Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Polska + Ukraina = 100 milionów podludzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dd 25 lat wyłania się strategia, która dąży do całkowitego zniewolenia Słowian i sprowadzenia ich do poziomu tanich „untermenschen”, czyli podludzi.

 „Uważam, że jest lepiej być wolnym czlowiekiem niż niewolnikiem, nawet jeśli to pierwsze oznacza niebezpieczny a to drugie bezpieczny styl życia. Uważam,ze najlepsze wartości człowieka mogą się rozwijać tylko na wolności – wszelki postęp w cieniu pałki policjanta jest błędny i nie ma stałego  znaczenia. Uważam, że jeśli jakikolwiek człowiek zabiera wolność innemu to stanie się tyranem. Każdy człowiek, który odda najmnieszą odrobinę swojej wolności stanie się niewolnikiem.”

H.L. Mencken  (1880-1956) wpływowy publicysta, satyryk i krytyk amerykańskiej kultury
Nowoczesne niewolnictwo polega na zatrudnianiu ludzi poniżej kosztów utrzymania. Jak to pokazała grabieżcza prywatyzacja nie jest dzisiaj sztuką zagrabić coś jeden raz. Akumulacja bogactwa polega na taniej eksploatacji ludzi przez długi okres czasu. Nawet dziesięcio-procentowy zysk po 7-miu latach podwaja kapitał z możliwością dalszych korzyści inwestycyjnych.

 
Globaliści szukają obszarów na świecie do taniej eksploatacji ludzi. Ale nie wszystkie obszary są jednakowe. Produkcja nowoczesnych technologii, a tylko takie dają duzy zysk, wymaga ludzi którzy są precyzyjni, zdyscyplinowani i potrafią się skoncentrować na pracy aby zapewnić wysoką jakość. Takie właśnie predyspozycje mają Słowianie w kontraście do krajów afrykańskich, arabskich i latynoskich. Dobrym przykładem jest produkcja najnowszej generacji silników typu „diesel” w fabryce japońskiej Toyoty pod Wrocławiem. Takich precyzyjnych silników nie może Toyota produkować w Meksyku, w Nigerii czy nawet w Chinach. W Polsce natomiast zdolni Słowianie produkują je dobrze i tanio na globalne potrzeby Toyoty, która słynie z wysokiej jakości swoich samochodów.

 
Z tego właśnie powodu od 25 lat wyłania się strategia, która dąży do całkowitego zniewolenia Słowian i sprowadzenia ich do poziomu tanich „untermenschen”, czyli podludzi. Plan jest widoczny jak na dłoni: chazarska szlachta i (Polska + Ukraina). To 100 milionów zabiedzonych podludzi w charakterze nowoczesnych niewolników. Dowodów tego planu jest wiele a całość jest wspierana przez fundacje, które finansuje George Soros: Fundacja Stefana Batorego w Polsce i Ukraińska Międzynarodowa Fundacja Renesansu na Ukrainie. Chazarów jest za mało aby ogarnęli tak dużą ilość ludzi, a więc zapraszają inne kraje do działalności inwestycyjno-eksploatacyjnej. W tej akcji Waszyngton jest partnerem Sorosa, ponieważ na Ukrainie chodziło o przejęcie władzy przez przyjacielskich Chazarów i umocnienie jej  przy pomocy proporcjonalej ordynacji wyborczej, idealnej dla podbitych narodów. Sekretarz Stanu USA Victoria Nuland publicznie przyznała, że jej rząd wydał ogromne sumy pieniędzy na pucz na Ukrainie.Tak  również postępuje okrążanie Rosji i na koniec pojawi sie próba rozsadzenia jej od wewnątrz przez kolorową rewolucję aby także biedą doprowadzić Rosjan do poziomu podludzi.

 
George Soros, który przy okazji piecze własne ciasto,  otwarcie przyznał się do finansowania przejęcia władzy przez Chazarów na Ukrainie – do 1989 roku zainwestował w to ponad 100 milionów dolarów:http://www.wnd.com/2014/03/soros-heavily-invested-in-ukraine-crisis/
Wiemy też jakie projekty finansuje Soros w Polsce, wszystko pod pozorami „demokracji”:  http://www.batory.org.pl/o_fundacji/sprawozdania
Co więcej, Soros publicznie chełpił  się, że byłe imperium Sowieckie stało się imperium Sorosa. Jednak prezydent Vladimir Putin wstrzymał akcję całkowitego przejęcia Rosji przez chazarskich oligarchów, czego niestety nie udało sie zrobić na Ukrainie. Rosjanie dawno temu wyrzucili ze swego kraju fundację Sorosa:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fundacja-Sorosa-zawiesila-dzialalnosc-w-Rosji,wid,279529,wiadomosc.html?ticaid=113e49&_ticrsn=3
 
 
Dlatego wcale mnie nie dziwi, że wschodnia część Ukrainy, gdzie większość ludzi ma rosyjskie korzenie i mentalność imperialnego mocarstwa, broni się przed planem zniewolenia akcją zbrojną pod ryzykiem utraty życia. Nie można nikogo winić za to, że walczy z bronią w ręku, bo nie chce być współczesnym niewolnikiem. Wszyscy Słowianie powinni się bronić przed nowoczesnym zniewoleniem i upodleniem.

 
W historii naszego narodu mamy przykłady walki z wrogami, którzy nas chcieli zniewolić w charakterze podludzi. Robiły to przez pięc lat wojny hitlerowskie Niemcy. W XV wieku Król Jagiełło musiał złączyć wszystkie chorągwie Litwy i Polski aby rozprawić się z Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku. Podobnie dzisiaj ze względu na wspólne zagrożenie musimy łączyć chorągwie z sąsiadami ze Wschodu, ponieważ mamy tych samych wrogów i to samo zagrożenie. Już teraz mamy chazarskie rządy w Warszawie i w Kijowie. Szkolone są nowe kadry Chazarów na przejęcie na Ukrainie stanowisk politycznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach od samorządów wzwyż. Podobnie jak w Polsce, jest to umacnianie instytucjonalne oraz inwestycyjne.

 
Śmiertelnym zagrożeniem dla Chazarów jest państwo narodowe. Dlatego ludzie naszej narodowej elity są niszczeni na wszelkie sposoby. Nie możemy zapomnieć, że wielu naszych dzisiejszych wrogów to potomkowie członków Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Ich rodzice zabijali nas Polaków po wojnie za odchylenia nacjonalistyczne, które to były wtedy równoważne z antysemityzmem. Chazarzy nie lubią się dzielić władzą. Antysemityzm jest dzisiaj używany w stosunku do narodowców jako polityczna broń, która grozi śmiercią cywilną. Można dyskutować, czy w przeszłości więcej krzywdy Polakom zrobili banderowcy, czy też dzieci byłych czlonków Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Od czasu wojny poczynając od slynnego głosowania „3 razy tak” w 1946 roku, wszystkie wybory polityków były sfingowane. Jednak w czasie sowieckiego komunizmu w Polsce i na Ukrainie nigdy nie było tak okrutnego upodlenia, jakie stwarza nowoczesne gospodarcze niewolnictwo.

 
Chazaria ma sięgać od morza Bałtyckiego do morza Czerwonego przez Czarne i Sródziemne. Chazarzy zgromadzili przeciw nam ogromne rekursy finansowe, propagandowe i zbrojne. Stale się obawiają, że ich diabelski plan wymknie im się spod kontroli. Dlatego konieczne jest przygotowanie do nowej bitwy pod Grunwaldem. Obecnie zamiast Litwy, musimy połączyć chorągwie z ludami Rosji i  Ukrainy. Banderowcy nie reprezentują interesów ludów Ukrainy, tak jak w Polsce kolejne rządy nie reprezentują interesów Polaków. Banderowcy zostali tylko wykorzystani przez Chazarów do przejęcia władzy i teraz budzą się z ręką w nocniku. Być może w przyszłości znajdzie się na Ukrainie taki lider, z którym będzie można o sojuszu normalnie rozmawiać. Taki jakim był tragicznie zmarły założyciel i przewodniczący Ludowej Partii Ukrainy, Pan Wiaczesław Czornowił.

 
Zastrzegam, że do zbrojnej bitwy z Chazarami, jaką był Grunwald jeszcze nie namawiam. Walka zbrojna to ostateczność, która w dzisiejszych czasach nie spotyka się z poparciem większości Polaków. Wiem, ze organizują się grupy Strzelców w całej Polsce ale najpierw musimy szukać rozwiązań politycznych. Możemy odnieść zwycięstwo i ujarzmić naszych wrogów umiejętnym wykorzystaniem wyborów na prezydenta RP w przyszłym roku. Jest to wielka szansa, bo są to wybory przy ordynacji większościowej. Będzie to pierwszy krok, konieczny do umocnienia naszej pozycji i do dalszej walki o normalność w naszym nieszczęsnym kraju. Kij ma dwa końce i z dużym funduszem my też możemy użyć „demokracji” dla swoich celów. Ktokolwiek potrafi zebrać fundusz wyborczy z pewnością wygra następne wybory,  bo każdy datek na poczet tej akcji liczy się jak głos wyborczy. Będzie to coś nowego w Polsce, zbiórka pieniędzy na poczet jednego kandydata – tak jak w USA ludzie masowo wysyłali małe datki pieniędzy na poczet akcji wyborczej prezydenta Baracka Obamy. Ilość zebranych pieniędzy od dużej ilości ludzi to realne prawybory, które zapowiadają klęskę lub zwycięstwo. Wybory prezydenckie w maju zaczną się w lutym 2015, a więc czasu jest mało.

 
Do takiej walki potrzebne są pieniądze na zaplecze logistyczne. Nasi adversarze już zgromadzili ponad 200 milionów złotych na swe akcje wyborcze w przyszłym roku. Potrzebne są równoważne fundusze na potężną akcję wyborczą, aby się z nimi poważnie zmierzyć.  Polacy jednak na żadną walkę jeszcze nie zbierają. Według ostatnich badań nasi rodacy dają przeciętnie 23 ZL. każdego miesiąca na tace w kościołach. Dodatkowo CARITAS zbiera przeszło 500 milionów złotych rocznie. Jest więc możliwa jednorazowa zbiórka 10 Zl. od każdego Polaka, któremu marzy się radosna Polska, gdzie ludzie mogą spokojnie pracować i zarabiać na godne życie, bez zagrożenia ze strony niecnych Chazarów. Ktokolwiek potrafi zebrać taki fundusz wyborczy z pewnością wygra następne wybory. 10 Zł. to nie jest duża inwestycja w swoją przyszłość aby nareszcie po 80 latach od 1944 roku w Polsce mogli dojśc do władzy prawdziwi patrioci i pracować zgodnie z naszą Racją Stanu.  Taka jest cena wyzwolenia się z marazmu i upodlenia. Aby znowu powstała  z kolan radosna Polska, w której można spokojnie pracować i życ wychowując swoje dzieci.

 
Dać czy nie dać 10 Zł. na poczet wolnej Polski jest podobne do pytania „być albo nie być” w sztuce „Hamlet” Szekspira, kiedy to bohater staje przed strategicznym wyborem pomiędzy bierną a czynną postawą. Musisz zdecydować, czy chcesz aby nasza Ojczyzna była prawdziwą matką, a nie okrutną macochą.

 
Stanisław Tymiński
Acton, Ontario, Kanada, 1 grudnia 2014

KOMENTARZE

 • To mi się podoba.
  Nareszcie jakaś konkretna propozycja. Podaj Pan tylko numer konta, a zaraz coś wpłacę. Powiedzmy 100 złotych na dobry początek. Polska WWW!
 • @Nibiru 05:45:24
  Panie Sceptyku:

  Znajdziemy dobrego kandydata na Prezydenta RP, którego poprze większość organizacji narodowych, zbierzemy kasę i z dobrą wolą pozytywnych, śmiałych i odważnych Polaków stoczymy jeszcze jedną bitwę o suwerenność Polski. Jeśli nasz naród pokaże siłę to nic nam nie stanie na przeszkodzie aby naszym prezydentem był ktoś taki jak Victor Orban. Nawet jeśli jest mala szansa to mamy obowiązek aby ją wykorzystać.

  Dla ludzi sukcesu nie ma wymówek - jest tylko akcja, nawet jeśli jest z tym związane ryzyko. Jak w tej piosence "kto nie ryzykuje, ten nie żyje".

  Dla optymisty szklanka jest pół pełna a dla pesymisty pół pusta :)

  Pozdrawiam z życzeniem optymizmu i wszelkiej pomyślności.
 • @Nibiru 05:45:24
  //Na Zachodzie demontaż społeczeństw i ich zniewolenie nie posunęły się jeszcze tak daleko i tam Polacy upatrują swej jedynej nadziei na najbliższą przyszłość.// ---Szanowny Panie @Nibiru! Nie posunęły się? I Pan piszesz, że pozdrawiasz z Ontario? To chyba sam siebie oszukujesz. Nie widzisz, że to Polacy są na przyspieszonym kursie by dorównać zachodowi? Ale na razie są jeszcze opóźnieni. W Toronto masz już Pride Parade, (czyli Paradę Dumy, to dla zapóźnionych w rozumieniu języka dla nowego społeczeństwa... ), na którą dumni rodzice przyprowadzają pociechy, by uczyły się jak być dumnym tolerancyjnym. W Polsce na razie to parada równości, często jeszcze potykająca się z polskim ciemnogrodem. Co do ekonomicznych perpektyw dla zwykłych ludzi, to ma Pan rację. Kanada tu z kolei jest na przyspieszonym kursie. W odwrotnym kierunku oczywiście. Od bogactwa do równości. Stąd Pana Paradox. Pozdrawiam i życzę bycia "proud".
 • @
  Taaaaak...., dam dziesięć złociszy i otrzepie od obowiązku ręce. Ktoś za mnie zrobi brudną robotę. Kto to jest to także nie ważne, co myśli także nie ważne, najważniejsze że dałem składkę na nową Polskę, jestem rozgrzeszony i patriotą całą gębą.
  Panie Tymiński, to w Polsce tak nie działa.
  Pana post ma dwie części. Pierwsza jak najbardziej zasadna, konkretna
  i prawdziwa. Nic dodać nic ując. Druga....... ?
  Czy Pan doszedł już dlaczego przegrał wtedy wybory? To nie oszustwa ani machlojki drugiej strony Pana skreśliły. To ta tajemnicza teczka. Na początku przynosiła same korzyści. Jednak gdy był już czas, a ludzie domagali się ujawnienia jej zawartości nie zrobił Pan tego. Większość myśli prosto i logicznie. Nie chce pokazać czym straszy, wiec coś tu jest nie "tego". Może to pic na wodę i fotomontaż? Tak właśnie ludzie to odebrali i dla tego Pan przegrał a było blisko.
  Druga część postu mimo że o innej tematyce jest w podobnym stylu.
  Tajemniczość dziesięciu złotych i nic więcej, a szkoda!
 • @Stara Baba 06:37:01
  //Tajemniczość dziesięciu złotych i nic więcej, a szkoda!//. Dziesięciu złotych Ci szkoda? Daj, daj daj. https://www.youtube.com/watch?v=jBZwCfUmP_A&list=RDjBZwCfUmP_ANie odmawiaj ,daj!-:)))
 • @Stara Baba 06:37:01
  Z tego co wiem to wyborów w 90 roku nie przegrałem - głosów mialem wystarczająco aby zostać prezydentem RP. To naród przegrał nie ja, ponieważ wybory były brutalnie sfałszowane. W wyborach w 90 roku nie chodziło o jakąś tam czarną teczkę ale o przyszłość gospodarczą i suwerennośc Polski.

  Ujawnij się anonimie to powiem ci więcej na ten temat. Łatwo szczekac nieprawdę zza płota.

  Pewnie się zmartwisz, że w wyborach na prezydenta RP w przyszłym roku kandydatem nie będę. A to dlatego, że uważam, że są inni kandydaci, ktorzy mogą uzyskać większe poparcie organizacji narodowych.
 • @Stan Tymiński 06:18:19 Lub alternatywnie:
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DBCpLpxpp9ig&ei=6VV9VKOAOoOHyASDx4DwBA&usg=AFQjCNEvBaZdLNNQBp6DgLpqpTKYiAcqCg
 • @Stan Tymiński 06:56:02
  Ujawniać się nie będę gdyż nie czuje potrzeby. Także i w polityce mieszać zamiaru nie mam. Nie na stare lata. To prawda że w wyborach 1990 nie chodziło o czarną teczkę ale o przyszłość Polski. Pana strategia
  bazowała jednak wyłącznie na wyolbrzymieniu właśnie tej niewiadomej
  czyli tajnych informacji z teczki które rzekomo miały udupić "Bolka" i innych.
  Za przegraną niech Pan podziękuje swoim doradcom jeżeli takowi byli.
  Czytałem wtedy dokładnie Pana program i mimo drobnych niewiadomych był naprawdę interesujący, powiedział bym inny niż wszystkie. Prawie do samego końca miał pan nad Wałęsą przewagę, jednak pod koniec Pan w stosunku do wyborców przedobrzył, .... swoją teczką.
 • @Stan Tymiński 06:18:19 "kto nie ryzykuje, ten nie żyje".
  Piosenki o takim tytule nie znalazłem. Ale mam coś dla tych co żyją;---https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CB4QuAIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DYmDMxegZjj8&ei=wll9VOa-FIqxyATpjoCwBQ&usg=AFQjCNEmkTT7pNPsBnqtSsFdlFTQ5SXHRQ
 • @Stan Tymiński 06:56:02W wyborach w 90 roku nie chodziło o jakąś tam czarną teczkę ale o przyszłość gospodarczą i suwerennośc Po
  Też tak myślę. Dlatego proszę o informację gdzie można wpłacić donację i o ujawnienie tych innych kandydatów. chyba oni nie są tajemnicą? Tu już nie żartuję, tylko pytam serio, bo nie wiem ?
 • @moher 06:54:53
  Przecież nie o te dziesięć złociszy chodzi lecz o całokształt tematu. :-)
 • @Stara Baba 07:29:59.
  :)))
 • @moher 07:29:43
  To się dociera - proszę czekać.

