Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 223 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

Ile własności mają dziś Żydzi w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zasadniczy podział bogactwa Polski nastąpił po linii układu „okrągłego stołu” między Żydami z "Solidarności" i „Chamami”. czyli polskim skrzydłem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W grudniu 2004 roku, czyli dziesięc lat temu dostałem list od Polaka w Hiszpanii, który cytuję w całości:

„Witam Pana serdecznie i zarazem pozdrawiam z Hiszpanii. Dzisiaj trafiłem na Pana stronę internetową i przeczytałem wszystkie artykuły i poczułem sie jakbym czytał swoje przemyślenia na temat Polski. Dziękuję za te artykuły.

Pamiętam Pana kampanię wyborczą, jako 16 letni człowiek byłem z Panem całym sercem i wierzyłem, że będę mógł wejśc w dorosłe życie w wolnym silnym kraju, gdzie wszyscy będziemy miec szanse na rozwój i bogacenie się.

Niestety moje marzenia bardzo szybko rozprysły się w zderzeniu z rzeczywistością. Tak więc kiedy w nastepnych latach widząc jak rozrasta się ten układ postkomunistyczny i jak ludzie głosuja wciąż na tych samych byłych komunistów postanowiłem w 2000 roku poszukac szczęścia w Hiszpanii.
 
Od dłuższego czasu studiuję ten okres wielkiego przekrętu i przeraża mnie przyszłośc naszej Ojczyzny. Wiem, jak ciężko jest ustawic się na zachodzie Europy i martwi mnie ten masowy wyjazd Polaków za pracą. Przypomina mi to opowiadania moich dziadków o przedwojennych wyjazdach na „saksy”. Myslę jednak, że kiedy przepracują kilka lat poza Polską będą większymi patriotami niz przed wyjazdem.
 
Ostatnimi laty obserwuję silne zainteresowanie inwestycjami izraelskimi w Polsce i na ogół dobrze sobie radzą te firmy.  Myśłi Pan, że mają jakieś powiązania z władzą, a może inwestują pieniadze wyssane z kraju w różnych aferach. Zwróciłem uwagę na jednego dewelopera, firmę www.gtc.com.pl, której wszystkie drogi prowadzą do Izraela www.kardan-nadian.co.il. „

Mój korespondent miał słuszne obawy co do przyszłości Polaków w swoim kraju. Niemoralny skok z gospodarki planowanej do dzikiego kapitalizmu spowodował przejęcie wartości materialnych przez różne grupy z kraju i zagranicy. Zaszokowani Polacy nie mieli dostępu do tajnej prywatyzacji i reprywatyzacji, a wręcz przeciwnie mieli wielkie utrudnienia w dojściu do kapitału. A przecież wszyscy wiedzą, że kapitał jest niezbędny w gospodarce kapitalistycznej. Beneficjentami dóbr materialnych, które przez dziesięciolecia budowali Polacy stali się rodzimi złodzieje oraz skoligaceni zagraniczni inwestorzy. Z powodu wysokiego procentu Polaków pochodzenia żydowskiego przy obradach „okrągłego stołu” i w kolejnych rządach, niewątpliwie kapitał żydowski miał i ma preferencyjne warunki do inwestycji w Polsce. Dlatego obecnie, po dwudziestu pięciu latach przemian ustrojowo-własnościowych należy zadac pytanie: czyja jest Polska ?
 
Przykładem niewłaściwych zmian własnościowych na początku lat 90-tch jest afera spółki ART-B, której mózgiem był pewny siebie, obleśny Meir Bar, podpułkownik SHABAT, czyli gospodarczego oddziału Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa. Ta spółka wyssała około $450 milionów dolarów z Polski i była głównym sponsorem kampanii wyborczej Lecha Wałęsy i spółki "Telegraf"  Kaczyńskich z PIS. Wojskowe służby specjalne nie zrobiły nic aby temu zapobiec. Fundacja „Stefana Batorego” węgierskego Żyda Sorosa z kolei zawsze wspierała Unię Demokratyczną, która jest dziś znana jako PO. Polskie „szmaciaki” z SLD mimo wielu afer nigdy nie miały takiej pomocy, musiały sprzedac swoje lokum na Rozbrat w Warszawie, a ostatnio stracili nawet swoją gazetę „Trybuna Ludu”, z powodu braku funduszy. Czyli w polityce i finansach Żydzi prześcigneli „Chamów”.
 
