vvesti-dlya-stran-es-kvoty-na-priem-immigrantov.html

  PS Wspólnym wysiłkiem Rosja i żydzi budują Stany Zjednoczone Europy
 • @
  nawet gdy jest raczej pewne ,że niewiele się zmieni po wymianie prezydentów , to jednak lepiej poprzeć tego Dudę , chociażby tylko ze zwykłej ciekawości jak sobie poradzi , poza tym będzie lepszy "klimat " przed wyborami na jesień i ta sympatia dla Kukiza się utrzyma co może dopiero przynieść jakieś wymierne korzyści z uwagi na same roszady w sejmie
 • @puuuq 12:10:11
  Nie chodzi o Kukiza, o poparcie dla Kukiza, ani jakiegoś Zakrzewskiego czy Kowalskiego, a chodzi o zorganizowanie się Polaków pod jedną ideą dla osiągnięcia wyznaczonego celu jako np. antysystemowcy przeciwko systemowcom, natomiast przywódcy to bardzo istotne narzędzie do realizacji tego celu i następnych.
 • @andrzej461 18:58:27
  Pewnie, że nie gadaniem ani biernością.
 • @andrzej461 22:13:39
  W procesie tworzenia zawsze najpierw jest emocja, która powoduje myśl, która powoduje słowo mówione a potem pisane w postaci planu działania, który prowadzi do czynu. Niestety większość tubylców uważa, że jak cos zroumieli to juz wykonali swoją pracę a na Zachodzie dopiero wedy zaczyna się praca w dążeniu do okresłonego celu. Same myślenie nic nie da - ludzi skutecznych poznajemy po ich czynach.

  Nie wiem co powoduje zatrzymanie rozwoju na poziomie myślenia.
 • @Stan Tymiński 04:44:44
  emocjonalnie tzn ladnie...dziekuje:-)))))
  Zeby definowac podstawowe pojecia niezbedne do odbudowy Polski potrzeba wiele pasji...Po to tylko ,zeby wyzbyc sie wszelakiej emocji przy podejmowaniu decyzji dotyczacych Polskiej Racji Stanu..Moze nie beda one ladne, jako pozbawione emocji- ale beda sensowne sluzace dobru narodu. Z Racja Stanu jest jak z dziewczyna reagujaca emocjonalnie:-)))wybierajaca ladnego i narzekajacego cale zycie , ze glupi i niedojda:-)))
 • a przed nim bieży baranek
  Jest taka przypowieść w Biblii , o ziarnie rzuconym w różne miejsca. To które wykiełkuje w Kanadzie, nie koniecznie musi rosnąc w Polsce. Może czas , aby Polska przestała być "narodów papugą". Aby wyleczyć , trzeba zdiagnozować, uwzględnić indywidualne przeciwwskazania, bo aspiryna , która pomogła Kowalskiemu, przy podobnych objawach Wiśniewskiego może zabić . Przede wszystkim , jeśli chodzi o wybory , to należałoby zakazać sondaży, bo moim zdaniem to one ustalają ostateczny wynik. I nie trzeba nic fałszować, wystarczy z odpowiednim przekazem dotrzeć do jak największej grupy wyborców, a sama technika głosowania i liczenia głosów, przydziału mandatów ma znaczenie marginalne. Wydaje mi się , że gdyby zrobić takie doświadczenie, że reprezentatywne grupy byłyby odizolowane od otoczenia i karmione tą sam propagandą, jednak z różnymi "wynikami" sondaży, to uzyskany od nich wynik wyborów byłby zupełnie różny.
  Naród nasz jest po prostu skrajnie ogłupiony i wielu głosując, kieruje się jedynie tym , czy w danym momencie jest mu na tyle dobrze, że lepiej zapobiec zmianie, czy też odwrotnie. Wielu ( ~ 5% spędza nad kartą parę minut, co znaczy, że przed przyjściem do lokalu nie mieli czasu się zastanowić, ale musieli zagłosować, by "spełnić swój obowiązek". Wielu z 11 kandydatów potrafi wymienić tylko dwóch. Więc jaki w tych okolicznościach sens ma manipulowanie przy ordynacji. To , że Kukiz dostał 20 % to nie "nasza" (zbierałem podpisy,wpłaciłem symboliczną kwotę,więc dostaję takie sms ) - ale "ich" zasługa, bo swymi sondażami i komentarzami wykreowali ten wynik.
  Zatem należy domniemywać, że "grupa trzymająca władzę" uznała, że JOWy są dla niej korzystne, a Kukiz nie stanowi zagrożenia. Dopóki Pan Kukiz sobie tego nie uświadomi, to szkoda jego wysiłku , bo wierzę, że intencje ma dobre.
 • @andrzej461 16:40:44
  Moze pan to pytanie postawic Min SZPolski Schetynie????
  PLaconemu przez polakow za obrone Polskiej Racji Stanu///zada pan proste pytanie- czyjej Racji pan broni i oczyja doooope sie boi???

  https://marucha.wordpress.com/2015/05/14/ambasada-usa-dyktuje-polityke-zagraniczna-polski/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30