  A tu "kto ryzykuje ten żyje":

  http://youtu.be/LvMOcnt-jd0
 • @Stara Baba 07:19:10
  Słyszałem z wiarygodnych żrodeł, że takie same zdanie o tej "czarnej teczce" miał gen. Jaruzelski, ktory na koniec dał rozkaz sfałszowania wyborów w 90 roku. Podobno dlatego, że człowiek ugryzł psa i to była wielka sensacja.

  Ale o tym, że Lech Wałesa publicznie nazywał mnie agentem KGB to na starość pamięć Pana Anonima zawodzi?
 • @Stan Tymiński 07:36:29 Pierwsze co przyszło mi na myśl, to że Pan ma na uwadze tą piosenkę.
  Tylko że w tekście jest o handlu... Który oczywiście był bardzo ryzykowny. Co do docierania... Bardzo powoli to idzie, a stara kadra przecież wymiera? Chyba że dobrze zadbała o nowy narybek?
 • @Stan Tymiński 07:49:13
  Widzę że po tylu latach, wciąż temat dla Pana drażliwy.
  Wałęsę i jego bzdury dokładnie pamiętam, nikt jego nie brał poważnie.
  Co do "czarnej teczki" nie poruszam sprawy jej zawartości lecz w ostatnim etapie wyborów do błędnego przez ekipę jej propagandowego wykorzystania.
 • @Stan Tymiński
  Pomyśleć , że za ponurych komunistycznych czasów powstał taki film. Ale w tym filmie 10 złotych zbierano " dla szkopa". I tego ludzie obecnie nie chcą. Nie chcą kolejny raz opodatkować się na jakiegoś " szkopa". Za pierwszej Solidarności co chwila na coś przecież zbieraliśmy . A może Panu chodzi o to, że w walizce dziewczyny z pewnością jest nie szpek lecz broń?
  Ja też swego czasu byłam bardzo ciekawa Pana walizki. Dopiero w tym roku jakiś wysoki sąd ustalił, że Bolek to Bolek. Do tego roku miał świadectwo moralności wystawione przez sąd lustracyjny. Pozdrawiam.
 • Przemysl samochodowy mnie tylko interesuje.Wspomniany na poczatku.
  Projektowalem maszyny do produkcji aut przez 30 lat w USA.Dla wszystkich, amerykanskich firm i obcych.Przelozeni dochodzili do furii gdy projekt byl sukcesem.Nienawidzili sukcesu.Zabraniali bym ja rozmiawial osobiscie z inzynierem z Niemiec czy z Japoni lub Wloch.Wszystkie informormacje musialy przez nich przechodzic gdzie byly deformowane, wprowadzaly mnie w blad, by project stal sie bardziej kosztowny albo upadl na pysk.Masoni.
 • @Iza 08:06:02
  Pani Izo - dziękuję za pozdrowienia i za zwrócenie mi uwagi na to, że ta dziewczyna ma "czarną teczkę". Jak Niemiec mówi, ze w niej słonina to tak musi być :)

  Ktoś wazny powiedzial dawno temu "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Ale ludzie prawdy nie szukają - czekają aż się ona pojawi w telewizyjnych dziennikach.

  Ja też dużo dałem na walkę o dobro Polaków i dam więcej na poparcie dobrego kandydata w przyszlych wyborach prezyenckich.

  Przegraliśmy wiele bitew ale nie przegraliśmy wojny.

  Pozdrawiam Panią z życzeniem radości ducha i wszelkiej pomyłśności.
 • TAMTO SFAŁSZOWANE REFERENDUM BYŁO W ROKU 1947-MYM, A NIE 1944-TYM
  Proszę poprawić datę. To nie jest błahy błąd. Stalin mógł zrobić w Polsce fałszerstwo referendalne i wyborcze dopiero w roku 1947-mym bo dopiero wtedy stłumił powstanie antysowieckie na Ukrainie i z polskojęzycznych członków UPA sformował średni szczebel zarządców dla Polski. Dopiero wtedy, kiedy miał te kadry - mógł posunąć się z sowietyzacją Polski. Warto pamiętać, że funkcjonariusze z UPA, którzy dowodzili powstaniem antysowieckim w latach 1944-1947 na Ukrainie to ci sami mordercy, którzy mordowali Polaków w roku 1942-43. Wymóg organizacyjny mieli taki, że wszelkie okrucieństwa swoje fotografowali, filmowali i opisywali. Potem archiwum przejęły Służby Sowieckie i jest do dzisiaj na Łubiance w Moskwie. Wtedy Stalin, a dzisiaj Putin trzyma wielu polityków w Polsce za jaja, bo Łubianka dysponuje czytelnymi fotografiami i personaliami - że czyjś dziadek, albo ojciec zabijał w Katyniu, czy na Wołyniu.
  Pamiętacie, jak wypłynęło zdjęcia dziadka Tuska jako szofera niemieckiego? No to wyobraźcie sobie, że kiedyś wypłynie, że dziadek jakiejś grubej ryby gwałci polską kobietę tłuczkiem do ziemniaków, albo nadziewa polskie dzieci na płot...
  Panie Stanisławie, Pan powinien mieć jakiegoś doradcę, który by Panu pilnował tekstów.
  ==========
  "3 razy tak” w 1944 roku
 • @Stan Tymiński 08:36:19
  Popieram z całego serca. Pisałem o tym: http://nikander.neon24.pl/post/115196,gdy-powstanie-nowy-polski-skarb-narodowy

  Zaczynamy, nie jutro. Dzisiaj!!!

  Proszę tylko podać bezpieczne konto.
 • Żydzi są głową Polaków bo są lepsi -pisał Sandauer
  Żydowski pisarz Artur Sandauer uważał to za normalne i tak bezczelnie uzasadnił żydowską przemoc i dominację:

  "W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandeuer - to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące."
  "Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - pisał Sandauer - a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" - pouczał żyd Artur Sandauer.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:48:03
  Panie Eugeniuszu

  Na krótko otworzy się okno historii dla Polaków. Trzeba będzie się w nim rozpychać na trzeciego. Trzeba będzie mieć na ten czas dobrze zasznurowane buty pełny żołądek, aby siły starczyło. Nie czas na rozpamiętywanie historii, ale na napisanie pięciu ustaw pod które przyszły prezydent będzie prowadził kampanię wyborczą. Trzeba będzie zrobić taką akcję uświadamiającą, aby nawet babcia klozetowa wiedziała w których paragrafach, których ustaw chazaria się okopała.

  Przyszły prezydent nie może być pacynką w rękach animatora. Musi mieć za sobą zarówno bazę argumentów jak i zaplecze kadrowe.

  Do tego wszystkiego potrzebna jest kasa.
 • @
  wspomina się tu o taniej polskiej sile roboczej przy okazji produkcji silników do samochodów , w takim razie czemu za tę siłę nie żąda się większej zapłaty , w końcu tych Japończyków nie zmuszono do zainwestowania w tym Wrocławiu tylko ktoś z Polski zgodził się na warunki przedstawione przez inwestora , gdyby zatem potraktować ludzi produkujących te silniki wg pańskich kryteriów jako niewolników , to winnych za ten status należy szukać wśród ludzi zatrudnionych w ośrodkach odpowiedzialnych za inwestycje zagraniczne w Polsce a nie obwiniać jakichś chazarskich globalistów
 • @Eugeniusz Sendecki 08:48:03
  Dziekuję i proszę nie byc takim skromnym doradcą. Wszystkie moje teksty najpierw publikuję na neon24.pl ponieważ tutaj zawsze mogę liczyć na życzliwą, szczegółową korektę merytoryczną - a więc mam tu wspanaiłych doradców. Dopiero po tutejszej korekcie teksty wysyłam do innych publikatorów.

  Ja zwykle datuję powojenną historię Polski od 1944 roku:

  Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN) (kol. Komitet Lubelski) – samozwańczy[1], marionetkowy, tymczasowy organ władzy wykonawczej w Rzeczypospolitej Polskiej, działający od 21 lipca 1944 do 31 grudnia 1944, na obszarze wyzwalanym spod okupacji niemieckiej – pomiędzy przesuwającą się linią frontu sowiecko-niemieckiego a Linią Curzona. PKWN został powołany w Moskwie, zdominowany był przez komunistów polskich i funkcjonował pod polityczną kontrolą Józefa Stalina[2] . Na powstanie PKWN miało wpływ Centralne Biuro Komunistów Polskich oraz delegacja Krajowej Rady Narodowej, jednak ostateczną decyzję o jego powstaniu, nazwie, statusie i kształcie personalnym podjął Stalin[2].

  Powołanie PKWN stworzyło strukturę polityczną, która z modyfikacjami nie naruszającymi jej podstaw, została zachowana do 1989 r. Podstawami ustrojowymi były: monopol partii komunistycznej w sferze władzy i podporządkowanie Polski ZSRR[3].

  Przez przypadek urodziłem się w szpitalu w Pruszkowie naprzeciw domu skąd Sowieci porwali 27 marca 1945 roku 16 członków naszego Rządu Tymczasowego aby wymienić go na wyżej wspomniany poslkojęzyczny rząd marionetkowy.

  Pierwszy premier tego marionetkkowego rządu, Edward Osóbka Morawski, którego kiedyś poznalem osobiście, był pożytecznym idiotą, przez swoją głupotę szczególnie szkodliwym dla Polski.
 • @Stan Tymiński
  Co do tekstu.
  Mam zastrzeżenia dotyczące opierania się na nacjonalizmie; to błędna droga prowadząca na manowce.
  Idzie nią RN.

  Owszem, obecnie można twierdzić, że Naród reprezentuje wartości odmienne niż obecny system.

  Tylko proszę dostrzec, że prowadzi to do przeciwstawienia Narodu - i systemu.
  Plemienność przeciwko idei.

  To błąd. Należy przeciwstawiać ideę przeciwko idei, gdzie Naród akceptuje ideę, ale nie jest z nią utożsamiany.
  W jednym z komentarzy o Sandauerze jest, że obecnie Żydzi są "głową" Narodu Polskiego.
  Jeśli utożsamimy Naród z ideą to okaże się, że wyrazicielami są Żydzi, którzy akurat reprezentują ideę - tę strony przeciwnej.

  Dlatego konieczne jest opieranie się na wartościach tworzących podstawę ideową w duchu polskości.

  Co do taktyki.
  Udział w wyborach prezydenckich można traktować jedynie jako sposób konsolidacji, pod warunkiem, że będzie to droga do konsolidacji rozwiązań systemowych w ramach idei polskości.
  Nie przywiązywałbym większej uwagi do wyniku - celem, na tym etapie, powinna być konsolidacja. A walczyć ze sobą - niech walczy ze sobą "okrągły stół".
  Bardziej znaczącym celem są wybory parlamentarne. I one mogą już mieć znaczenie społeczne.
 • @puuuq 09:31:57
  Może dla rozjaśnienia.

  Po wojnie nasz potwornie zniszczony i przemieszany kraj było stać na budowę średnio 40 dużych przedsiębiorstw rocznie w tzw. szczerym polu. To są fakty. Później nasi "nowi przyjaciele" podsunęli nam pożyczki na 3% aby później znienacka podnieść oprocentowanie do 18%. To był ten sznur, który nam zaciśnięto na gardle.
  Kiedyś minister Kwiatkowski wezwał swego kolegę od skarbu i zapytał: "panie ministrze jak to jest, wzięliśmy pożyczkę, oddaliśmy dwa razy więcej, a Gdynia stoi. Panie ministrze jak to jest?" Dla inżyniera wynikało bowiem, ze gdybyśmy tej pożyczki nie brali to moglibyśmy wybudować dwie Gdynie!!!!
  Architektura monetarna jaką wprowadzili tu nowi okupanci w 1997 roku sprawia, że jesteśmy dojeni średnio na 130 mld zł rocznie. Zrobiły to chazarskie prostytutki jak Wałąsa, Kwaśniewski, Mazowiecki, Tusk, Kaczyński, Balcerowicz. Nie wnikam, czy zrobiły to z ekonomicznej głupoty czy z wrodzonego zaprzaństwa. Fakty pozostają faktami. Jeśli kto by nie wierzy niech spojrzy na zegar długu publicznego.
  Jeśli mamy do naszej gospodarki włożony taki odkurzacz, który tak skutecznie wysysa nasze zasoby waluty, to już żadnej fabryki sami nie wybudujemy. My możemy tylko przykręcać śruby w montowaniach.

  To jest ekonomiczny ubój rytualny naszego narodu!
 • Mr. Nikander 09:02:09
  .
  Luzik Nikos , luzik .
  Sciepa narodowa , sorry Przyjacielu ale czy nie ochujales dzis o poranku slonecznie ?
  Jezeli Stan Kosiara jest takim sprytnym patriota szklarniowym , szwedzkim , to moze akcje zaplecza Kasyna_Leon23 na gieldzie beda mozliwe do kupienia , hhmmm .. a nie jakas wirtualna forma zebry dziesiecio zlotowe .
  A tak naprawde to ile wam Panowie do tej flaszki brakuje ? Chetnie sie dorzuce bo prawdziwy dzentelmen nie pije przed poludniem .
  8-)
 • @Max von Stirlitz 10:00:36
  Ideę popieram, bo bez kasy ani rusz. To tylko wypuszczanie flar. Niczego konkretnego jeszcze nie ma. O przepraszam. Jest nadzieja że pojawi się fundator o organizator.
 • Pan Nikander 10:05:47
  .
  Nikos , cala ta imprezka jest prosta jak niemieckie pierdolenie .
  Rezyser kina akcji Hrabia genius Sendecki bierze wlasna ekipe filmowa , leci do zamku ( w drzwiach oczywiscie ) Stasia kosiary Tyminskiego i kreci notke na zywo :
  --- Co poeta mial na mysli , piszac 10zl a nie 9.99$ ?
  Historyjka obrazkowa jak z powiesci red science- fiction na zebraniu teraupetycznym w Locie nad kukulczym gniazdem
  ACHTUNG !
  Tylko , ze tak moze wygladac final :
  https://www.youtube.com/watch?v=usOwmW-ihcc
 • @Autor
  Pomysł tak samo prosty, jak i mało realny. Pierwsza jego słabość: przed ogłoszeniem zbiórki datków proszę wskazać kandydata na prezydenta. Ha!

  I tak ogólnie wobec wszystkich dających Polakom złote rady zza oceanu: przyjedź, zostań i walcz.

  I tak personalnie: już w końcu Pan wie, co to KRUS?
 • @puuuq 09:31:57
  Ja też może coś wyjaśnię.

  Cały układ hazarski, przy całej swojej perfidii i bezwzględności, opiera się jednak o legalizm. Nie znam przypadku, aby ktoś, kogo później ten układ doi do imentu, został zmuszony wbrew sobie do podpisania z nimi umowy. Stosują różne kruczki, jak drobny tekst, umowa zwięzła ale nieznaczny odnośnik kieruje ważną jej część do zawiłych warunków ogólnych, podprogowe reklamy, presja "opinii publicznej", itp. Jednak zawsze w końcu to sam zainteresowany musi osobiście wyrazić swoją wolę wejścia w układ z hazarami. Taki już mają zwyczaj. Niestety, ten "legalizm" jest według nich zachowany również wtedy, kiedy prawo jest tworzone przez sejm powołany w wyniku sfałszowanych wyborów.