Media w Polsce straszą nas zaborczością naszych sąsiadów, Niemiec i Rosji. Ja nie widzę takiego zagrożenia a to dlatego, że Niemcy są do tej pory zajęci zagospodarowaniem terenów byłej NRD i jednoczeniem EU, a Rosjanie mają tak wiele problemów wewnętrznych, że nie mają czasu ani głowy na agresywne działania w Polsce.
 
Zasadniczy podział bogactwa Polski nastąpił po linii układu „okrągłego stołu” między Żydami "Solidarności-BIS" i „Chamami”, czyli polskim skrzydłem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Przewagę mieli Żydzi ponieważ szybko sciągneli wyspecjalizowane żydowskie instytucje oraz swoich ziomków, którzy wyemigrowali z Polski w 1968 roku i dobrze znali moralne i niemoralne metody gromadzenia kapitału w gospodarce wolnorynkowej. Rodzime „Chamy” takiej przewagi nie miały,  bo chciały grabić majątek narodu sami, bez krytyki patriotycznej polskiej diaspory na obczyżnie. Dlatego aby poznać prawdę o przejęciu polskiej własności przez obce nacje,  oprócz Amerykanów, Anglików, Włochów, Francuzów czy Niemców powinniśmy szczególnie uwzględnić procentowy udział własności Żydów w dzisiejszej Polsce.
 
W 1939 roku Polscy Żydzi ( 3.5 miliona, czyli 10% ludności) majątek swój szacowali na 10 miliardów złotych, udział w handlu na 52%, w przemyśle i rzemiośle na 42%, do budżetu państwa wpłacali 28% wszystkich wpływów. Wśród lekarzy i adwokatów kolejno 33,5% to i 53% to bylo Żydzi. Na 103 teatry 15 było żydowskich. To oni również wydawali 160 tytułów gazet i czasopism o dziennym nakładzie 790 tysięcy egzemplarzy.
 
Po zmianie ustroju w 1989 roku przeciętny Polak, czyli człowiek pracy został całkowicie odcięty od możliwości bogacenia się przez niemoralne, drakońskie ustawy i dyrektywy szybko wprowadzone przez kolejne rządy począwszy od rządu Tadeusza Mazowieckiego,  który na większość stanowisk rządowych powołał Żydów z wierchówki II-giej „Solidarności”. Trzeba pamiętac, że ten antypolski rząd powstał na podstawie sfingowanych wyborów według zdradzieckiej umowy „okrągłego stołu” według której PZPR-wcy mieli znaczną ilośc posłów w Sejmie i utrzymali „siłowe” resorty w swoich łapach z zabezpieczeniem przez „umownego” prezydenta, czerwonego generała Wojciecha Jaruzelskiego.
 
Wybitnie szkodliwe były takie rzeczy jak niemoralny podatek zwany „popiwkiem”, który zabraniał podwyżek płac dla pracowników państwowych zakładów pracy, haracz w postaci dywidendy, który doprowadzał te zakłady pracy do bankructwa, stały kurs dolara przy wysokim stopniu inflacji (60%), który drenował kieszenie Polaków, hamował eksport sztucznym umacnianiem złotówki  a jednocześnie nabijał kieszenie kapitalistów oraz tajna prywatyzacja, kiedy to praktycznie rozdawano rentowne zakłady pracy „swoim” ludziom, często tylko po to aby je wyzyskac i zniszczyć. Tym samym Polska straciła miliony miejsc prac a kolejne rządy straciły dużą częśc bazy podatkowej i na świadczania socjalne musiały pożyczac pieniądze z zagranicy. I tak podupadła opieka zdrowotna, wiele szpitali stanęło w obliczu bankructwa, aż na koniec rząd Tuska podwyższył Polakom wiek emeryturalny i praktycznie wykradł pieniądze oszczędzane na kontach OFE aby załatac powstałą dziurę budżetową. Skutkiem niemoralnych zmian własnościowych i grabieży, przyrost naturalny Polaków, który jest wprost proporcjonalny do dobrobytu,  tak się zmniejszył, że w 2013 roku zajeliśmy 212 pozycję na świecie z 224 krajów na liście. Polska wymiera.
 