  Ponieważ wybory prezydenckie sfałszować najtrudniej, jest szansa aby dokonać wyłomu w monolicie ich władzy i ich propagandy. Nasz Prezydent, przy dzisiejszym wzburzeniu Polaków realiami życia w tym kraju, może, przy jasno określonym planie, jak to nam nikander tutaj słusznie prawi, rozpocząć demontaż układu. Popieram pomysł Panie Tymiński i czekam na informacje o nr konta.
  Jest tylko jeden problem do rozważenia. Jak skłonić wszystkie partie i stronnictwa niepodległościowe do zgody co do krótkiego, jasnego programu. Programu opartego na elementach racjonalnych jak ekonomia, bez wycieczek w stronę religii. Jak skłonić wszystkich do wybrania wśród nas JEDNEGO KANDYDATA?
 • Pan Krzysztof Zagozda 11:20:26
  .
  Co proponujesz : miecze , topory , proca ?
  Wyzywasz Stasia Kosiare na pojedynek ??
  Przeciez ten dobroduszny , wrazliwy poetycko , szczery do bölu istnienia moralnego , polski patriota z Canady nie chodzi w Twojej kategorii wiekowej .
  Moze dopracuj ostatnia notke do konca bo zapowietrzyles sie lekko .
  Wez aparat fotograficzny idz do muzeum parchöw polskich i zröb porzadny artykul na proces sadowy .
  Bede kibicowal z IV Reichu i wysylal paczki do Wronek .
 • IvanKruk 11:28:38
  .
  TUTAj masz merytoryczne argumenty w dyskursie o kandydacie na przyszlego prezydenta Polski .
  https://www.youtube.com/watch?v=tJPxu03_7sc
  By zachowac powage milczenia mozesz dokrecic tlumik .
  Aaaaa zobacz notowania u angolskich bookies - ONI juz wiedza , nie dziwi Cie to ?????
 • @IvanKruk 11:28:38 & @ nikander
  najłatwiej zwalić wszystkie winy za nieudolność t zw klasy politycznej na jakieś tajemnicze żydowsko -masońskie siły , tu proponuje się budowę jakichś nowych , tym razem uczciwych struktur , przepraszam bardzo ale jaką mam pewność ,że już teraz nie ma w tym zakamuflowanej tej waszej chazarskiej opcji ???Gdy usiłuję lansować projekt najprostszy, najracjonalniejszy i najbardziej uczciwy by powierzyć kierowanie państwem kościołowi rzymsko -katolickiemu , to odbierane jest to jako absurd ,a proszę mi wskazać instytucję bardziej doświadczoną w zarządzaniu , o społecznym poparciu nie ma tu potrzeby przypominać , bo żadna partia ,żaden prezydent , czy jakikolwiek inny polityczny byt pozostaje daleko w tyle, kwestia samej wiary nie ma tu oczywiście żadnego znaczenia bo to sprawa osobista
 • @puuuq 11:55:40
  My musimy zrobić Polskę na siedem dni tygodnia a nie tylko na niedzielne przedpołudnie. Przy całym szacunku do KK to o gospodarce wie on tyle, że wystarczy przejść się z koszykiem za ofiarą w niedzielę. Proszę zatem nie wtrącać wątków agenturalnych.
 • oleg von smirnoff 12:03:24
  .
  8-)))))))))))))))))))))
  pieknis aktorzyna Riccardo don Koalla prezydentem wszystkich Polaköw zaplecza Kasyna_Leon23 .
  Nooo.. powiem Tobie , ze :
  ------------------------------------- kreska karbidu afganskiego Ninoczku odpada w przedbiegach .
  Co Ty jarasz jesli moge zapytac , niesmialo .
  ?
  Kelnerzy , muzycy i hostessy Kasyna_Leon23 laczcie sie !
 • @oleg 12:03:24
  Tak, w tej chwili kasa jest potrzebna na robotę formacyjną. Nie odrodzi się ruch narodowy bez pieniędzy na prace studialne, na pracę organiczną. Gdyby nie utworzony w Szwajcarii fundusz "Skarb Narodowy" z końca XIX wieku nie byłoby Dmowskiego i szeregu polskich patriotów skutecznie walczących o sprawę polską na europejskich salonach. Wszyscy wylądowaliby w politycznej dolinie śmierci. Teraz musimy utworzyć elitę od narodowej gospodarki.
 • @nikander 12:05:50
  a kto tu wyklucza ludzi mających pojęcie o gospodarce ? poza tym ile pozostało w Polsce tej gospodarki kontrolowanej przez aktualne organy państwa? Widze ,że się nie rozumiemy bo mnie generalnie chodzi jedynie o to , by zastąpić tych wszystkich wójtów , burmistrzów , całej zupełnie niepotrzebnej plejady radnych i innych darmozjadów z prezydentem Polski na ludzi kościoła , to czy ktoś chodzi sobie do koscioła raz w tygodniu czy nie chodzi w ogole nie ma tu żadnego znaczenia
 • Herrn Żyd 12:15:12
  .
  Jaki ty sprytny parch jestes ..chciales wiedziec jak wabi sie möj szwabski kundel .
  Bravvo !
  Pozorna przewaga partii obrzezanych czyli PO jest chwila historyczna drogi Zydzie dla chwaly niesmiertelnego Narodu Polski .
  Nawet jak trwa juz 70 lat z groszkiem .
  Wiesz dobrze co Cie teraz czeka w przypadku Wojny Swiatowej ?
  OK .
 • @puuuq 12:22:23
  Ja bym najpierw zapytał "ludzi kościoła" czy są merytorycznie przygotowani i chętni. Podejrzewam, że tego nie zrobiłaś(eś). Oni chyba znają swoje miejsce w szeregu.
 • @nikander 12:27:44
  to prawda , nie znam stanowiska kościoła ale wydaje mi się ,że dla dobra całej Polski , z ateistami włącznie bo nie o wiarę tu przecież chodzi , kościół mógłby takie wyzwanie podjąć , w końcu zawsze jest blisko polityki , to niech wreszcie zajmie pozycję główną
 • puuuq puuq puq 12:41:31
  .
  Puuuk , puuk , puk .
  --- Kto tam ?
  --- Policja - jest Pan aresztowany. Wszystko co Pan powie, może być użyte przeciwko Panu.
  --- Gołe, napalone, szesnastoletnie, azjatyckie nimfomanki !
  .
  KK czyli Kosciöl katolicki jest umoczony w Polsce , i taki numer nie przejdzie .
  Sorry Winnetou .
 • P.s.
  .
  Pytanie w konkursie kanadyjskim :
  Jak nazwać seks, między zdrowym mężczyzną a upośledzoną kobietą?
  --- Rżnięcie głupa.
 • Adas Żyd 13:13:54
  .
  Adas ?
  Nooo...!
  8-)))) i widzisz wyrzucili Cie z zaplecza kasyna_Leon23 ...puhhhhh .
  To ile masz jeszcze do odblokowania dni by wröcic do wlasnej ksywki operacyjnej a nie rznac glupa vide puuk puuk puk ?
  Trzymaj sie ,
  Ja zawsze trzymalem Twoja strone , pamietaj .
 • @puuuq 12:41:31
  Mam doniesienia tam z góry, że Pan Bóg się na polskich biskupów obraził. Zamiast ruszyć d... i zaproponować Polakom coś co zaspokajałoby ich aspiracje, ciągle go o coś proszą. Ponoć ma już dość tych modlitw i próśb.
 • Pan Żyd 13:31:02
  .
  Okey . Rozmowy nie bylo .
  Zapomnij .
  Dlaczego möwisz i piszesz w liczbie mnogiej , to jakas nowa , nieznana jeszcze technika operacyjna , pytam bo nie wiem .
 • @Żyd 13:47:35
  Nie pleć głupot. Codziennie kiwacie się przed tym ołtarzykiem we wiadomej intencji.
 • --------PRZEDSTAWIAM !! KANDYDATÓW NA :
  -----PREMIERA / PREZYDENTA - ludzi znakomicie zorientowanych

  --------------WIERNI POLSCE SUWERENNEJ --------------------
  -------------Pan Paweł Ziemiński - Dariusz Kosiur --------------------

  http://www.youtube.com/watch?v=you1mcHy1Lw

  Ps. nie znam NIKOGO !! kto myślałby bardziej po POLSKU w polskim interesie aniżeli ci dwaj Panowie !. / osobiście nie znam Panów/

  --------------UWAŻAM ,że !!! KAŻDY !! ew. oponent Pana Ziemińskiego , Pana Kosiura -----powinien być odbierany jako WRÓG !! Polski lub !! pożyteczny IDIOTA !!!! --------
 • @Stan Tymiński 09:46:51
  Potrzebny byłby ogromny wór pieniędzy! Przede wszystkim aby wykupić główne media. Bo co z tego, że będzie porządny kandydat jeśli media będą powtarzać, że kandydat bije żonę, molestuje kobiety w pracy, płaci za seks, dopiero teraz zaczął chodzić do kościoła itd. itp. Zanim sprawy odbędą się w sądzie, już będzie po wyborach.
  Przecież to Pan Panie Stanisławie bił swoją żonę a pewnie mało kto wie, że został Pan przeproszony za tą potwarz małym drukiem na ostatniej stronie Gazety Wyborczej.
 • @Max von Stirlitz 13:13:18
  to ,że masz talent na jednoaktówki w jakimś " teatrze absurdu" nie czyni Cię fachowcem w/s fundamentalnych ,a jeśli nawet jest tak jak tu piszesz,że niby kościół umoczony , to tym bardziej ma szansę by nie tylko poprawić swój wizerunek ale przy okazji uzdrowić cały kraj
 • @nikander 13:45:10
  OK , skoro najprostsze rozwiązania budzą niechęć , to szukajcie bardziej skomplikowanych bo po takich zawsze jest łatwiej narzekać
 • @ninanonimowa 14:15:46
  w prawdzie darowałem sobie ten wykład , bo nie ma żadnego znaczenia co ten biskup mówi , czy tak trudno zrozumieć ,że niepotrzebne są dwie władze równoległe ?Wszyscy szukają oszczędności , czy likwidacja jednej z nich nie jest tu własciwym i najbardziej skutecznym środkiem ?
 • mr. puuuq 14:08:08
  no problem .
  wiec daj szanse kosciolowi w Polsce by sie chlopaczyna w koncu wykazal .
  pomysl , pozwalaja na zabicie tylu prawych , prawdziwych ksiezy
  poczytaj Wojciecha Sumlinskiego o mordzie sp. ksiedza Popieluszki a stanie sie swiatlosc
  oby nie wiekuista .
  sprawdz jak placa purpurowi podatki i gdzie je placa .
  Ja nie jestem przeciwko Kosciolowi katolickiemu w Polsce . To kosciöl jest przeciwko Polsce .
  drobna röznica , puuuk , puuk , puk
  w czulko * najlepiej .

  *--- czölko - swiadomy blad ortograficzny tworzacy figure stylistyczna
  wzorem jest :
  --- Tak czy owak Zenon Nowak **

  **--- Cesarzowa Izabelle .
 • @Stara Baba 06:37:01
  "głupia Stara Babo" to nie Pan Tymiński straszył teczką, tylko nasi wrogowie, Michniki , straszyli nas "czarną teczką Tymińskiego", a Ty powtarzasz naszych wrogów brednie.
 • @Henryk Kreuz 15:30:38
  Zastanawiam się kto teraz jest tu głupszy.
 • Szanowni Dyskutowicze, Czytacze,PIsacze i ..Udawacze....
  Po przeczytaniu komentarzy do doskonalej analizy i projekcji politycznej pana Tyminskiego...wydaje mi sie, ze:
  Biorac pod uwage opinie reprezentantow polskich trendow mylowo -ideologiczno -politycznych...panof, wujtof i plebanof..wyrazonych tu na forum ...z jednej strony, a z drugiej mezaliansu fornalsko- arendarskiego i jego giewaltu. Istnieje tylko jedna jedyna mozliwa kandydatura, na ktora zgodza sie po polamaniu rak w wiekszosci 1%wej wszyscy, za wyjatkiem tych co sie nie zgodza wcale z niczym i z nikim!
  Wybrac nalezy Pana Jezusa Chrystusa..ktory pod naszym czujnym okiem bedzie rzadzil , ale tylko- dotad dopuki sie bedzie sluchal dokladnie we wszystkim swoich wyborcow.
  To bowiem jeden, jedyny kandydat wlasciwy dla narodu, ktory tak wiele wymaga od innych ,za wyjatkiem siebie samego, w szczegolnosci oczekujac, ze wybrany przez NAS- okaze wdziecznosc nie za darmo, ale jeszcze wynagrodzi nas jakims.... szast -prast!

  Zebrac fundusze...feee obrzydliwosc! frymaczenie najswietszymi swietosciami...to nie polski obyczaj!....CO innego dac w lape,,po cichu..a jeszcze lepiej dostac..i do kieszonki cschowac:-)))
  Juz starozytni Zymianie wiedzili, ze za darmo psy zra padline....a Legie wszystkie po koleii honorowo oddaja mocz!
  Jedna nadzieja, ze tej grupie glupiej, konczy sie olej... ale czy tej co wziela zapas wystarczy cierpliwosci???
  Uczciwie mowiac- nie wiem.....
  Przypominam postac wielce nielubianego Polaka...Hrabiego Wielopolskiego..znienawidzonego przez swoich wspolplemiencow za to...ze mowil im prawde i tylko prawde.
  Okna szansy otwieraja sie na bardzo krotki czas i zazwyczja w najmniej spodzierwanej chwili....
 • Trzeba zejśc do piwnicy
  I jak tutaj można prowadzić konstruktywną dyskusję, skoro na wywołany temat zbiegły się trolle aby temat rozwodnić i wyśmiać.
  Sprawa jest na tyle poważna, że na jego potrzeby i wielu podobnych tematów, warto otworzyć portal dostępny tylko za zaproszeniem. Znamy się już dość dobrze i myślę że nie będzie problemów z doborem zespołu roboczego. Kiedy na takim ustronnym portalu sprawy będą już sprecyzowane i uzgodnione, można z nimi wychodzić na otwarte przestrzenie internetu.
 • @nikander 10:05:47
  Panie @nikander, "idea" bez fundamentów i planu jej urzeczywistnienia zawsze pozostanie tylko "ideą". Nikt w Polsce politycznego kota w worku już nie kupi. Mówieniem w pierwszej kolejności o zbiórce na "dziadka" i posadzeniu na tron pana "Y" zamiast
  o stworzeniu programu odnowy wystraszy i starych i młodych. Kiedyś Panu zarzuciłem iż mimo że chce Pan zmieniać Polskę działa pan jednak w bardzo wąskiej płaszczyźnie tematu (finanse) który to ludzi do zmian nie przekona. Pan jednak daje jednak przykłady i konkretne rozwiązania. O to w tym wszystkim chodzi. Post Pana Tymińskiego oparty jest na "dajcie kasę a władca się znajdzie" a to nie tędy droga. Jak to Pani @Iza dobrze i trafnie zauważyła, "na dziadka" zbierała także i Solidarność.
  Na razie Polacy muszą się sami odnaleźć i stwierdzić co jest dla nas dobre. Na dzień dzisiejszy mamy trzy grupy ludzi.
  - skomlących o pomoc do USraela
  - skomlących o pomoc do Rosji
  - marzących o budowie niezależnego polskiego państwa.
  Wszyscy ci ludzie są Polakami. Nie ma Polaków lepszych lub prawdziwych,
  są tylko różne poglądy a reszta to "kryminał". Każdy ma prawo do swojej Polski.
  Aby wszystkim chciało się ruszyć tyłki muszą w działaniu znaleźć wspólne wartości i korzyści. Do tego potrzebny jest konkretny
  polityczno-gospodarczy plan działania oraz ukazanie perfidnej manipulacji
  definicją państwa i celu jego stworzenia. Ja doskonale rozumiem temat
  funduszy. Jednak bez przynajmniej ogólnego szkicu "gdzie i po co idziemy" funduszy na polityczną siłę nikt nie znajdzie.
 • IvanKruk 16:10:31
  .
  Idz ,idz koniecznie i przynies kilka butelek czerwonego wytrawnego dla RomanaKa .
  Jak przyniesiesz wröc skad przyszedles i siedz tam az cie zawolam
  System pay-per-view ??? Obawiam sie , ze pies z kulawa noga niechcialby obsikac zaplecza kasyna_Leon23 , placac za oddanie szczoszka .
  A kto bedzie babcia klozetowa jak tu same mlode, zdrowe , jedrne dupencje ?? - ale moge sie mylic .
  Jaka dyskusja , merytoryczna ??
  Stasio stan Kosiara zbiera od rana na gruzinskie brandy wiec jaki masz problem , albo dajesz dole do sciepy albo nie dajesz i :
  --- Wypad Mlody , raz !
 • Stara Baba alias Chuck Norris - U$ of A
  .
  Hi Chuck ,

  w Twoim wieku tak na krzywy ryj sie dosiadac ?
  8-))
  Wrzucaj Franklina do kapelusza RomanKa i jedziemy po miejscowej bandzie röwno . W koncu jestes Chuck Norris a nie jakas popierdölka .
  Stasiowi stan Kosiarze nudzi sie dzis lekko albo jest wczorajszy wiec przynudza o poezji , handlu okupacyjnym i blyszczy humorem abstrakcyjno-skojarzeniowym cyt . :
  --- W walizce jest slonina !
  Stasio stan Kosiara pochodzi z Pruszkowa wiec dla ciolköw ze wsi tlumaczenie dowcipu :
  --- W walizce jest baranina !
 • @Stara Baba 16:22:39
  Szanowny Panie.
  Mój, a w pewnym sensie nasz program, program polskich patriotów nie ogranicza się tylko do finansów. Jest już tego ponad 90 stron formatu A4 https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszajA4.pdf
  Nie jest to już mój program autorski. Wiele znanych osób siedzi nad szczegółami. Tylko nikt tego nie zrobi przy pustym żołądku i w chwilach wolnych od zajęć domowych. Na to potrzebna jest kasa.

  Obraz polskiej patriotycznej opozycji wygląda w ten sposób:
  1. Kogoś stać na internet więc zbiera zwolenników - jeszcze niewiele kosztuje.
  2. Od miejscowego proboszcza jest w stanie otrzymać darmowo jakąś salkę katachetyczną - to jeszcze nie kosztuje,
  3. Zebranie jest nieprzygotowane, bo to by już kosztowało.
  4. Kilka osób przyjechało nie tłumacząc się rodzinom gdzie byli - mogłaby być w domu awantura
  5. Piękne słowa o potędze i chwale przeplatane są kilkoma paciorkami i odśpiewaniem roty - to kosztuje niewiele.
  6. Coś wspomniano o jakichś zespołach problemowych. Nikt się nie zgłosił, bo kompetencji brakuje a na fachowców nas nie stać.

  Po kilku takich zaproszeniach ma się dość i jasność sprawy. Bez pieniędzy się nie da. Nie da się uzbroić kandydata na prezydenta w program, który odpowiadałby aspiracjom narodu.

  Oczywiście pojawiają się propozycje rozwiązań prostych. Uchowaj nas Panie przed takimi pomysłami.
 • @Krzysztof Zagozda 11:20:26
  a Pan już wie, który plus jest dodatni a który ujemny? To pytanie jest znacznie prostsze, bo nie jest pisane skrótem. Jestem też przekonany, że wielu skrótów to nawet Pan nie skojarzy czego dotyczą. Pytania mają być komunikatywne, jeżeli nie są to świadczy źle o pytającym.
 • Polska + Ukraina = 100 milionów podludzi ?????????????!!!!!!!!!!!????????????
  WYPRASZAM SOBIE TAKIE INSYNUACJE! Jak w ogóle ktoś, kto uważa się za Polaka może takie zdanie wypowiedzieć? No jak? Tak to może mówić i pisać co najwyżej żyd - nienawistnik w stosunku do Polaków, albo jakiś pogrobowiec hyclerowy, ale nigdy, przenigdy Polak!

  Zamiast napisać, że Słowianie to siła, że Słowianie to potęga - duchowa, intelektualna i każda inna; że Słowianie to ludzie bohaterscy, to niejaki Tymiński pisze, że mnie jako Polkę do podludzi zalicza. Nie interesuje mnie, że miało to być pomyślane jako ironia. Można sobie ironizować w sprawach nieważnych, ale nie ma na nią miejsca w sprawach życia i śmierci Słowian.

  Pan, Panie Tymiński, nie jest ani z gówna ani ze złota - jak to mówią. Dlatego miesza Pan między ekstremami, by nie rzec: ekskrementami.
  Nie ma Pan żadnej linii jasnego postępowania, lecz raz zdaje się Panu to, innym razem co innego.
  Gdyby się Pan wypowiadał tylko i wyłącznie w swoim imieniu i na swój temat, to rzecz jasna nie byłoby sprawy. Ale tu chce Pan występować jako fachowiec od naszego Narodu, specjalista od Słowian. No więc na coś takiego nie ma Pan mojej zgody.
  Słowa mają siłę sprawczą. Jakże ucieszyły się wszelakie żydy i wrogowie naszego Narodu, wrogowie Słowian, że Pan Tymiński takim posłużył się tytułem.
  Uważam, że sam Pan nie rozumie, co Pan myśli i nie zdaje sobie Pan sprawy z tego, jakie działanie mają słowa użyte przez Pana.
  Według mnie zupełnie nieuzasadnienie czuje się Pan powołany do ratowania naszego Narodu, a nawet śmiem przypuszczać, że sobie Pan wręcz z Polaków kpi i drwi. Doprawdy niegodne to zachowania człowieka. Naiwni doszukują się treści w Pana wpisach, czyli czegoś, czego nie ma. Jest co najwyżej drugie dno, ale ono jest zgubą dla Polaków, jeżeli dadzą się Panu nabrać.

  Niech się Pan nie krępuje, chętnie przyjmę ban. Będę miała zwolnienie z obowiązku odkrywania fałszu i będę miała czas na przyjemniejsze zajęcia.
 • @nana 17:09:27
  Bełkot, typowy bełkot więc po co miałby ktoś bełkot blokować, niech będzie na świadectwo małości.

  A my możemy otrząsnąć się, pozbierać, powiedzieć dość tego, ustalić strategię, metody i podjąć działania, by nie być "podludziem".
 • @nana 17:09:27
  Nana: Nie ma potrzeby na bany - na tym forum każdy jest oceniany za to so pisze.

  Co do zniewolenia Słowian to spróbuj utrzymać siebie i rodzinę za ZL. 1600 na ręke za pracę w nowych centrach logistycznych amazon.com we Wrocławiu i w Poznaniu

  Z tego co wiem to po miesiącu ludzie tą pracę porzucają - mało kto chce być takim wspólczesnym niewolnikiem.

  http://mensis.pl/zarzadzanie/praca-w-amazon-polska-jak-wyglada/

  Dodam, że te centra logistyczne rozprowadzają tylko produkty z importu, co jeszcze bardziej kurczy rynek pracy.
 • @Henryk Kreuz 17:37:06 i to mają być argumenty? bidasiu
  widać nie tylko nicku krzyż nosisz, ale i życiowo dociśnięty jesteś poważnie. Ja nie muszę podejmować żadnych działań, żeby podludziem nie być, ponieważ nigdy podludziem nie byłam, nie jestem i nie będę. A ty się staraj, krojc, może ci się uda. Nie zapomnij się otrząsnać :)))))))))))
 • @nana 17:48:10
  Wybierz opcję kim jesteś:

  1 Talmudycznym żydem/żydówką
  2. Spolszczonym żydem/żydówką
  3. Zżydziałym Polakiem/Polką

  Widocznie w domu niczego Ci nie przekazano. Bo niby skąd.
 • @nana 17:48:10
  Już pisałem, że to bełkot a teraz doszły urojenia.

  Nazwiska się nie wybiera, ono jest takie jakie jest, ani lepsze ani gorsze od np. Apfelbaum czyli Jabłonki. Są jednak tacy, co wstydzą się własnego nazwiska i swoich czynów.
 • @ninanonimowa 18:26:18
  -Pani nana -jest POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI !!! posiada duchowe 3 oko !

  OOoooooo cyklop...ale panie Jozefie..z tylu???,,,, czy ze zadu????
 • @Max von Stirlitz 16:32:45
  Mozesz sie wytlumaczyc merytorycznie..dlaczego bedac polskim chlopokiem zachowujesz sie, wyrazasz i szpanujesz- jak szygetz???
  Chutzpah..nie swiadczy o inteligencji, ale wlasnie o jej braku...tobie jej nie brakuje ,,uzyj jej..
  To co robisz to udawanie spragnionego przy przepelnionym pecherzy...na koniec wszycy uznaja, ze sie poprostu ///////podszczywasz....
 • Pan RomanKa 19:03:15
  .
  Haj Roman ,

  Stasio irokez Kosiara idzie dzis na rekord zyciowy w odslonach . Zyciöwka , möwie Tobie Roman .
  Juz ma ponad dwa kola odslon a dopiero pierwsza flache obalamy , co nie ?
  8-)
  --- Kruk przyniösl to czerwone wino z piwnicy , bo nie wiem .
  Na pohybel !
 • Myśleć racjonalnie!
  O czym my tutaj dyskutujemy? Czy chodzi o treść zaklęcia dla złotej rybki, która tylko machnie ogonem i będzie Polska wedle naszego życzenia?
  Oczywiście nie. Dyskutujemy o pomyśle konsolidacji wszystkich sił patriotycznych przed wyborem prezydenta kraju, tak aby NASZ kandydat miał szanse wygrać wybory. Co może prezydent w dzisiejszych realiach politycznych. Przede wszystkim może siłą swojego veta, zablokować ustawy pozwalające na grabież NASZEGO majątku. Może siłą swojego autorytetu informować społeczeństwo o prawdzie ostatnich 25 lat. Może nawiązywać wstępne sojusze z Węgrami i siłami podobnymi do naszych w innych krajach dawnych demoludów. Może zablokować awanturnicze zapędy "rządu" wobec zawieruchy w Ukrainie. Może w końcu wypracować płaszczyznę do uczciwego zorganizowania wyborów do Parlamentu. Daj Boże żeby dożył do tych wyborów.
  Na dzień dzisiejszy nie ważny jest program naprawy Rzeczpospolitej, bo o tym będzie decydował sejm wybrany na uczciwych warunkach. Na dzień dzisiejszy ważne jest dotarcie do szerokiej warstwy społeczeństwa z jedną jedyną ideą: NASZ PREZYDENT
  Dlatego trzeba zdecydować się na jakiś konkretny ruch i później konsekwentnie go realizować. Konkretnym ruchem na początku jest zbieranie funduszy i dlatego warto podyskutować właśnie o tym a nie o naszych kompleksach, wątpliwościach. Nie czas na obrażanie się za słowa. Jest konkret postawiony. Ktoś ma coś do dodania w tej sprawie to niech spokojnie postawi swoje punkty. Reszta powinna wiedzieć że robiąc tutaj zamieszanie przypina sobie odznakę trolla a może i agenta.
 • Pan RomanKa 19:18:00
  .
  8-))))))
  Widocznie obaj myslelismy o tym samym tylko
  Ja jestem dobrze wychowany a Ty jak zwykle , swoje hucpa , sziksa, shegetz etc .
  Znowu chcesz wojny ?
  Möw co Ciebie dreczy
  ????
  IQ okey - jakies 178 mocno na katzu .
  Notka Stasia irokeza Kosiary jest cienka jak stolec zyda w Auschwitz . Zaplecze kasyna_Leon23 to idealne miejsce dla takich jak ja und Ty .
 • @Max von Stirlitz 19:36:12
  Max! Daj lepszą! Czekamy.
  ps. pokaż też swoją czuprynę, może imię, nazwisko. Zobaczymy, ocenimy, może nawet wystawimy jako kandydata na Prezydenta, zbierzemy kasę i będziemy trwali murem za.
 • Pan Henryk Kreuz 19:47:23
  .
  Henryku ,

  daruj prosze ale tylko komentarze . Fotki nie bede wklejal bo od reklamy energetycznej na slupach wysokiego napiecia na zapleczu kasyna_Leon23 jest Czerwony Dziadek z Coojones , jak orzechy laskowe - Bogus Jeznach wiec jako dzentelmen nie bede kradl choremu , staremu czlowiekowi pracy .
  Nie chce byc prezydentem , generalem , naczelnikiem etc . Nudzi mnie wladza , polityka .
  Taka gmina w dodatku szwabska , sorry Winnetou .
 • no proszę, Polacy się godzą na to, by ich emigrant nazywał podludźmi
  i startując z pozycji podludzi chcą sobie ci Polacy wybrać niezawisłego prezydenta. A jakim że to cudem? Bez odnowy duchowej - a do niej należy bezwzględnie przebudzenie świadomości zarówno narodowej jak i tej czysto ludzkiej - nie tylko że nikogo rozsądnego nie wybierzemy, ale też będziemy narzędziem w rękach tych, co się nami dziś zabawiają. Jak na przykład Pan Tymiński.
  Jak może ktoś, kto mieszka za granicą wygodnie i bezproblemowo, ktoś - kto ma kasę i trzyma się tej kasy - jak może taki ktoś na serio rozwodzić się nad tym, że u nas ludzie muszą przeżyć za 1300zł. To są kpiny z biednych ludzi. Aby mogło być kilku milionerów musi być kilkanaście tysięcy biedaków, dziadów. Taka jest prawidłowość istnienia milionerów. Bez istnienia dziadów żadnych milionerów by nie było. I niechże Pan Tymiński przestanie wreszcie opowiadać głupoty, że każdy może być bogaty. Chyba tylko wtedy może być bogaty, gdy sobie sam pieniędzy nadrukuje. Ale wówczas te pieniądze nie będą nic warte. Cenę za bogactwo Pana Tymińskiego płaci kilkanaście tysięcy biedaków. I nie pomogą tu żadne zaklęcia. Albo Pan Tymiński podzieli się z biedakami kasą i wówczas sam będzie jednym z biedaków, albo będzie on świętoszkowato dalej robił ludziom wodę z mózgu twierdząc, że pieniądze rosną na drzewach i wystarczy je sobie zerwać.
 • Pani Nana 20:06:02
  .
  Nie przepraszam wirtualnie , moze kiedys zrobie TO osobiscie .
  Przyznaje jednak dziewczyno , ze mylilem sie co do Twojej postaci i to baaaardzoooo ..To byly tylko komplementy nieudolne , pröba nawiazania niewidzialnej nici sympatii .
  Pobyt w obozie wypoczynkowym w Reichu zmienil troszke spojrzenie na sytuacje Polski w relacjach z Rosja .
  A wracajac do komentarza :
  ---- Zielone bingo !
  I ciesze sie , ze potraktowalas dosc lagodnie adwersarza Kosiare ..
  8-)
  buzka Mloda i tulipany czerwone dla Ciebie .
 • @Max von Stirlitz 19:36:12
  Wez sie w garsc,,mozesz pomoc. Zostaw rekwizyty nie musisz ich uzywac uzyj talentu...wystarczy.
  I pamietaj ngdy nie kop dupy, ktora za chwile bedziesz musial calowac.
 • Pan RomanK 20:21:53
  .
  8-)))))
  Ja calowac mam obca dupe ? a osobista Helga , nie bierzesz Niemki pod uwage , wnuczki oficera SS ...
  Roman , wrzuc na luz , prosze . Ja nie jestem z Armii Zbawienia , daruj .
  Idziemy na wynik zyciöwki Kosiary w publikacjach czy uniki , kiwki etc .
  Peknie 3-ka z przodu ?
  Darmowa klaka .
  Nie wiem czy wiesz ale Lewandowski nadal ma karte zawodnika Znicza ( sic! ) Pruszköw .
  Tak sobie siedzimy u Stasia na blogu bo TO bardziej jest sentymentem a nie polityka , komentarzem czy sam Bög wie o co tu chodzi .
  Na pohybel czarnym , brunatnym , czerwonym i zydowskiej holocie !
  8-)
 • mr. nord 20:39:18
  .
  Dobrze kombinujesz Mr. Nord jak na swöj wiek zycia .
  8-)
  pachnie to troszke dziedzicznym obciazeniem ale chcesz sie wyzwolic .
  Nie ma bata na Polaka i dobrze o tym wiesz .
  Polak to stan ( sic!) umyslu .
 • Pan RomanK 20:21:53
  .
  Koniec imprezki ?
  Zölwie na Galapagos zyja dlugo i szczesliwie , nie myslales o przeprowadzce ?
  Zapominam jezyk , kurwa mac . Dobrze , ze pieknis swir aktorzyna Riccardo don Koalla pojawil sie na rynku z tanzbuda nazwana szumnie Kasyno_Leon23 .
  Moge myslec i pisac po polsku , juz mi sie leb lasuje od szwabskiego czy angolskiego jezyka .
  Najpiekniejszy na tym Bozym swiecie jest jezyk polski .
  https://www.youtube.com/watch?v=Ah9x7t22U-Y
 • Z blogu 222legionosta na portalu 3obieg.pl
  Tak… przeciwko tylu Polakom komornicy sądowi prowadzą egzekucje.. I co ? ..Szanowni Politycy…w Polsce mieszka i oszukuje 8 milionów ludzi ?… Czy to WY zrobiliście z NAS podludzi , żebraków , oszustów , którzy chcąc się utrzymać na powierzchni człowieczeństwa nie mogąc sprostać nałożonym przez WAS oczekiwaniom finansowym WASZYCH urzędów , waszym lichwiarzom trafiamy w ręce Komorników i windykatorów …
  Zrobiliście ( wzorem państw cywilizowanych ) – ustawę o upadłości konsumenckiej osób fizycznych – tylko ?… po 4 latach jej obowiązywania NIKOMU w Rzeczypospolitej nie udało się upaść…. Wielkie brawa politycy !!!..To jest mistrzostwo świata !!!.. Dupę NAM zawracacie problemami Ukrainy a jeszcze zima się nie zaczęła a już ludzie zdychają z zamarznięcia…co otworzymy zgaduj zgadulę ilu Polków tej zimy zamarznie czyt: zdechnie na mrozie w RP ?.. Już słyszę medialne pieprzenie , że “byli pod wpływem alkoholu” , a co ?… bezdomny , którego – zgodnie z obecnym prawem -wywalono na pysk , na bruk ma czytać pod mostem Dostojewskiego ? , czy napić się denaturatu żeby mniej bolało !..
  To nasza wina , że Polski system podatkowy jest tak “transparentny” , że zajmujemy 139 miejsce w świecie…. za Mongolią , Burkina Faso i podobnie rozwiniętymi krajami.. To nasza wina , że polskiemu przedsiębiorcy wypełnienie ksiąg finansowych zabiera 60 dni w roku – czyli 2 miesiące z dwunastu !..To kiedy ma pracować ?.. To nasza wina , że kredyt obrotowy na prowadzenie biznesu jest nieomal nieosiągalny a jeśli już to na lichwiarski procent !.. To nasza wina , że najszybciej do firmy nie przychodzą pieniądze tylko kontrola z urzędu skarbowego i innych ..?- skutecznie wybijając z głowy prowadzenie czegokolwiek… A pozwolenia – z urzędów – koncesje , licencje , zgody , certyfikaty , operaty i inne tego typu – wymyślone przez WAS politycy skutecznie pomagają w podjęciu decyzji !…SPIEPRZAMY DO NORMALNOŚCI !… czyli tam gdzie całując was w d…. wyjechało 3 miliony Polaków !..Niestety jeszcze dużo zostało i zmuszonych jest słuchać waszych obietnic , że w nowym roku , z nowymi ministrami to będzie tak fajnie , że do lekarza ?…bez kolejek na 5 lat , urzędnik dawał będzie buzi – na powitanie ( z języczkiem – dla chcących ) , ZUS podwyższy świadczenia o 300 %, rolnikom po 100 hektarów , pracownikom po 100 milionów ( raz jeden już dawał ) , dzieciom po rowerze , dorosłym po etacie , wiek emerytalny 45 lat ( chyba pow.67 lat ), no takie cuda wianki czyli makaron na uszy czterojajeczny rozbrzmiewał będzie na falach….. ? NASZYCH – czytelniku…No i oczywiście Unia NAM da !..o jak nam da !..
 • Szanowny Panie Stanisławie...
  Bardzo się cieszę, że nawiązuje Pan do tych wielkich tomów naszej Historii.
  Bitwa pod Grunwaldem, ale także wiele innych wielkich Dzieł naszych trochę starszych od nas Wielich Rodaków. Dzieł wykonanych współnie z Panem Bogiem. Nasza Historia aż nadto uczy nas, że bez Boga ani do proga. Pewnie zaraz odezwą się głosy zdrajców wyciągających na wierzch występki agentów na łonie naszego Kościoła. Ale niech to nas nie zwiedzie na manowce, bo własnie nasza, ukrywana przed nami, wielka Historia Polski uczy nas, że nasi wielcy Władcy, zawsze byli bardzo blisko Pana Boga, mieli wielką Wiarę, czego symbolem niech będzie ta kaplica w sypialni królewskiej na Wawelu, gdzie pewnie nie jedna modlitwa za Ojczyznę była przez naszych władców odmówiona. Z całą pewnością Świadkiem takich modlitw była Relikwia Krzyża Świętego w klasztorze Benedyktynów. Wklejam link do artykułu o tych wielkich Wydarzeniach:
  http://marucha.wordpress.com/2013/06/10/a-na-koncu-drzewo-zycia/
  Wiele innych takich Faktów jest przed Polakami ukrywanych. Jednym z nich jest chyba ten najważniejszy, jakim z całą pewnością było Objawienie Matki Boskiej w 1610 roku (a więc 200 lat po Grunwaldzie) przy Relikwiach św Stanisława w Katedrze na Wawelu, gdzie wybrała Polskę, do pełnienia Misji Jej Królestwa. Tu wklejam link do artykułu o tym Fakcie:
  http://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska/
  Myślę, że innej drogi dla Polski nie ma...
 • @Max von Stirlitz 19:36:12
  Z gownem nie prowadzi sie wojen..ale omija ..albo rozdeptuje.:-))jak ktos sie nie brzydzi.
  Twoje perspektywy sa jasno okreslone. Jesli wydaje ci sie sie, ze jestes smieszny, dowcipny, czy blyskotliwy ...to przestan. Jestes w tej swojej roli cynicznego dupka porostu zalosny i upierdliwy...taki eunuch kurdupel z pokrzyw wykrzywiajacy sie duzym chlopakom:-))),ktorzy nie czestuja go kopem tylko z..... obrzydzenia....
  Tak jestes dobrze wychowany..jak na reprezentanta parchatej sarmacji, czyli potomka arendarzowny dajki z fornalem zajebem. To wlasnie ten poziom tu reprezentujesz.
 • @Jan Paweł 21:29:17
  Wydaje się, że Rosjanie myślą podobnie, czego dali wyraz wysyłając do Polski Patriarchę Cyryla z Listem Pojednania. Myślę, że bez wiedzy samego prezydenta Putina (który wysłał Patriarchę Kiryła z Matką Kazańską z piegrzymka po Rosji) ten akt się nie odbył. Może właśnie sam prezydent Putin był inicjatorem tego Listu. Szkoda więc, że polskie środowiska kościelne, przyjęły ten List raczej chłodno. Ale Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce, to nie tylko hierarchowie tego Kościła, ale może przede wszystkim ta wielka jeszcze rzesza wiernych. To tutaj upatrywałbym tą Siłę Wiary. Ale kto miałby tych wiernych przyprowadzic na wspólne modlitwy za nasze Ojczyzny, już nie tylko na Jasną Górę, ale do wszystkich Sanktuariów w Polsce (i nie tylko).
 • @Jan Paweł 21:29:17
  Chcę wierzyć w radosną przyszłość narodowej Polski tak jak chce wierzyć w Boga. Diabeł jest tylko w złych ludziach i tych tyranów z szatanem trzeba przegonić. Aby nam nie przeszkadzali w odbudowie naszego kraju, który powstanie na zgliszczach tego co zostało po 25 latach grabieży. To jego wina, ze dzisiejsza Polska to "chuj, dupa i kamieni kupa". Tylko szatan mógl bogobojny naród do tego stanu doprowadzić!
 • Mr. Stan Tymiński 21:24:50
  .
  Puhhhhhhfffff....nie ma jak to konkurencja cwaniaczka pelzajacego lazarza .
  8-)
  Kilka naturalnych komentarzy do pobytu znakomitego dziennikarzyny i jego kobiety w Londynie , pojechanie po bandzie w zeznaniach i .....
  ---- Zloty ban w potylice !
  Kurwa mac ale badziwie ,
  a Ty Stasiu irokezie Kosiara wtlaczasz TUTAj jako cytat istnienie tego szwejowskiego göwna - Złodzieje rowerów (wł. Ladri di biciclette) – film produkcji włoskiej z 1948 w reżyserii Vittoria De Siki :
  https://www.youtube.com/watch?v=7K25dkdSb9E
  Nawet nie E.T.
  To jest argument ---Nie zainwestujesz w interes ?
  Poröwnanie bylo li tylko mysleniem Maxa .
  Zapomnij .
 • Pan RomanKa 21:37:15
  .
  Nie zawiodlem sie Twoim IQ .
  Muzyczka :
  https://www.youtube.com/watch?v=t815V9viQeU
  Na Zbikowie to nawet golebie osralyby Cie lecac po wolnosc
  --- Bujaj , bujaj !
  Ohhhh Roman , nie badz az taki wrazliwy .
  P O L S K A na zawsze koles , pamietaj .
 • pan nord 21:28:26
  .
  spierdalaj nord , to nie jest klimat dla Ciebie..
  8-)
  pakuj mandzur i kierunek - Londyn .
  Powodzenia !
 • @Stan Tymiński 21:48:59
  W pełni się z Panem zgadzam. A Szatana, to jak wiemy, wypędzają egzorcymy. To że Modlitwa Różańcowa jest egzorcyzmem potwierdzają
  doświadczenia Austrii i Węgier.
  Chyba nie ulega wątpliwości, że obowiązkową jest także modlitwa do Ducha Św o tą Mądrośc Narodową, by jakieś swary i mącenia Szatana nie wywiodły nas na manowce.
  Serdecznie pozdrawiam
  P.S. Ku pokrzepieniu serc, podam tylko, że widzę, że coraz więcej środowisk zwraca się ku Panu Bogu, jakby podświadmie wyczuwając tą naszą Polaków Siłę
 • @ninanonimowa 22:15:30
  Mylisz Boga w Trójcy Przenajświętszej z jakimś tam Jahwem. To jest chyba Twój podstawowy błąd. Myślę, że powinnaś przemyślec swoje pisanie, bo jak ktoś przez Ciebie straci Wiarę, to chyba widzisz, że będzie to wpisane w Twoją kartotekę...
 • Janek Pawełek 22:14:35
  .
  Oj dana dana nie ma szatana :
  https://www.youtube.com/watch?v=rYKdA8Y3X0Q
  jedna z najpiekniejszych kobiet swiata .
  Uhhhhhhh .... ale dupencja ...i wyjatkowa podla .
  Na pohybel !
 • @Pope Nimrod 22:22:10
  Nie manipuluj:-) Różaniec wszytko wyczyści. A modlitwa do Ducha św z całą pewnością napełni Polaków tę naszą Mądrością Narodową. Na szczęście nie wszysycy hierarchowie służą Szatanowi a i jak widac, niektórzy z tych pozostałych także przeglądaja na oczy za Sprawą Ducha Św, więc mogę Cię zapewnic, że my Polacy- wierni Chrystusowi, możemy byc spokojni o Polskę - Królestwo Matki Boskiej Królwej Polski...
  Więc... nie mąc...
 • @Max von Stirlitz 19:56:49
  To co innego. Teraz jest sprawa jasna. Do zaoferowania masz wielkie ZERO, jesteś po prostu taki gaduła, gada by gadać ale nic pożytecznego. Jeżeli nie masz nic do zaoferowania, żadnych genialnych rozwiązań na miarę - jak mniemam po wpisach - Twojego geniuszu, to Twoja aktywność też nic pożytecznego wnieść nie może. Wygląda to paskudnie, dziamiesz jak kundel z ADHD zza płota.
 • ---- kiedyś napisałam --WSPÓLNY MIANOWNIK dla nas Polaków
  ------------RODZINA -OJCZYZNA -PRZYSZŁOŚĆ -----------
  ----------------------Rodzina to boski dar
  ----------------------Ojczyzna ? bez niej rodzina tuła się po świecie -
  ----------------------Przyszłość ? bez niej NIC NIE MA SENSU