Nie dziwmy się więc, że mój młody korespondent z Hiszpanii juz 10 lat temu był rozczarowany stanem państwa i martwił się o przyszłosć swojej ojczyzny, do której pewnie marzył aby kiedyś wrócic.  Dlatego dziś chcemy wiedziec, czyje są kamienice a czyje ulice. Jaki jest udział własności Polaków w dzisiejszej Polsce. A to dlatego, że w dzisiejszej gospodarce kapitalistycznej krajem rządzi pieniądz a demokracja jest demokracją pieniądza. Człowiek wolny to taki, który ma pieniądze na swój dom i zabezpiecznie bytu swojej rodziny. Trudno jest oczekiwac aby zubożały, zestresowany pogonią za pieniądzem obywatel był prawdziwym demokratą,  ponieważ taki człowiek zdaje sobie sprawę, że jego głos wyborczy nie przyniesie mu wymiernych korzyści. Jest on potwierdzeniem zasady, że to system tworzy ludzi i jeśli ten system zaczyna niszczyc ludzi, to trzeba go zmienic i trzeba zacząc budowac państwo od nowa.
 
Na początek powinniśmy zrobić remanent kraju aby podliczyc dobra, które nam jeszcze zostały. Nawet kioskarka musi zrobic remanent po zmianie obsługi budki „RUCH”. O długach to wiemy,  bo je spłacamy. Tu chodzi o dobra materialne, prywatne i państwowe, które jeszcze są w rękach Polaków, które jeszcze nie są w rękach wrogich nam ludzi. Bo praktycznie od tego poziomu trzeba będzie budować nowe państwo na zasadach narodowego socjalizmu, korzystnego dla większości Polaków.

 

Nawet jeśli niewiele nam zostało po cwierć wieku manipulacji i grabieży to szybko możemy odbudowac kraj na swój spośób ale bez rąk cwanych manipulantów i złodziei w naszych kieszeniach, którzy teraz sięgają po nasze lasy. Aby nasza Ojczyzna była matką, a nie okrutną macochą. 

KOMENTARZE

 • Lewy czerwcowy
  Wczesna książka świetnie opisująca te procesy, wydana na początku 1993 roku: Jecek Kurski "Lewy czerwcowy"
  http://chomikuj.pl/Gorlicki/Ksi*c4*85*c5*bcki/Lewy+czerwcowy,554361687.pdf
 • Z ŻYCIA PAŃSTWOWEGO należy USUNĄĆ wszelki OBCY NALOT
  proszę obejrzeć film. Marian Kowalski dokładnie wskazał przyczyny obecnego stanu kraju

  http://www.youtube.com/watch?v=octEbQgbclo
  Bo to Polska właśnie…
 • kapitał jest niezbędny w gospodarce kapitalistycznej.
  Kapitał nie jest dany raz na zawsze.
  Kapitał podlega zużyciu, podlega niszczeniu i marnotrawieniu.
  Kapitał musi być cały czas gromadzony, gdyż inaczej zniknie. Nikt w gromadzeniu kapitału nie wyręczy żadnego Polaka.