  ----POLITYCZNIE !!----- CEL -LUDZIE -HASŁO

  Ps. Bogowie bez rozgłosu dobrym ludziom pobłogosławią !.
 • Nina Anonimowa 22:15:30
  .
  Ninoczka ...ahhhhh ale jestes waleczna kobieta o Polske .
  Tak mi sie smutno zrobilo , chlopaki bija sie na argumenty wirtualne i dobrze , a Ty jak zawsze
  -------------------------
  i
  kefir o poranku
  wiec :
  https://www.youtube.com/watch?v=QgsnSFFgPS8
  Yeahhhhh moze to wszystko ma jakis sens jak kobieta möwi po polsku ?
 • @Max von Stirlitz 22:28:10
  Max!!!!:-) dzięki:-) większej przyjemności nie mogłeś mi sprawic:-) dzięki. Skaldowie to mój wyjatkowo ulubiony zespół. Przyznasz, że jest to kawał polskiej muzyki, wielki Tom Polskiej Kultury Narodowej.
  Max, masz ode mnie w drodze wdzięczności:-)
  https://www.youtube.com/watch?v=4FbekIHWz5c
  i jeszcze tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ywgj7-n6xBc
  Podrawiam Cię serdecznie:-)
 • Herrn Henryk Kreuz 22:41:49
  .
  pilnuj plota debilu , wycieczka krajoznawcza bratniej armii niemieckiej jest switem poranka .
  Uhhhhhh... kurwa mac .
 • @fretka 23:01:32
  Ale trafiłaś:-) To też kolejny Wielki Tom Polskiej Kultury Narodowej. Pozdrawiam serdecznie:-)
 • @Max von Stirlitz 23:10:14
  Znam bardzo dobrze Pruszków (piękne miasto. Ładnie wyremontowali park Żwirowisko)...
  Dzięki za fajne piosenki:-)
 • Miss Fretka 23:01:32
  .
  Trafilas i zatopilas serce .
  Tesknilem .
  Na wesele ukochanej nigdy bym nie przyjechal bic sie o cnote panny mlodej .
  Obyczaje to tylko tradycja .
  ?
  Nie klamiesz ??
  Pamietam , uratowalem zakochanego ksiegowego jak jego wybranka kupila wlasnym cialem paszport amerykanski i wylot po nocy poslubnej do U$ of A .
  Cierpial chlopak mocno wiec burdel mial obroty przez chwilke .
  Dzis jest The Best w Polsce , nawet nie pytalem o przysluge .
  Czego sie nie robi dla kumpli .
  Wspomnienie .
 • @Pope Nimrod 23:39:30
  Chłopie pomyśl przez chwilę. To naprawdę nie boli.

  Raz piszesz:
  ....Na dzień dzisiejszy nie ważny jest program naprawy Rzeczpospolitej, bo o tym będzie decydował sejm..
  Drugim razem:
  ...Naród, obywatele muszą najpier wiedzieć za co, po co i dla kogo się narażają...

  No to zdecyduj się wreszcie.
 • mr. nord 23:27:07
  .
  daj sobie siana z rapem polskim i marycha .
  i nie pal lodyg tylko kwiaty .
  Emigracja to dar Boga , nie wszyscy sa tak mocni jak ja by wierzyc , ze to moze sie udac .
  Zapytaj Stasia irokeza Kosiare czy warto byc taksöwkarzem wlasnych zludzen .
  https://www.youtube.com/watch?v=ge_urT8a8s4
 • mr.nord 00:13:17
  .
  tajemnica polega na tym , ze wypijasz szklanke wödki i wachasz chleb.
  zatapiasz gwiazdke w pagony.
  i wypijasz nastepna szklanke wödki wtlaczajac kolejna gwiazdke .
  i jestes w komunistycznym niebie.
  to kwestia charakteru i genöw przodköw .
  to nie jest rosyjska ruletka
  to zew krwi .
  puffffffff kurwa zawsze lyknie taki temat by byc krölem Midasem .
 • @Pope Nimrod 22:22:10
  //Już czs nadszedł byś święty janie pawle zmartchychwstał, się przebudził, byś nie bredził i spychał ludzkość w odchłań.. //

  Prowadzil slepiec gluchego...

  Proby uwiarygadniania boskosci tej skompromitowanej ksiegi maja swoja bogata tradycje.

  To ci twoi kontrolerzy masonow ktorzy idac ze wschodu na zachod znaczyli swoja wedrowke obeliskami maja najwiekszy udzial w absurdach tej kaplanskiej aplikacji ktora wykorzystuja nieprzerwanie do manipulacji umyslow.

  Prawde w tych ksiegach mozna znalezc w malych ilosciach, cennych ale malych.

  Tyle zdjec wyszukales...juz chcesz budzic innych a sam chrapiesz zadowolony ze snu.
 • Miss Fretka 23:32:58
  .
  Nie myslalas by zalozyc wlasny , cichy kacik do meskich zwierzen na zapleczu kasyna_Leon23 ?
  Fretek bedzie szczesliwy , tak mysle , ale moge sie mylic ..
  https://www.youtube.com/watch?v=Dpylr2H7h7E
  Bywaj
 • @Max von Stirlitz 22:58:26
  Max! ZERO informacji w twoich wypowiedziach, tylko poszczekiwanie na każdy ruch za płotem. Max! Biedak jesteś. Nawet nikt nie chce cię porządnie kopnąć boś żaden przeciwnik. Przeczytałem twoje wpisy i nie zauważyłem w nich ani jednej logicznej wypowiedzi, tylko bredzenie i gonitwa przygłupich myśli na przemian z obrażaniem rozmówcy, więc szkoda cennego czasu dla ciebie.
 • @Pope Nimrod 23:39:30
  //Bóg, Jezus i uczciwi ludzie sekretów nie mają.//

  Bredzisz jak z nut.

  Biblia jest pelna sekretow, lamiglowek, metafor I symboliki.
  Tworzac jedna wielka tajemnice.

  Jezus ciagle gadal o tajemnicy.
  Uczyl w tajemnicy.
  Klamal ze tego nie robi.
  Tlumaczyl w ukryciu 'swoim' a ci nic nie rozumieli majac wszystko na tacy.

  Przeczytaj chociaz raz te ksiegi.
  Nie warto wierzyc na slowo zapewnieniom nieprzytomnie zakochanym w ksiegach rzuconych swiatu przez rzym do ktorego prowadza wszystkie drogi.
  Tym bardziej nie mozna wierzyc wielomilenijnej siatce kaplanskiej stojacej za wszystkimi ksiegami starozytnosci.
 • Miss Fretka
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=pW0oXhf47DU

  Good luck !
 • @Pope Nimrod 00:58:55
  //A kto to mówi o księgach ...
  Ja mówię o wierze - wierze w Boga!!!//

  Znowu piszesz glupoty.
  Skad ta Twoja wiwra sie wziela?

  przysnily sie Tobie nauki jezusa I dekalog?

  Moze zobaczyles 'otwarte niebo' I ta wiedza splynela duchem na Ciebie?


  Wyczytales je z dziel 'uposledzonych ludzi'...ktore precyzyjnie dobralo grono syndykatu kallanskiego ktore przenioslo swoje centra ze wschodu do rzymu.

  Wiec przestan manipulowac.

  Co do nauk 'jezusa'.
  Odrob lekcje.
  Nie sa ani nowe ani oryginalne.
  Wiekszosc z nich pojawila sie czasem nawet tysiace lat wczesniej w egipcie, sumerze, indiach, oraz oczywiscie w grecji.

  W dodatku nie wszystkie najki jezusa sa zgodne z prawda.
  Jego nauka mowiaca o tym ze podzielone krolestwo nie moze sie ostac jest przykladem noeprawdy.
  Dziel I rzadz jest modus operandi I biblii I sil rzadzacych swiatem I wiecznie istniejacy konflikt jest vwarantem cyklicznych rozwojow I upadkow tego zmieniajacego jak skore waz imperium.

  To tylko wierzcholek gory.
  Czcisz amena.
 • @Max von Stirlitz 22:01:27
  Jednak..zalosny z ciebie dupek....i naprade ci i przykro i glupio:-)))
  I dobrze ci tak:-)))
  Nie zaslugujesz, zeby na ciebie zwracac uwage.Ppprostu jestes za glupi.
 • @Pope Nimrod 00:39:58
  No naprawdę jestem zauroczony pańską kulturą i inteligencją. Pełny Wersal. Daję słowo
 • @nord 19:05:25
  Jedyne, że zauważa Pan iż dążę do konsolidacji.
  Ale nie hierarchicznej.
  Czas i ilość notek tematycznych powoli poszerzają świadomość.
  Niestety - bardzo powoli.
  Może jest tak, że tylko mała grupa "rośnie" a reszta staje się "mierzwą". Patrząc na wyniki wyborów -....

  Drogi są różne; ta zaproponowana przez S. Tymińskiego - chyba jest absurdem w naszych warunkach.
  Aby ktoś dał nawet złotówkę - to musiałby mieć przynajmniej świadomość, że dana sprawa istnieje.
  Pytanie jest takie - jaka sprawa?
  Na razie nawet tego nie określono. Polska dla Tymińskiego - to "JA". czyli to, co on myśli i rozumie na ten temat. I takich jest wielu. Wszyscy myslą - jakbym miał pieniądze i poparcie - to przebuduję kraj.
  Czy byłby to kraj "lepszy"?

  Dlatego - ja przedstawiam racje i nie zamierzam brać udziału w wyścigu do stołka.Jeśli społeczeństwo "dorośnie" - znajdzie wyraz dla swych aspiracji.

  PS. Ten "żyd" - podoba mi się; odkrywa pokłady głupoty.
 • @Pope Nimrod 23:39:30
  o to się Pan odsłonił:

  "Najpierw musi być napisana konstytucja oparta na 10ciu przykazaniach"

  "Nie może być usankcjonowana żadna narodowa religia"

  Tak właśnie otwiera się drogę judaizacji;
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:55
  Szanowny Panie Wojtas.
  Pan Tymiński usiłuje uświadomić Polakom jedną prostą zależność - po Pana rozumieniu tego widać, że dociera to z oporem - mianowicie taką, że jeżeli już akcja wyborcza wymaga pieniędzy to, kandydat może je wziąć od np. jednego sponsora lub od wyborców tj. wielu sponsorów (im więcej tym lepiej), którzy biorą udział w sfinansowaniu kampanii wyborczej swego kandydata (może to być i w formie pracy na rzecz). W pierwszym przypadku wybrany Prezydent będzie reprezentował interes jednego sponsora (może ich być i kilku żadna różnica), a w drugim interes wyborców, a ponadto przez finansowanie własnego kandydata tworzy się specyficzna więź między wyborcami i kandydatem potrzebna do skutecznego działania w interesie wyborców.
 • @Pope Nimrod 02:33:06
  //Bibliję napisali skryby RZYMSKIE na UŻYTEK ŚWIĘTEGO IMPRIUM!!!! //

  Zgadza sie.
  I zacytowali wiernie nauki postaci o kryptonimie jezus zeby ojczuoek nimrod z neonu mogl wierzyc w egipskiego amena.
  Nauki jezusa opisane w bibli sa sprzeczne wzajemnie I niosa oprucz prawdy rowniez klamstwo.

  podalem jeden przyklad wczoraj.

  Jezus bredzil o tym ze krolestwo sie nie ostanie jezeli bedzie wzajemnie sklocone.
  Otoz dzieki dziel I rzadz ktore to ustanawia ciagly stan wzajemnej sprzecznosci to ziemskie imperium moglo puchnac pod niebo.

  Jezus miial sie z prawda ale nie dziwofa skoro pisali to kaplanie pracujacy dla imperium.


  Swoja droga jestes niezlym przykladem hipokryzji.
  Wszystko co wiesz o jezusie I bogu pochodzi z ksiag zapisanych przez okultystycznych, szamanskich kaplanow starozytnosci ktorzy zrobili pare wyjatkow I napisali prawde o naukach jezusa.

  Ojczulek nimrod jest patronem tych marionetkowych ruchow budowniczych pope nimrodzie.

  Dziesiec przykazan nie jest niczym szczegolnym.

  Te nauki byly znane egipcjanom.

  Srednio rozgarniety czlowiek sam z siebie bedzie mial swiadomosc tych regul bez zadnych lektur.
  To jest zakodowane w naturze czlowieka I systemie zdobywania doswiadczen zyciowych.

  Takze pod zadnym katem nie ma wrazenia.

  W dodatku pare z tych przykazan jest propaganda a wiele zostaje zaprzeczonych przez nauki jezusa, chociazby przykazanie o szacunku do rodzicow....
  jezus mial chciec zeby ludzie mieli w nienawisci innych ludzi w tum swoich rodzicow jezeli chca byc jego uczniami.

  Zacznij czytac.
  Mniej zdjec, wiecej czytania.
 • @Henryk Kreuz 09:46:04
  Panie Henryku

  Zgadzam się w zupełności, że bez ofiarności Polaków niczego konstruktywnego nie zdziałamy. Jednak w naszej kulturze politycznej byłoby to coś nowego. Coś na co przeciętny wyborca patrzyłby jak kura na ziarno: dziobnąć, nie dziobnąć. Dlatego uważam, że ten komitet (czy jakoś tam inaczej go nazwać) powinien jasno zakomunikować, ze wychodzi ma przeciw aspiracjom polaków. Powinien wydać jakąś ulotkę albo coś podobnego, co pomogłoby przełamać barierę nieufności i zaskoczenia.
  Prawie gotowiec takiej odezwy znajduje się na stronie: http://ukip.pl

  Pozdrawiam
 • @Henryk Kreuz 09:46:04
  Myślałem, ze wysili się Pan na bardziej inteligentny komentarz.

  Aby było wielu sponsorów - musi istnieć przekonanie, że to "się opłaca", czyli że sprawy dą w kierunku realizacji interesów ofiarodawcy.

  Pominął Pan zupełnie kwestię świadomości ofiarodawców "szerokiego kręgu".
  Takie zatem uwagi - to proszę u cioci na imieninach.

  na razie - jak damy, to będziemy patrzeć czy środki wydane zostaną zgodnie z zamiarami i wokół tego się skonsolidujemy.
  Gratuluję myślenia.
 • @nikander 10:26:01
  Ja sądzę, że żadna ulotka nic nie zdziała, nie chodzi też o konkretnego kandydata, który wyjdzie i zrobi cud, a chodzi o wykonanie takiej pracy, aby Polacy chcieli mieć własnego kandydata i byli gotowi tego swego kandydata wspierać, walczyć za niego i razem z nim. I nie chodzi nawet o konkretną osobę, bo taka zawsze się wyłoni jeżeli będzie zapotrzebowanie. Oczywiście zgadzam się z oceną, że byłoby to coś nowego w Polsce.
  Jak dotychczas to my Polacy naiwnie sądzimy (poza wyjątkami), że to ktoś inny da nam dobrego kandydata i oczywiście zapłaci jeszcze, aby On w przyszłości działał na rzecz Polaków. Wcześniej miała dać Rosja, Prusy, Austria, potem ZSRR, a potem USA przy wsparciu Izraela, Berlin, Bruksela. Tylko że taki "przywódca" czy rząd nigdy nie mógł i nie reprezentował interesu Polaków i Polski, stąd upadek Państwa Polskiego w przeszłości i obecnie. Tak wyłoniony Prezydent czy rząd to tylko NAMIESTNIK obcych interesów na terenie Polski.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:55
  Jedynym rozsądnym posunięciem, które może poprawić sytuację w Polsce jest totalna zmiana obecnego systemu władzy czyli likwidacja aktualnych administracyjnych struktur z sejmem i senatem na czele ,ta nowa władza powinna mieć oparcie na czterech filarach t zn kościół rzym.- kat. , wojsko , policja i prywatny biznes, inaczej to tu się nic nie zmieni , ludziom nadal będzie się proponować coraz to nowe otwarcia w ramach partyjnych sporów , z których nic nie wynika ,ludzie władzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i nie mają żadnych sukcesów czyli są zbędni . Uważam ,że sam kościół , ktory i tak jest zawsze blisko polityki musi podjąć dodatkowe obowiązki czyli zająć się zarządzaniem . Kiedyś taki cezar był Bogiem i jakoś ludziom to nie przeszkadzało , nawet do dzisiaj wspomina się o tamtych czasach z sympatią , nie tak dawno rządziły w kacapskiej strefie , w tym u nas wladze rzekomo ludowe czyli niby przyjażniejsze ludziom , wszyscy wiemy jak to sie skończyło , wniosek z tego taki ,że im większe rozproszenie władzy ,im bardziej ta władza mówi o swoich "poddanych" , to gorzej dla tych "poddanych "
 • Miss Fretka - o kazdej porze..
  .

  Deep in my heart, there's a fire, a burning heart
  Deep in my heart, there's desire for a start
  I'm dying in emotions
  It's my world in fantasy
  I'm living in my, living in my dreams

  You're my heart, you're my soul
  I keep it shining everywhere I go
  You're my heart, you're my soul
  I'll be holding you forever, stay with you together

  You're my heart, you're my soul
  Yeah, a feeling that our love will grow
  You're my heart, you're my soul
  That's the only thing I really know

  Let's close the door and believe my burning heart
  Feeling allright, come on, open up your heart
  I'll keep the candles burning
  Let your body melt in mine
  I'm living in my, living in my dreams

  You're my heart, you're my soul
  I keep it shining everywhere I go
  You're my heart, you're my soul
  I'll be holding you forever, stay with you together

  You're my heart, you're my soul
  Yeah, a feeling that our love will grow
  You're my heart, you're my soul
  That's the only thing I really know

  https://www.youtube.com/watch?v=4kHl4FoK1Ys#t=145
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:53:24
  Szanowny Panie Wojtas.

  Nic nie pominąłem. Jest oczywistym, że łatwiej jest znaleźć jednego czy kilku sponsorów kandydata który będzie pilnował ich interesów jak nauczyć, przekonać kilka milionów wyborców by byli sponsorami swego kandydata, który przy ich wsparciu będzie pilnował ich interesów.

  Chodzi jednak nie o to, by brać to co za darmo i wygodniej, tylko wybór takiej drogi która jest właściwa, nawet jeżeli trzeba jej poświęcić ciężką pracę, a nie tylko 10 złotych.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas 10:53:24
  .
  Dajesz Inqvizytor dajesz , wyzej garda , lewy lewy hak , nizej oooo teraz !
  GONG !
 • Miss Fretka
  .
  Oooo ...
  8-)
  https://soundcloud.com/geros-muzikos-portalas/moden-talking-youre-my-heart
 • @puuuq 11:08:51
  //Uważam ,że sam kościół , ktory i tak jest zawsze blisko polityki musi podjąć dodatkowe obowiązki czyli zająć się zarządzaniem . Kiedyś taki cezar był Bogiem i jakoś ludziom to nie przeszkadzało , nawet do dzisiaj wspomina się o tamtych czasach z sympatią//


  Puuuq, oni nie chca jawnej wladzy.
  Troche im to zajelo zeby rzadzic z cienia a Ty chcesz usuwac fasady ktore misternie tworzyli przez wieki...: )))
 • @eonmark 11:44:50
  wiem:))) dlatego albo biorą całość albo nic , do widzenia z nauczaniem w szkołach , podatkowych zwolnieniach i wtrącaniu się do ziemskich spraw
 • Panowie
  .
  --- Barman ! kolejka zacieru na czarnych myszach dla wszystkich , prosze
 • @Henryk Kreuz 10:55:17
  Kompletnie się z Panem nie zgadza. Jeśli polski kandydat chce wygrać z namiestnikami, to musi zagrać w otwarte karty ze społeczeństwem. Inaczej namiestnik będzie lepszy. Po prostu lepszy. Polacy tak mają i tego nie zmienisz.
 • @Max von Stirlitz 11:59:01
  Ty Max zaproponuj coś konkretnego , wiem ,że to nie łatwe ,tym bardziej dla sympatyka duetu Bohlen & Anders ale wyobrażni Ci nie brakuje , więc może czymś zaskoczysz ?
 • pan nikander 12:07:54
  .
  Bingo Nikos !
  Zadne tam sciemy , sciepy i bla bla bla ..
  Inaczej jest wersja filmowa dla Polaköw
  TUTAj :
  https://www.youtube.com/watch?v=Bg_gb2-01CM
 • pan puuuq 12:11:57
  .
  Przykro mi , nie moge .
  Ja mysle , ze moja wersja nie przypadlaby Tobie do gustu . Zostalbym uznany za terroryste , i bylbym scigany przez wszystkie rzady swiata .
  A na Ghandiego nie wygladam .
  Mlode tloki to wersja dla Miss Fretki ...
  8-)
  Kasyno_Leon23 przyciaga rözne swiry i echo mysli pijacych , abstynentöw etc . rozchodzi sie niewidzialnie po sieci .
  The First StepStone is Done .
 • @nikander 12:07:54
  a kto mówi o ukrytych kartach! Ja!!!. Ja przecież mówię w kółko o jednym. Musimy włożyć pracę w to, by Polacy nie chcieli więcej darmowych kandydatów, namiestników, by zechcieli mieć własnego kandydata, a własny to ten, za którego się samemu płaci i jeszcze pomaga, wspiera, a jak będzie potrzeba to i walczy. Nie muszę przecież do tego dodawać, że wszystkie metody prowadzące do tego celu są dozwolone, a każdy wspierający cel mile widziany.
  Jeżeli nie będzie zapotrzebowania na własnego kandydata to i nie będzie kandydata, a to dlatego, że każdy potencjalny kandydat wie, że bez ogromnego poparcia nic nie zrobi dla Polaków. Z profitów z kolonii nikt nie zrezygnuje dobrowolnie, ale Polacy jako Naród pod światłym przywództwem mogą powstrzymać tą grabież.
 • Mr .Lord_Conqueror 12:33:19
  .
  Taka imprezka u Stasia Kosiary . Jedziemy ostro juz od wczoraj . Stasio ma zyciöwke w odslonach i jest bardzo goscinny , i wyrozumialy .
  Spalem pod stolem .
  Wiesz powiem Tobie w tajemnicy , ze Miss Fretka to przepiekna kobieta .
  Muza rosyjska . Wiesz , moze to Malgorzata ?
  Jak chcesz to mozesz powybijac ciemniakom ich sposöb widzenia swiata Niektörych niezle wkurwiasz vide Zygmus Ursus - facio pisze koment do Ciebie a Ty nie jestes obecny...czujesz klimat - strusie jaja to przepiörki .
  Na pohybel !
 • @Henryk Kreuz 12:33:22
  Widocznie nie dotarło, więc powtórzę.

  Polacy nie chcą mieć własnego prezydenta, tylko prezydenta, który będzie rokował spełnienie ich aspiracji. Czy tak to trudno zrozumieć?
  Tragedią tego narodu było to, że często ruski car dawał więcej niż Polakom mogło przyjść do głowy. Komuniści zapowiedzieli reformę rolną i żołnierze wyklęci zostali pozbawieni bazy ludzkiej i materialnej.

  Czy to tak trudno zrozumieć?
 • @nikander 12:49:48
  A może to Pan nie rozumie, że dopóki Polacy nie będą chcieć mieć własnego Prezydenta to mogą mieć tylko - jak zwykle - cudzego. Załóżmy że Kulczyk sfinansuje kampanię zwycięskiego kandydata, ale czy taki Prezydent będzie reprezentował interesy Polaków inaczej mówiąc będzie "rokował spełnienie ich aspiracji" czy też będzie reprezentował interesy Kulczyka na stanowisku Prezydenta? A może sądzi Pan, że Kulczyk wsiądzie na białego konia i będzie walczył w interesie Polaków i za Polaków i jeszcze osiągnie dla nich zwycięstwo tj. spełnienie aspiracji Polaków?
  Nie można czegoś mieć nie chcąc tego czegoś mieć, a nawet jeżeli coś niechcianego się posiądzie to i tak za chwilę się to coś utraci na rzecz kogoś innego.
 • Mr. Lord_Conqueror 12:58:18
  .
  Luzik Mlody , luzik .
  uspoköj sie bo robisz niedopuszczalne bledy ortograficzne : swastyka , pohybel ponoszony emocjami .
  Rosjanka zawröcila w glowie . Bede sie uczyl jezyka rosyjskiego nie wiem jeszcze po co ale bede .
  Historia senatora Charliego Wilsona dowodzi , ze wszystko w tym krötkim zyciu jest mozliwe .Znajdziesz chwilke to rzuc okiem na leszcza :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/570/wojna_charliego_wilsona_charlie_wilson_s_war_2007_.html
  Stasio kosiara , trudno wyczuc - nie kielbasa ( sic!) - wezykiem , wezykiem ..
  8-)))
  A jak tam w Syndykacie ?
 • Mr. Lord_Conqueror 13:28:29
  .
  To jest party .
  P A R T Y
  u Stasia Kosiary a nie wiec hitlerowski w München .
  A czemu sie tak wkurwiasz , sam jestes gestapowcem w RSHA i co dopiero teraz zauwazyles ??
  Masz stopien pulkownika SS i nazizm Tobie przeszkadza.
  Dziwne .
  Bede musial kazac Cie rozwalic , znowu .
  Standartenführer Müller to Dowódca pułku po polsku .
  Zapomniales , aaaa jaki masz stopien w MI 7 cwaniaczku ???
  Poza tym ja jestem teraz w chmurach i nie zajmuje sie przyziemnymi sprawami .Ogarniety rosyjska ciemnoscia poznania .
  Widziales jaki film wkleila Miss Fretka z rosyjskiego wesela ...nie widziales - zaluj .
  Babcia zawsze möwila :
  ---- Cham chamem i na wieki wieköw amen !
 • Pani Nina Anonimowa 13:36:18
  .
  Oooo dobrze , ze jestes ..
  masz ?
  -------------------------------- karbidu afganskiego Ninoczku dla Lorda .
  Okey .
  Chlop sie zbulwersowal , to pewnie zazdrosc o piekna Rosjanke .
  Po co wklejasz dzwonnice koscielne dla angolskiego Waspa . Wkej jakas lordöwne , moze byc blondyna od VVikingöw ..
  8-))))
  Lubisz zapach potu meskiego , krew i lzy ..
  Wiedzialem .
 • Mr. Lord_Conqueror 13:54:10
  .
  Wiesz Lord tak sie wlasnie zastanawiam i pieknis i kosiara maja juz swoje lata , nawröceni `?
  Daj Boze by tak bylo .
 • @Henryk Kreuz 13:17:34
  Przy takim podejściu do sprawi nikt nawet załamanego szeląga Wam nie da. Nie w Polsce.
  Zatem powodzenia.
 • Polacy – podludzie i ofiary drugiej kategorii?
  http://www.polishclub.org/2013/07/05/miroslaw-kokoszkiewicz-polacy-podludzie-i-ofiary-drugiej-kategorii/
 • @LordConqueror 14:31:45
  proszę nie wprowadzać tu zamętu ,bo pani Dita vonTeese nie jest Słowianką
 • Car Rosji mial tysiace ton zlota.
  Ktore niestety wyjechalo z Rosji do USA gdy zachodnie elity finansowe , zorganizowaly przewrot bolszewicki[Prisonplanet .pl ,,Wall Strett a rewolucja bolszewicka w Rosji,,] zadajac zwrotu inwestycji jaka byla rewolucja w zlocie . Przyklad bolszewickiego zamachu stanu jaki dokanal sie w rosji pokazuje ze kazde dzialanie majace na celu tak rozlegle cele jak zmiana rzadu wymaga olbrzymich srodkow.Niemozliwych do wyasygnowania z kieszeni nawet bogatych jednostek. Swego czasu zaszlem w slowo z zajadlym przeciwnikiem ojca Rydzyka ,glownym argumentem jakiego urzywal ten malo rozumiejacy osobnik byly kwestie finansowe ,zarzut posiadania i zarzadzania durzymi sumami pieniedzy przez kompleks Radia Maryja . Pomimo ze nie przepadam za radio maryja z powodu np tego ze po pierwsze nie chodze do kosciola z powoduw doktrynalnych, to jeszcze nie akceptuje klamstw radia maryja [ np byl artykol w w naszym dzienniku pt,,Rosyjscy oligarchowie wykupuja Londyn,,sluchalem tez w telewizji Trwam wypowiedzi studentow o Rosji jednym slowem żenada bredzenie oglupionych baranuw] Tak wiec nie wnikajac w to czyje agenturalne cele reprezentuje Pan Rydzyk dyskutujac o finansach radia maryja powiedzialem temu czlowiekowi ze zarzut posiadania durzych pieniedzy przez ojca Rydzyka jest idiotyczny niegodny czlowieka myslacego poniewaz by cokolwiek zrobic w kwesti przelamania monopolu informacyjnego potrzebne sa naprawde duze pieniadze. Tak tez patrzac na sytuacje polski trzeba byc swiadomym ze aby cokolwiek zrobic [przelamanie monopolu informacyjnego jest tez zjednym z zasadniczych celow] wlasnie durze srodki finansowe sa niestety potrzebne kto tego nierozumie nie powinien zabierac glosu gdyz widocznie nie rozumie spraw elementarnych.Pomysl jest wiec dobry i konieczny, dziesiec zlotych to niewielea moze to byc narzedzie wielu zmian . wydajemy jako ludzie na tak idiotyczne i kretynskie cele wiec taki cel nawet polaczony z ryzykiem niepowodzenia warty jest wsparcia . Bo tak naprawde co mamy do stracenia ,uklad dwupartyjny raczej wyczerpal kredyt zaufania poniewaz widac w nim zbyt duzo niejasnoscii brak perspektyw na daleko idace zmiany jakie sa niestety konieczne..
 • @nikander 14:38:40
  Widzę, że Pan nie rozumie, że to nie mnie ma ktoś dać tylko to ja mam dać w moim dobrze pojętym interesie dla kogoś kto będzie mnie i moje interesy reprezentował. Podobnie inni, mogą chcieć mieć własnego Prezydenta albo nie, wolą cudzego. Jeżeli wolą mieć cudzego to trudno, przyjdzie kiedyś czas, że zechcą mieć swojego.
 • @lord conkurier
  Doskonale wiemy szanowny panie ze kiedy brakuje merytorycznych argumentow odwolujemy sie do emocji ,stereotypow, dwuznacznosci,czy tez jakiejkolwiek jednoznacznosci, bo chaos informacyjny to tez wygodne narzedzie oslepiania przeciwnikow dla przypomnienia wiec bys wiedzial ze nie mozna NIGDY pisac o jakims problemie np kwesti polskiej racji stanu zapominajac ze na dzis do tej sytuacji jaka jest doprowadzil okreslony ciag dzialan przez okreslone precyzyjnie sily a szukanie lepzych rozwiazan jest uwzglednaaniem tego wszystkiego co ponizej takie sa lordzie klamco bezwgledne prawa logiki. ktore ty prubujesz tu obejsc by ktos moze mniej uwazny nie zauwazyl tego wszystkiego co starasz sie ukryc , czytaj wiec lordzie raz jeszczewarto pewne rzeczy wazne przypominactym bardziej zarto ze zawieraja prawdy ktore ty prubujesz obalic.......................................................Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych
  Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  nadużycie link skomentuj
  szczurobronny 02.09.2014 18:07:21
 • @puuuq 11:08:51
  Kościół obecnie nie jest żadnym filarem, a ostoją stanu obecnego - stał się nosicielem judaizmu.