  Poszukiwanie kapitału z przed 25 lat to szukanie "zeszłorocznego śniegu".
 • 20-krotny wzrost liczebny biurokracji (od czasów komuny)...
  i okupacyjne prawo administracyjno-fiskalne, bezlitośnie egzekwowane przez tego nowego Okupanta, musiało zniszczyc ten Polski Bum Gospodarczy z przełomu lat 80/90 (mówiło się że Polska jest Tygrysem Europy). Wtedy była szansa by to właśnie Polacy zostali właścicielami Polski. To wtedy była szansa na zbudowanie solidnej Społecznej Gospodarki Rynkowej która jak wiemy jest warunkiem powszechnego dobrobytu (jak np na Bawarii). Jedną z dróg wyjścia z tej zapaści mógłby byc tzw Patriotyzm Konsumpcyjny, który kiedyś tak skutecznie sprawdził się na Wielkopolsce. Chyba najwyższy czas sięgnąc po te i inne fromy obrony przed Okupantem. Niebagatelną rolę mógłby spełnic w tej obronie także Kościół RK, tak jak teraz Cerkiew próbuje ratowac Ukrainę:
  http://marucha.wordpress.com/2014/02/04/ukraina-musimy-zatrzymac-te-wsciekle-psy/
  Tylko że w Polsce obecnie i Kościół i wierni (którzy odeszli od niego) nie są zdolni z różnych względów do takich działań. Polski Kościół RK skutecznie zinfiltrowany jest przez Okupanta i przez to skutecznie zablokowany.
 • dwie dygresyjki...
  cyt:" Czyli w polityce i finansach Żydzi prześcigneli „Chamów”."
  ..ja uważam, że Żydzi i Chamy jednak grają do jednej bramki...może teraz cięko przędą, ale znów powracają jakby się nic nie stało...żeby złupić jeszcze Polskę dogadają się zawsze "ponad podziałami"

  http://trybeus.neon24.pl/post/102731,zydy-vs-chamy-igrzyska-dla-ubogich

  ...co do jednak patriotyzmu zza granicy to niestety uważam, że wiekszym patriotą jest ten, który nie opuszcza swojej Ojczyzny w potrzenie...codziennie katuje się widokiem tych samych ryjów od przeszło 20 lat z telewizora...codziennie martwi się o byt swojej rodziny i z trwogą patrzy na przyszłość młodego pokolenia...tego nie da się robić zza granicy siedząc może w bujanym fotelu na Manhattanie, albo na Kahlenbergu w jakiejś kafejce z laptopkiem w na kolanach...(w ten sposób można tylko kibicować drużynie piłkarskiej)...niestety... Polacy wybierając łatwiejsze życie za granicą w żaden sposób fizyczny nie wpływają na ratowanie Ojczyzny, oczywiście nie odbieram im praw i obywatelstwa, oraz praw do głosowania, lecz ostatnie głosowanie w W. Brytanii POkazało sympatię do Tuska, więc uważam, że żadna to walka o Ojczyznę...a wręcz szkodzenie ...tylko pobyt tutaj, na miejscu można traktować jako patriotyzm i trwanie przy krwawiącej Ojczyźnie...pozdrawiam niepoprawnie

  ps ..oczywiscie łatwiejsze dla mnie byłoby wyjechać choćby do pięknego Peru i zamieszkać w jakiejś malowniczej "dziurze", aby się odizolować od tego świtowego syfu i czerpać garściami z darów natury...lecz Ojczyzna to także rodzina, którą trzeba by było opuścić...a wiadomo, "trzeba kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"...więc jest to wielkie ludzkie rozdarcie wewnętrzne ...niestety
 • Ile własności mają dziś Żydzi w Polsce? MAJĄ JEJ ZA DUŻO!
  jednak nie jest to wina żadnych żydów, lecz samych Polaków. Kto kazał Polakom włazić USSAmerykanom - jak to się mówi: bez mydła do tyłka? No kto? - sami chcieli. Jeżeli nie szanuje się dorobku poprzednich pokoleń, to efekty mogą być jedynie takie, jakie są. Polacy dali się nabrać na durnowate hasełka pt. "komuna", "PZPR", "okrągły stół" i przede wszystkim "wolność".
  Z durniem można zrobić co się chce, jeśli jest się nieco od durnia cwańszym choć równie durnym. I tak się stało u nas.
  A Pan Tymiński jest przykładem zakłamanego mąciciela i usiłuje pchać ludzi w przepaść siedząc samemu wygodnie w zażydzonej do rozpuku Kanadzie.
  Wiarygodność Pana Tymińskiego jest zerowa, zwłaszcza po jego wcześniejszych wypowiedziach, że byłby w stanie wykreować dowolnego idiotę na polityka.
  To zdalaczynne machanie namiastką patriotyzmu jest uwłaczające godności Polaków.
  Sam Pan Tymiński wie, że kłamie, teraz tylko czytelnicy też powinni to zrozumieć.
 • @trybeus 10:35:07
  a ja odbieram tym, co to wybrali "łatwiejsze" życie za granicą prawo do głosowania, a chętnie i obywatestwo. Ostatecznie płacą podatki na bomby, które może spadną na moją głowę, a więc są moimi śmiertelnymi wrogami.
 • @nana 10:59:14
  Nie mogę się zgodzić z Pani twierdzeniem………….. „. Kto kazał Polakom włazić USSAmerykanom - jak to się mówi: bez mydła do tyłka? No kto? - sami chcieli. Jeżeli nie szanuje się dorobku poprzednich pokoleń, to efekty mogą być jedynie takie, jakie są. Polacy dali się nabrać na durnowate hasełka pt. "komuna", "PZPR", "okrągły stół" i przede wszystkim "wolność".

  Z durniem można zrobić co się chce, jeśli jest się nieco od durnia cwańszym choć równie durnym. I tak się stało u nas…………


  Durnowata, jest równowaga w konstytucji na liczbie nieparzystej i to jest mega oszustwo, które kręci durniami. Czas ten błąd usunąć i wszystko samo się naprawi i ustabilizuje.

  Pozdrawiam
 • @nana 10:59:14
  Polacy dali się nabrać na wszystkie głupoty, jakie im cwani podsunęli. Opanowała ich gorączka zielonego prezydenta, to i rozumy potracili. Zawiedli mnie okrutnie. A ja liczyłem na swój naród. Teraz to wstyd się przyznać.

  Pan Tymniński chętnie prezydentem by został. Ale tak robić interesy w Polsce, aby wyrwać chociaż trochę ludzi śmierci głodowej, to mu się nie chce.
 • Stan
  Zatrzymać wyprzedaż
  "Od 1990 r. do końca 2004 r. procesem prywatyzacji i komercjalizacji objętych zostało ponad 7 tys. państwowych firm, z czego w jednoosobowe spółki Skarbu Państwa przekształcono blisko 1,6 tys. przedsiębiorstw, prywatyzacji bezpośredniej poddano ponad 2 tys. przedsiębiorstw, zlikwidowano z "przyczyn ekonomicznych" blisko 2 tys. firm. Wpływy z tzw. prywatyzacji w latach 1990-2004 wyniosły 80 mld zł, czyli 20 mld USD - tyle, ile jest warta jedna firma telekomunikacyjna w Hiszpanii" - pisze na łamach "Naszego Dziennika" Zygmunt Wrzodak.

  Z uzyskanej kwoty z prywatyzacji 97 proc. zasiliło budżet państwa, a niespełna 3 proc. przeznaczono na rozwój. Pozostało 1,5 tys. przedsiębiorstw, których właścicielem jest Skarb Państwa. Ci, którzy - według sondaży - mają przejąć władzę, a więc PO, chcą pozostawić tylko 11 firm, tzn. chcą sprzedać 1489 przedsiębiorstw. Ewentualny koalicjant Platformy - PiS - zapowiada, że z prywatyzacji chce osiągnąć wpływy do budżetu w kwocie około 10 mld zł rocznie ("Gazeta Wyborcza", 27.08.2005 r.).

  Polacy oceniają tzw. prywatyzację w ciągu ostatnich piętnastu lat jako "złodziejską" lub mówią wprost: "grabież majątku narodowego", "uwłaszczenie się czerwonej i różowej nomenklatury", prywatyzacja na "wyrwę", "rozbiory ekonomiczne Polski" itd. Ostatnie określenie chyba jest najtrafniejsze.