  Zgadzam się, że należy oprzeć się na filozofii Ewangelii, ale w żadnym wypadku na strukturze KRK - chociaż należy zaznaczyć, że jest pewna grupa patriotycznych księży. Tyle, że zmarginalizowana.
  O roli Kościoła - można rozmawiać.
 • @Henryk Kreuz 11:16:44
  Proponuję ideę - jako odniesienie, a nie wodza.
  Wodzów ci u nas na pęczki. Tylko z poparciem krucho a armii - nie ma.
  Resztki zagłodzone i obdarte, a wodzowie dotychczasowi kasę na wojsko przepuścili na dziwki i "kochasiów".
 • @jan 15:43:28
  51/czy to Rosjanie nie kontrolowali od 1944 do 1989 t zw PRL , w której ludzie zarabiali po 20$ miesięcznie , na mieszanie czekało się 10 lat a o dostawach pomarańcz przed świętami donosił główny dziennik w TV , tak jakby chodziło o lot na księżyc? wszelkie próby apologizowania Rosji muszą zostać zdecydowanie potępione
 • Mr. Lord_Conqueror 16:34:16
  .
  My tu gadu - gadu a Stasio kosiara ma zyciöwke i 4-y slownie
  C Z T E R Y
  kola odslon .
  Co sie czepiasz miejscowych zaplecza kasyna_Leon23 .
  ?
  A kogo sie TU spodziewales jak wszyscy wyemigrowali , same mlotki zostaly w kraju ( sic !).
  Nakreciles Stasiowi prawie kawalek za darmo i jeszcze pyskujesz , moze dlatego ze DARMO .
  Chlopaki planuja zamach stanu i przejecie wladzy w Polsce takze dyskusja ma sens ..
  A gdzie jest rosyjska Pieknosc , wröcila do Moskwy `.
  Stary Fretek pewnie zabral jej laptopa i przykul gdzies w ustronnym miejscu , zeby tylko kobieta zycia i zdrowia nie stracila .
  Puhhhhh jaki dzien , zlapales marlina czy plotki , bo nie wiem.
  I przestan drobic jak gejsza bo to smiesznie wyglada .
  8-)))
 • To wszyszystko co czytam jest do chrzanu
  Matrioszka- duża baba średnia baba mała baba ciupka baba.
  Wolę już klasyka światowego kina akcji Eugeniusza Sendeckiego oglądać Chocholi taniec moich rodaków szaleństwo w oczach .
  https://www.youtube.com/watch?v=olEq-_09ekc
 • Mr. Lord_Conqueror 17:55:32
  .
  Patrz jaki stary Fretek jest zazdrosny , widocznie nie klamala , ze jest piekna brunetka z wlosami do ramion , szczupla , delikatna i wrazliwa .
  Ma sliczne oczy .
  Sieroty po Red Army i tak wykazuja ostra jazde polemiczna . Pamietasz na poczatku , jeszcze Franza nie bylo na pozycji Libero , jak cala ta postsowiecka swolocz sie gorszyla umyslowo .
  Lyse szweje w trepy obute .
  Na poczatku wysylali samych ciemniaköw a teraz mobilizacja . Powyciagali mundury , koszule , odkurzyli kochanki i do boju ...
  --- Puuuk puuk puk w czulko * szybko Cie zdemaskowal Müller - pomyslal Stirlitz widzac udane zaklopotanie gestapowca .


  * czölko
 • @LordConqueror 16:34:16
  Wszystkim lordom należy urwać łeb przy samej d...
  I będzie dobrze.
 • Daswidania Tawarisze
  pocałujcie mnie kacapy e 4 litery
  https://www.youtube.com/watch?v=z9utjothjEU
 • @puuug
  To co piszesz jest bez sensu wiecej osmieszasz sie takim wpisem, fakt Zwiazek Radziecki kontrolowal Polske w ramach systemu,zostali tu jako zwyciescy po zwycieskiej wojnie [co z bazami usa i kontrola japoni przez usa] [tak bylo zawsze w dziejach]To ze nie bylo najlepiej wynikalo po czesci ztego ze trzeba bylo wszystko od podstaw budowac po wojnie .Usa miala potencjal nietkniety a wrecz stala sie po tej wojnie mocarstwem [o to miedzy innymi chodzilo]mogly wiec usa dac pozyczki zachodowi stad ta ruznic ,anglia miala swoje kolonie i struktury gospodarcze postkolonialne wieci to zutuje na poziom startu uwarunkowania mozna by wymnieniac . Rosjanie tez byli wykonczeni wojna ,szystko zniszczone do tego narzucony rosji zly system. wiec twoj argument o ruznicy poziomow jest kretynski. A to ze place byly w przeliczniku male jak piszesz pare dolarow tez nic nie znaczy bo jednak ludzie zyli ,budowali teraz juz polski niema sa tylko amazony itp to prawda na pomarancze czekalo sie dlugo bo czest trzeba bylo je kupowac za dolary bo rosly w koloniach [na plantacjach zachodu] panstw kolonialnych [poza kuba] polska byla na 17miejscu na swiecie pod wzgledem potencjalu produkcyjnego gdzie sa dzis polskie chuty ,cukrownie kto czerpie zyski z polskiej miedzi lista jest na tysiace A wslkepach nie bylo tyle tego dobrodziejstwa ale o raku slyszalo sie od czsu do czasu ciekawe co bedzie jakie bedzie twoje zdanie gdy ktos ze twoich znajomych dostanie raka po ostatniej decyzji sejmy odnosnie gmo czy tez powiesz ze to ta zla rosja polecam ci prisonplanet i filmy z tej strony... .. mysl wiec chlopie jak sie biezeszz za pisanie a lepiej wogule nie pisze by nie powiekszac szumu nieprawdy i klamstwa......urzywajac argumentu zlej rosji pamietaj skad i kto komunizm ten wyeksportowal
 • Pan Nostradamus 18:08:38
  .
  Witam ,
  fascynacja twörczoscia rezysera kina akcji Hrabiego geniusia Sendenckiego to maly pikus .
  Zobacz Waszmosc jaka jazda u Stasia kosiary na ogrodowej imprezce .
  P A R T Y
  A jakie kobiety :
  https://www.youtube.com/watch?v=OPzUE3QZlxY
  Zdradze tajemnice panstwowa i powiem Waszmosci , ze wokalistka jest Miss Fretka z Kasyna_Leon23 .
  Yeahhhhh..piekna kobieta .
 • @jan 18:37:49
  17 miejsce w świecie , a nie 10 ? Tyś był chyba co najmniej w ORMO stąd ten sentyment dla ludowej władzy
 • @Max von Stirlitz 18:44:01
  Job twoja mac ja ją lubliu krasnaja dewoczka.
  Tylko czy nie powie jak przyjadę z bukietem róż dawaj czasy ruki werch?
  https://www.youtube.com/watch?v=acM7KxnfWP8
 • @Henryk Kreuz 15:05:55
  Pan dalej myśli kategoriami emocjonalnymi. Swój, Polak, katolik itd...

  Wyborca przytomny oczekuje przynajmniej przyrzeczeń publicznych, aby wiedział, że jak odda głos to urna mu nie odpowie: " a teraz drogi wyborco możesz mnie pocałować w d___"

  Ponoć nowe urny, co to mają być w następnych wyborach, tak będą odpowiadały. Będą też kamery internetowe, aby słyszeli wszyscy. Ma to zaspokoić aspiracje Polaków.

  Cameron jak został premierem to w ciągu pierwszego miesiąca zgłosił 60 % wszystkich ustaw które zapowiadał w kampanii. Macie je???? Gówno macie i to tym gównem chcecie handlować.

  Na te ustawy, i głownie na te ustawy potrzebna jest kasa.
 • @LordConqueror 19:32:30
  Nie chcę ale muszę się zgodzić z Panem . Ale zakochałem się w Fredce jutro odpalam żygulina i jadę się zaręczyć. Najpierw Andrzej Hadacz z TV Narodowej pojedzie w swaty.

  https://www.youtube.com/watch?v=H-0NJpmAOkg&feature=related
 • @eonmark 09:54:52
  ""Jezus bredzil o tym ze krolestwo sie nie ostanie jezeli bedzie wzajemnie sklocone.
  Otoz dzieki dziel I rzadz ktore to ustanawia ciagly stan wzajemnej sprzecznosci to ziemskie imperium moglo puchnac pod niebo.""

  ok, ale...
  królestwo jest skłócone (dzielone i rządzone)
  i się nie ostanie (docelowo).

  pozdrawiam
 • Szanowni Administratorzy Bloga...
  Temat..godzien tego tloku..ale stal sie nieczytelny i przez paplaczy nie na temat sprowadzony na manowce..
  Wiem- ze pan Stanislw nienawidzi cenzury..ale tu nie chodzi o cenzurowanie tresci, ale o poprostu usuniecie chlamu i smiecia, nie majacego nic wspolnego z poruszanymi w texcie sprawmi.
  Prosze usunac zbedne badziewie zostawiajac posty zabierajace glos i przedstawiajace opinie na temat..tak wazny dla naszej przyszkosci Polakow@
  Ta bardzo ciekawa debata powinna trwac...
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!
  http://wps.neon24.pl/post/116105,manifest-slezanski-apel-do-narodu-polskiego
 • @lukucjusz 20:29:08
  //ok, ale...
  królestwo jest skłócone (dzielone i rządzone)
  i się nie ostanie (docelowo).//


  Ktos dal gwarancje?
  Sprawdziles i wiesz ze tak bedfzie napewno?

  To kwestia wiary.

  Fakty sa jednak takie ze historia tysiacy lat ludzkiej cywilizacji nie tylko dostarcza dowodow na obecnosc 'dziel i rzadz' ale wrecz ujawnia podstawowa jego funkcje w inicjowaniu oraz kontrolowaniu tego zozlonego procesu.

  Upadek tego swiata bedzie poczatkiem nastepnej formy cywilizacji...


  Masz pewnosc ze proces ten nie jest cykliczny po wszystkie czasy?

  Pozatym, w kontekscie biblijnej narracji, bop tego sie przeciez trzymamy, w niebie byl bunt, i wojna, a sam przeciwnik, lucyfer, mial rzadzic zanim go pomazaniec na drodze wojny odsunal od rzadow...

  Jezeli w tym doskonalum swiecie sa podzialy i przenosza sie z jednego realmu do drugiego, to o czym my mowimy?

  Wszechswiat nie jest statyczny i byc moze, to wlasnie odzwierciedlaja te subtelne metaforyczne opowiadania...

  Pozdrawiam,
 • @eonmark 20:58:11
  Ależ jestem przekonany, że proces jest cykliczny.
  Pytaniem jest: co określa ten cykl?
  Być może, że tym czynnikiem jest coś, na co sami nadzorcy ('bogowie") nie mają wpływu.
  Następuje wielkie sprzątanie (przymusowe), a z tego co zostanie trzeba poskładać nowy świat (jak będzie z czego) i będą inne księgi.
 • @lukucjusz 21:12:47
  //Być może, że tym czynnikiem jest coś, na co sami nadzorcy ('bogowie") nie mają wpływu//


  Na wszystko miec wplywu nie moga.


  //... a z tego co zostanie trzeba poskładać nowy świat (jak będzie z czego)//


  Mhm


  //... i będą inne księgi.//


  najprawdopodobniej.

  Te same symbole, metafory, idee w kolejnym wydaniu.
 • @ninanonimowa 20:51:35
  Nostradamus Apel do braci Rosjan Bracia Rosjanie lubię was jako naród waszych przywódców nie znoszę .Gdy jedziecie na wczasy nie zajmujcie leżaków hotelowych z samego rana i tak nie korzystacie potem. Wszyscy od Bułgarii- po Majorkę przez Egipt korzystamy z szwedzkiego stołu nie pchajcie się bez kolejki . Gdzie jadę od Bułgarii po Majorkę stanowicie minimum 50% gości hotelowych ale są też inni
  bardzo was szanuję i nie gniewajcie się . Za to możecie pisać na neonie 24 tu znajdziecie przyjaciół . W Turcji będę w tym roku zostawcie jeden leżak przynajmniej nie zajęty ręcznikiem. Pozdrawiam serdecznie
  braci Słowian i Fredkę nasze wesele będzie jak się zgodzi Pan Eugeniusz .Przesyłam tureckie love jeśli ISIS tam jeszcze nie dotarł.
  https://www.youtube.com/watch?v=TyZEwpDPCCw
 • Pan Nostradamus 21:25:38
  .
  8-)))
  Na lezak w Turcji nie mam polskiego patentu ale na basen mam .
  By Rosjanie nie pchali sie wszyscy na raz do kapania sie w hotelowym basenie wystarczy wskoczyc i wylowic uprzednio odpowiednio przygotowana czekolade .
  Efekt gwarantowany - wiem z autopsji .
  Dziala na 1000% .
  Plywasz samotnie w pogardzie spojrzen siedzacych dookola basenu turystöw .
 • @Max von Stirlitz 21:36:19
  Ja lecę w poniedziałek. Na basen za zimno 18-25 Alanyia opalać się można i trochę pozwiedzać.
  Jak bym to zrobił co piszesz to pomyśleli na pewno rusek
  dobranoc
 • Mr. Lord_Conqueror 21:51:40
  .
  Skad wiesz , ze Fretka jest ciemna blondynka `, jest brunetka .
  Moze zrobimy bukmacherke czy piekna Rosjanka wröci jeszcze na zaplecze kasyna_Leon23 ?
  Stary Fretek jest piekielnie zazdrosny , wiec mysle - KONIEC .
  I dlaczego ma byc Zydöwka ? - tego to juz zupelnie nie rozumiem .
  Z czekolada tylko raz zagralem , bylo smiesznie . Szköpy swietuja 30 lat Mlodych tloköw - kapela na 5 akordach muzyki rozwalila system i zelazna kurtyne , kurwa niesamowite .
  Stasio kosiara znowu idzie na zyciöwke w odslonach ..
  Ten belgijski rabunek na 100 duzych baniek papieru $ to Twoja robota ?
 • @puuug
  Dokd powadzi takie odbijanie pileczki, zawsze myslalem ze czlowiek powinien darzyc do prawdy,mowic prawde ,czynic prawde co jest w glowach ludzi ze sprzedadza rodzona matke za marne pieniadze, czego nie zrobia gdy im zaplaca. coraz bardziej dochodze do wniosku ze slowa pisma sw,,przeklety pokladajacy nadzieje w synu czlowieczym sa prawdziwe,, Nie wzielem tego z powietrza,byl artykol bodajze w polityce kiedys gdzie autor artykulu powolujac sie na ranking angielskiej gazety ekonomicznej tak uplasowal polske to jest na17 miejscu autor podal tez ze wtamtym czasie spadlismy na 70miejsce co z tego teraz,,pniemy sie w góre,, wez pod uwage ze obecne wskazniki dotycza nie polskich firm i nie polskiego spoleczenstwaa
 • -------------- KU PAMIĘCI Narodzie !! ku pamięci
  http://larkowski.neon24.pl/post/94745,rosja-walczy-ze-zlodziejami
 • Pan Puuuq 12:11:57
  .
  Nie wiem czy zauwazyles , ze kontrolowanym zbiegiem okolicznosci Polacy gloszacy poglady jak sp. Robert Larkowski czy sp. Profesor Urbanowicz umieraja na zawal .
  Fragment publicystyki Larkowskiego z 2013 roku :
  "... Dlatego w naszym kraju trzeba uwięzić tych, których wynajął do kolonizacji Polski obcy kapitał i libertyńsko-trockistowski globalizm – np. Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsę,Adama Michnika, Leszka Balcerowicza, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Janusza Lewandowskiego,Leszka Millera, Jana Krzysztofa Bieleckiego – ogólnie całą tę klikę byłych prominentów Unii Demokratycznej/Wolności, Kongresu Liberalno-Demokratycznego(teraźniejsza Platforma Obywatelska), Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej(SdRP – później SLD) i Pałacu Prezydenckiego(Miecio Wachowski itp.).
  Powiedzmy sobie jasno, że zagranicznej ręki nie utniemy tak łatwo - renacjonalizacja zrabowanych („sprywatyzowanych”) dóbr narodowych w strukturach prawa UE, może doprowadzić Polskę do skrajnej izolacji międzynarodowej i znacznego pogłębienia biedy, a na przeformatowanie sojuszy potrzeba czasu.
  Skoro ręka jest póki co poza zasięgiem, należy rozliczyć miecz – czyli wymienionych i niewymienionych najemników obcego kapitału..."