  Majątek polski wypracowany przez Naród Polski sprzedano w ciągu kilku lat za dziesiątą część wartości. I tak pozbyto się 80 proc. systemu bankowego, który jest w rękach obcego kapitału, 90 proc. cementowni, 80 proc. przemysłu meblarskiego, 80 proc. chemii gospodarczej, 70 proc. przemysłu farmaceutycznego, 70 proc. handlu, 80 proc. przemysłu hutniczego, 90 proc. przemysłu spirytusowego i drożdżowego, 60 proc. przemysłu piwowarskiego (resztę ma Kulczyk) itd. Dywidendy od tych firm wyprowadzane są poza granice Polski. Gdyby zsumować zysk netto banków niepolskich w Polsce, który wynosi 18 mld zł (za 2004 r.) z pozostałymi sprzedanymi firmami, pokryłoby to roczną dziurę budżetową. W zamian rządzący zaciągają kredyty lub drukują papiery dłużne na pokrycie owej dziury budżetowej. I tak w kółko, aż dług publiczny Polski na koniec 2005 roku, zbliżył się do astronomicznej kwoty 500 mld zł, (obecnie około 1 bln zł.) czyli każdy dorosły Polak tylko z tytułu odsetek od tego długu obciążony jest kwotą ok. 5 tys. zł. (obecnie po około 10 tys. zł.)

  "Uzdrowiciele" polskiej gospodarki zniszczyli w całości lub w części takie branże jak włókiennicza, stoczniowa, zbrojeniowa, przemysł rolno-przetwórczy i inne. Wyjątkowo szkodliwą decyzją dla polskiej gospodarki była sprzedaż sektora bankowego. Nie dość, że wyprowadzają kapitał z Polski, to ich podstawowym zadaniem jest promocja importu towarów z Zachodu do Polski, kosztem polskiego eksportu, czego niezbitym dowodem jest 76 mld euro strat Polski w wymianie handlowej z UE w latach 1992-2004 r. Kosztem Polaków tworzy się więc nowe miejsca pracy w UE, a w Polsce bezrobocie utrzymuje się na nie zmieniającym się poziomie około 20%.

  Demontaż państwowości polskiej na odcinku finansów i bankowości jest faktem. Prywatyzacja w Polsce to jedno wielkie gigantyczne oszustwo na szkodę Narodu Polskiego. W większości majątek państwowy - telekomunikacyjny, energetyczny, ciepłowniczy - przeszedł w ręce innego państwowego kapitału. To państwa: francuskie, niemieckie, szwedzkie, przejęły i przejmują Polskę kawałek po kawałku. To polski kapitał wyprowadzony z Polski uratował i ratuje przed bankructwem wiele firm państwowych w tych krajach.
  Winę za taką politykę ponosi układ okrągłostołowy, który ponad głowami Polaków porozumiał się z komunistami, jak podzielić się majątkiem wypracowanym przez Polaków. Wmówili nam Polakom, że co było i jest państwowe, to jest niczyje i źle zarządzane, choć ci sami rządzą nieprzerwanie od 1989 r. i mieli nadzór nad tym majątkiem. Prywatyzacja stała się w Polsce synonimem prywaty, bez zgody Narodu. Z chwilą dojścia do władzy różnych klik politycznych proces ekonomicznego rozbioru Polski jest kontynuowany. Nieważne jakiego koloru są te kliki. Według sondaży TNS OBOP dotyczących prywatyzacji, Polacy w 87 proc. źle oceniają prywatyzację. 53 proc. mówi, że prywatyzacja to grabież majątku polskiego, a 34 proc., że to "wyprzedaż". Tylko 7 proc. obywateli polskich zgadza się z dotychczasową prywatyzacją. Jak to się więc dzieje, że wybory wygrywają ci, którzy mówią wprost, że będą sprzedawać polski majątek?

  Na pytanie, skąd w Sejmie tylu złodziei, którzy potem tworzą rządy, odpowiedzi udzielił swego czasu oligarcha Borys Bierezowski, obywatel rosyjski i izraelski, który stwierdził: "We współczesnym świecie władza wynajmowana jest przez kapitał, a forma wynajmu nazywa się wybory". Jak ulał pasuje to dziś do sytuacji wyborczej w Polsce. Zapewne w naszym kraju majątku narodowego wyprzedano by mniej, gdyby np. udało się odwołać z Ministerstwa Skarbu Państwa Emila Wąsacza, wyjątkowo nieodpowiedzialnego szkodnika interesów narodowych, który uratował się w Sejmie tylko jednym głosem. Wyborcy powinni zapoznać się z tym głosowaniem, ponieważ było ono kluczowe w sprawie prywatyzacji, tak jak głosowanie nad nowelizacją ustawy o łączności, które zezwoliło na skandaliczną prywatyzację TP S.A. na rzecz Francuzów i Kulczyka.

  Według sondaży, w Polsce ma rządzić Platforma Obywatelska, która wcześniej nazywała się Kongres Liberalno-Demokratyczny i Unia Wolności. To oni odpowiadają za złodziejską prywatyzację. Powinna zająć się nimi prokuratura, a następnie sąd. A tymczasem zapewne będą wybrani do Sejmu i mogą rządzić, a ich "guru", według sondaży, może zostać prezydentem Polski, w katolickim Narodzie. Kolejnym prezydentem Polski może być osoba niewierząca. Tenże "guru" tak się deklarował w gazecie "Życie Gospodarcze" z 7.06.1992 r.
  Jak długo Polacy będą podatni na manipulacje oligarchów, którzy mają ogromny wpływ na media, a przez to na rządy w Polsce?

  LPR( były nadzieje, ale zrujnował tą partię Giertych) będzie żądać lub doprowadzi - jeśli będziemy rządzić - do rozliczenia wszystkich winnych rozkradania majątku polskiego. Sporządzimy bilans dotychczasowej prywatyzacji, wycenimy prawidłowo sprzedany majątek i pozostały, wydzielimy strategiczny majątek Skarbu Państwa, który nie będzie podlegać prywatyzacji: zasoby naturalne (węgiel, gaz, ropa, wody geotermalne), przemysł zbrojeniowy, produkcja i przesył energii, produkcja i przesył ciepła, PKP, Poczta Polska, Totalizator Sportowy, pozostałe banki, sektor ubezpieczeniowy, infrastruktura. Pozostały majątek będzie podlegał uwłaszczeniu Polaków.

  LPR od początku zapowiadała, że powoła wielką komisję śledczą ds. zbadania dotychczasowej prywatyzacji, szczególnie sektora bankowego, energetycznego, spirytusowego, hutniczego, stoczniowego i innych. Jeśli udowodnimy, że przy prywatyzacji naruszono polskie prawo lub dopuszczono się korupcji, będziemy zwracać się do sądów o nacjonalizację majątku.

  Aby można było to zrealizować, musi być zatrzymana prywatyzacja. Naród, który pozbawia się własnego kapitału, jest bez przyszłości. Dzisiaj, w dobie informatyzacji i globalizacji, pozbywanie się majątku jest samobójstwem. Nie dopuśćmy do tego. Wybierając ludzi do parlamentu, patrzmy, co kto robił dotychczas, czy w przeszłości się nie splamił.

  poseł Zygmunt Wrzodak

  "Nasz Dziennik", 20 września 2005r.
 • @Grzegorz Duda 04:27:49
  Dlaczego Polska Prawa i S. podpiera sie kłamstwem


  Według Anatola Lawiny, powołanie w 1989 r. FOZZ, instytucji zobowiązanej do wykupu polskiego długu zagranicznego, było mistyfikacją polskich służb specjalnych, która miała stworzyć im "lewą kasę" - Było już jasne, że trzeba podzielić się władzą, i że nadzór opozycji nad budżetem będzie na tyle silny, że bez kontroli parlamentu nie da się nic przeprowadzić - mówił Lawina podczas procesu pod koniec kwietnia. Zeznawał, że konsekwencją tego było też opanowanie FOZZ przez ludzi tajnych służb. Ich interesów mieli pilnować przede wszystkim: Grzegorz Żemek (WSI), dyrektor generalny FOZZ, a teraz główny oskarżony w procesie o nadużycia w funduszu, i Janina Chim (UOP), zastępczyni Żemka. Również rada nadzorcza FOZZ, której działalność była czystą fikcją, miała - według Lawiny - w składzie ludzi służb, pracowała więc pod ich dyktando.