  Nie wydaje sie to Tobie dziwne ?????
  Lista trupöw prawdziwych , rdzennych Polaköw jest dluga .
  OKO w Akwarium czyli tajemnicza egzekucyjna , nazwe ja umownie Grupa Y , pilnuje by zlote rybki , glonojady i göwnozjady zyly bez stresu o jutro w Polsce .
 • Mr. Lord_Conqueror 23:21:51
  .
  454 dunski bank w rankingu swiatowym dokonuje rzetelnej ( sic! ) analizy ekonomicznej sytuacji geopolitycznej , a Ty lykasz jak pelikan ryby .
  Publikacja jest zrobiona na zamöwienie . Anonimowy chlopaczyna z göwnianego portaliku Fornal drukuje angolski artykul prasowy i przewiduje upadek dyktatora podpulkownika Trüpina und Company ?
  8-)))
  To co zabija Wladymira czy umrze na raka ???
 • Żydzie 22:18:20
  .
  Skoro juz parafrazujesz nieudolnie angola to TUTAj masz leszcza :
  http://naegeleblog.wordpress.com/2010/02/09/russias-putin-is-a-killer/#comment-6417
  Przetlumacz , wydrukuj i bedziesz blyszczal na zapleczu kasyna_Leon23 jak salceson , ksywka operacyjna Cwaniaczek .
  Wiesz Moniek , czasami tak mysle , ze malarz pokojowy z Wiednia - wujek Adolf , ksywka sztywny lokiec , mial wyjatkowa wene by kazac budowac kominy na wypoczynkowych obozach dla skautöw .
  Pejsaty dowcip z broda specjalnie dla kasynowego parcha :
  ---- Jaki jest wzör na ucieczke zyda z Auschwitz ?
  --- Wysokosc komina razy predkosc wiatru .
 • Pope Nimrod 22:30:15
  .
  Fuck off , moron !
 • Mam smutną wiadomość
  Oprócz tego że nasz brat Rus Żyrynowski chce nas atomami zbombardować to w Donbasie pijany kacap zabił w okrutny sposób Polaka
  Obywatel Polski bestialsko zabity przez separatystów w Donbasie!
  http://kresy24.pl/60093/obywatel-polski-bestialsko-zabity-przez-separatystow-w-donbasie/

  Rosjanie z Neon 24
  Mnie żywcem nie weźmiecie będę się bronił !
 • Pan Nostradamus 21:43:01
  .
  Okey - baw sie dobrze i uwazaj na bazarach , kradna chuje aksamitnie .
  I nie kupuj zlota , bo falszywki .
  Powodzenia !
 • Pan RomanK 20:31:12
  .
  Roman ,

  w Twoim wieku robic za wirtualnego kapusia ????
  8-)))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Max von Stirlitz 08:00:29
  Max ja stary turysta Turcja drugi raz na 7 dni głównie zwiedzanie
  Cały basen morza śródziemnego zwiedzony no prawie . W Bułgarii
  w Albenie mnie okradli z chusteczek do nosa myśleli że to portfel .
  pozdrawiam
 • Pan Nostradamus 07:58:59
  .
  Spokojnie jak na wojnie .
  Polak widocznie nie byl prawdziwym polakiem tylko mieszancem miejscowym donbaskim . Kresy to wyjatkowy syf dezinformacyjny , tak tylko möwie - wlasna opinia .
  Polak w takiej sytuacji pakuje mandzur i jak ma krewnych albo rodzine znika . Pojawia sie w Reichu , Austrii , Szwecji czy Szwajcarii rzuca paszportem i prosi o azyl polityczny a nie daje sie zarznac jak swinia w uboju koszernym .

  Swiec Panie nad Polaka dusza .
 • Pan Nostradamus 08:05:39
  .
  Nie wiem czy pamietasz marmurki albo swetry tureckie . W Istanbule byl , pewnie jeszcze jest stragan Muhameda . Kurwa mac ale jazda ...puhhhh ...
  Turek stronil , ze wzgledu na wiare od alkoholu , i byl bardzo wstrzemiezliwy seksualnie - zona , dzieci , krewni - te sprawy .
  Patent byl bardzo prosty - zabieralem cycata sliczna blondynke Bozenke mistrzynie swiata w obciaganiu .
  I wisniöwke .
  Nigdy nie odmöwil.
  Po kilku wycieczkach krajoznawczo- przyrodniczych mialem staly rabat w targowaniu i bezpieczny pobyt w zaprzyjaznionym hotelu .
  Yeahhhhh....
  8-)
 • @lord conkurier
  Moglbys przynajmniej uwaznie czytac .polska miala ptencjal produkcyjny na 17 miejscu na swieciew momecie wychodzenia z systemu socjalistycznego .Ja nie pisalem o rosji tylko wkurat w tym momencie o polsce.Czy masz we krwi manipulacje.przy okazji Red naczelny tygodnika ,,solidarnosc ,, Gielzynski na spotkaniu na jakim bylem powiedzial np ,ze bedac w usa rozmawiajac po angielsku na jakims spotkaniu jeden z obecnych kongresmenow powiedzial mu cyt,,,Musielismy zlikwidowac przemysl ciezki w europie wschodniej gdyz w asortymencie stali sredniogatunkowych nie bylismy w stanie konkurowac z nimi,,taki to wolny rynek...
 • @Max von Stirlitz 07:23:08
  warto pamiętać ,że zawały serca to najczęstsza przyczyna zgonów , gdy w wypadku ginie taki Geremek ,to jakoś nikogo to nie dziwi ale Lepperowi nie wolno się już powiesić , ludzie związani mniej lub bardziej z władzą dążą jedynie do tego by korzyści z tym związane ( apanaże ,koneksje , ewent. łapówki) zachować jak najdłużej , stąd ich cały repertuar draństw ( pycha , obojętność , wazeliniarstwo , brak politycznej stabilności ), i jeszcze jedno , tych "narzędzi" trochę za dużo by szukać spisku na skalę kraju , co nie znaczy ,że ktoś z nich nie został "kupiony" ale gdyby nawet ,to byłby to jedynie wyjątkowy przypadek pazerności
 • @jan 22:19:46
  nie ważne jest miejsce Polski w jakimś zestawieniu na papierze ale standard życia Polaków w Polsce , a ten przy wszystkich patologiach jest jednak o wiele większy niż kiedykolwiek przedtem
 • pan puuuq 09:45:15
  .
  Bredzisz czy o droge pytasz ?
  Myslisz , ze jak mieszkam w IV Reichu to chlopaki nie moge mnie znalezc ?
  Piec minut i Stirlitz jest w piachu ..
  Mnie to nawet pasuje w tym nudnym jak niemiecka pizda kraju .
  Moze spotkam dawnego znajomego z kim sie dawno nie widzialem ?
  8-))))
  Pewnie przysla mlodego , wyksztalconego z wielkiego miasta .
  Myslisz logicznie ale zachowawczo i blokujesz sie ,yeahhhh..
  Zapytaj znajomego doktorka jak wyglada technicznie wspölczesny zawal - a stanie sie swiatlosc
  I to nie jest spisek - to konsekwencja w dzialaniu - mordowanie na zywo i w kolorach niesmiertelnego Narodu Polski .
  Na pohybel skurwysynom !
 • puuuq 10:02:49
  .
  Jestes bardzo pierdolniety Mlody czy tylko lekko ??
  I dlatego w Polsce jest bieda .Jaki kurwa gnoju standard ???
  Yeahhhhh pogadaj jeszcze chwilke i maska jebnie o posadzke zaplecza kasyna_Leona23 jakim nieutylizowanym smieciem jestes .
  5 milionöw emigrantöw , 7 milionöw na granicy zycia biologicznego a ty pierdolisz ze co kurwa , standard ?
  Wal sie kmiocie na ryj !
 • @Max von Stirlitz 10:15:58
  z tej Rzeszy niewiele widzisz , tym bardziej po spożyciu Korna , no ale z Hartz 4 na lepszej jakości wódę cię nie stać
 • puuuq 10:48:42
  .
  Bingo !
  8-)))))))))))))))))
  Okey .

  Bez urazy .
  Nic osobistego .

  Muzyczka ...tesknota za leszczem wklejonym przesliczna, rosyjska kobieca dlonia .
  https://www.youtube.com/watch?v=hy0pZ_JvL4k
 • ACHTUNG ! ACHTUNG HERMANN 1 ! *
  * --tlumacznie polskie :
  UWAGA ! UWAGA HENIEK 1 !
  .
  Nagroda w wysokosci 100.000€ za informacje o miejscu pobytu zywej , przeslicznej brunetki pochodzenia rosyjskiego - Miss Fretki !!!!!

  Szczesliwego znalazce prosze o kontakt :
  maxstirlitz@kasyno_leon23. deutschland badz na priv listowny zaplecza .
  GOTÖWKA badz PRZELEW na podane prywatne konto szczesliwca .

  Ahhhhojjjjj !
 • --------------10 zł A NAWET WIĘCEJ
  ------------komu dać ?? na czyje konto wpłacać ?
  ---------tak trudno znalezć POLAKÓW PATRIOTÓW ??? ----------------

  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y
  https://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo
 • Herrn Żyd 11:21:43
  .
  Jasne , to w koncu Polacy zaatakowali wujka Adolfa .
  Wiedzialem , ze sie skusisz , nie wiesz gdzie jest Miss Fretka ?
  Ladna sumka , co nie `?
  8-)))
  Drobne kieszonkowe , na waciki .
  Fretka jest warta na dzien dobry i dobry wieczör 1000x tyle .
  Fajna ksywa , sam wymysliles ?
 • Pani Nina Anonimowa 11:22:04
  .
  Ninoczka ,

  Stasio kosiara odpala live-sex -camera czyli pay-per-view i wplacam na 1000% .
  8-)))
  Dzieki za leszcza do sp. Roberta .
  Umknal mojej uwadze , przyznaje sie bez bicia w Palacu Mostowskich .
  Zabili czlowieka .
  Uhhhhhh zycie Nina to chwila . Ile to mezczyzna musi sie nameczyc zanim umrze .
  Buziaczki buraczki - cwiklowe 4u....
 • Miss Fretka 12:26:21
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=1qsgBF7ZIsk
 • Miss Fretka 12:26:21
  .
  Przepraszam , troche mi odbilo wyobraznia , nie gniewaj sie .
  A jak jestes mezatka to starego Fretka tez .
  Martwilem sie o Twoje rosyjskie sprawy ..
  Nabalaganilem w miedzyczasie na zapleczu kasyna_Leon23 i w dodatku u Stasia irokeza Kosiary w ogrodowym party .
  Stasio jest spokoluzkoles wiec rozumie cierpienie .
  Wiec zyjesz i masz sie dobrze ?
  Ten angolski swir , podwöjny agent gestapowiec Lord przykul Cie do kaloryfera .
  Lece Fretka by zaczerpnac powietrza i uzupelnic zapasy , mocno przetrzebione w rozterce oczekiwania :
  https://www.youtube.com/watch?v=_p_90T-aYO0
 • Miss Fretka 13:23:06
  .
  Na mnie ???
  Nie masz motywöw .
  Slucham muzyki z Gladiatora - jednej z wielu dzwieköw wolnosci . Wrazliwosc jest darem Boga w duszy ludzkiej , i stad cale to wirtualne zamieszanie science-fiction .
  Zapomnij .
 • Pan Stan Tymiński
  .
  Dziekuje za goscine u Waszmosci .
  Bywaj w zdrowiu .
  Z Bogiem .

  P.s.
  Szukam wiarygodnych zawodniköw do meczu Polska - reszta swiata .
  Wiesz gdzie mnie szukac .
  Muzyczka :
  https://www.youtube.com/watch?v=yulmgTcGLZw
 • @Żyd 11:21:43 -:)))
  Twój nick to dobry pomysł. Tylko uważaj, bo jak się "nasi" połapią, to mogą i Ciebie obrzezać. Na razie tylko Mad Max dał sygnał że załapał. Byliby z niego ludzie, gdyby nie był taki sfrustrowany. Niestety, kto pije mocz bakterii, ten sika swoim mózgiem.
 • @moher 14:14:44
  Witaj moherku :))
  To na kogo chcesz tą stówę dawać?
  Mam do Ciebie zaufanie, to też bym dała.. bo autor za nic nie chce wymienić na kogo ta ściepa ma być :))))

  A o tym co myślisz?

  //Jednak w czasie sowieckiego komunizmu w Polsce i na Ukrainie nigdy nie było tak okrutnego upodlenia, jakie stwarza nowoczesne gospodarcze niewolnictwo.//
  Zgadzasz się z tą opinią... bo mnie jakoś nie przekonała...
 • Miss Fretka 14:19:35
  .
  Jak mam wieszac polskich zdrajcöw na strunach od fortepianu by slyszec w jakiej tonacji graja to powiem Tobie , ze nawet bardzo .
  To jest muzyka fortepianu
  https://www.youtube.com/watch?v=OWLQGv6TdmY
  Coldplay to wspomnienie England , i pewnie w 2015 wröce .Bylem na wyspie przez chwilke .
  Albo dam sobie pas i Ireland , starzy kumple z IRA .
  U szwaböw nuda i chlanie , a w dodatku nie lubie niemieckich piosenek marszowych , poza Marlenka .
 • @Max von Stirlitz 13:47:27
  Maaaaax!!!
 • Czy ktoś jeszcze pamięta o czym była ta notka
  ?
 • @LordConqueror 17:50:20
  Znam z życia wziętą opowiastkę niewiasty o nieco mniejszej posturze, jak pojechała do lasu z takim małym cherlakiem ale jak zobaczyła to .... uciekła, a nie należała do takich co z jednego pieca chleb jadła albo jej jakiś nie smakował.
 • @Max von Stirlitz 13:10:17
  Hey Max: dzięki za szacun - twój 3-dobowy dyżur pod moim tekstem to wielkie coś! Należy ci się teraz wypoczynek.
 • @Stan Tymiński 19:25:22
  Ponieważ post umarł "śmiercią naturalną" czyli troll-owanie, wkleję
  dzisiejszy wpis blogerów z innych mediów o tematyce dawnych przemian
  i ruiny gospodarczej. :-)

  ""~kris do ~Borecki: Pamiętam jak dziś debatę Wałęsy z Tymińskim,, Wałęsa mówił jak to będzie pięknie jak wejdzie obcy kapitał i zbuduje w Polsce fabryki, pamiętam że Tymiński przeciera oczy ze zdumienia i odpowiedział Walesie: Pan nie wie o czym Pan mówi, jak zrealizuje to co obiecaliście to ludzi będą głodować i chorować na szkorbut, wtedy ludzie śmiali się z Tymińskiego ale dzisiaj wychodzi na to że to Stan miał racje zwiń""
 • @LordConqueror 19:33:43
  Proszę wziąć pod uwagę, że unię polsko-litewską skonstruował Paweł Włodkowic i jemu podobni. Kiboli przy tym nie było.
 • @Stara Baba 19:38:44
  Tak, też dobrze pamiętam. Mieszkając wtedy w Austrii, przecierałem oczy i uszy ze zdumienia jak ekipa Wałęsy tj. ci sami co rządzili, rządzą, udają opozycję a nawet ci co rzeczywiście rządzą, razem przekonywali Polaków, że jak wygra Tymiński to te samoloty wypełnione dolarami - co już lecą i już już za chwilę wylądują i dolary będą rozdawane Polakom - zawrócą i nie będzie dolarów. Nawet mam jeszcze gdzieś nagrania, nawet takiego dziwaka z NY mówiącego nieco po Polsku, chyba z Chase Manhattan Bank.
 • @LordConqueror 21:10:52
  bzdury wyssane z jakiejś laski Sikorskiego
 • @LordConqueror 21:10:52
  "Miałem wyższe mniemanie o Pana dostępie do informacji."
  Panie @LordConqueror, to ja jestem informacja. Pan może tylko torby
  za mną nosić.
 • @Stan Tymiński 19:25:22
  No i jeszcze pod kilkoma nickami - jak znam życie. Przyznać trzeba, że ma Pan "ogona" i to pracującego trzy doby non-stop, a to nie każdy potrafi, znaczy zdolny, wytrwały jest. Zakończenie mnie się nawet bardzo spodobało. Pozdrawiam Panów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930