  Największą jednak chyba sensacją w zeznaniach Lawiny było wymienienie osób i instytucji - "beneficjentów FOZZ", czyli tych, którzy skorzystali z pieniędzy funduszu. Byli nimi - jego zdaniem - Zygmunt Solorz, właściciel Telewizji Polsat, Dariusz Przywieczerski, prezes Universalu, biznesmen Zbigniew Olawa - dwaj ostatni oskarżeni w tym procesie. Lawina wymienił także brata pułkownika Zenona Klameckiego, oficera WSI, zatrudnionego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdy kierował nim Lech Kaczyński.

  Spośród organizacji, które dostały pieniądze FOZZ, Lawina wymienił przede wszystkim Porozumienie Centrum. Stwierdził też, że w organizowaniu tej partii duży udział miały WSI. Według niego pieniądze na PC miały iść z FOZZ ponoć przez Adama Glapińskiego, ministra ówczesnych rządów i prominentnego działacza tej partii. Pośrednikami w przekazywaniu pieniędzy mogli też być Janusz Pineiro i płk Klamecki. Lawina zeznawał, że funduszy dla PC szukał również Maciej Zalewski, ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zalewski miał wspierać PC za pośrednictwem spółki Telegraf, której różni kontrahenci dostawali propozycje nie do odrzucenia - musieli kupić jej akcje. Taką propozycję według lawiny dostał prezes Budimeksu Grzegorz Tuderek. Pieniądze FOZZ miały także trafić - przez firmę Przywieczerskiego Dukat - na kampanię wyborczą ROAD, poprzednika Unii Demokratycznej. Środowisko obecnego SLD miało natomiast swoją reprezentację w FOZZ dzięki byłym członkom PZPR, zasiadającym głównie w radzie nadzorczej.

  Lawina zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu wykorzystywanie stanowisk pełnionych w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i NIK do działalności partyjnej, a Adamowi Glapińskiemu próbę wypromowania Żemka na wiceprezesa NBP.  Anatol Lawina
 • @nana 10:59:14
  >Jeżeli nie szanuje się dorobku poprzednich pokoleń, to efekty mogą być jedynie takie, jakie są.
  --------------------------
  Tak, dlaczego Polacy nie uszanowali dorobku 45 lat własnej pracy. Kto ich do tego namawiał?

  Zasadniczo brak poszanowania dobrych, własnych tradycji było wg mnie sterowane przez zachodnie służby specjalne NSA, CIA i niemieckie BND. Polskie Służby Specjalne do Ochrony Kraju zawiodły na całym froncie.

  Są techniki proste i skuteczne, jak sprzedawczyka w sklepie, obiecanki o świeżych bananach i kwitnących krajobrazach. Tak przekonał Kanclerz Niemiec Helmut Kohl, ludzi z NRD do oddania ich własnej ojczyzny. Do tego mogli wymienić zapasy swoich NRD-owskich marek w stosunku 1: 1 na zachodnie.

  Dzisiaj cały dorobek NRD jest już dawno zlikwidowany, sprzedany i przejęty za przysłowiową 1 markę przez zachodnio-niemieckich członków przeróżnych lóż masońskich i grup interesów. Np. pamiętam jeszcze 2 stocznie NRD-wskie, dorobek i owoc pracy 45 lat, tysięcy ludzi, przejęty przez 2-ch kupców z Lavaez Stiftung w Hamburgu za symboliczne 2 marki.

  Ja byłem wtedy dumny z Polaków, że oni nie są tacy głupi, jak NRD-owcy. Myślałem, że przynajmniej kościół ich dobrze informuje, że ludzie, którzy wprowadzili bezkrwawo tak duże zmiany w Europie, są mądrzejsi niż Niemcy Wschodni.

  Wtedy, niestety wydawało mi się wg informacji gazetowych, że Polakom tak jest dobrze, że oni mnie i mojej aktywności nie potrzebują.

  Polską zacząłem się dopiero interesować w roku 2003, w ramach walki przeciwko napromieniowaniu elektromagnetycznemu, gdy założyłem, że w Polsce uda mi się szybciej zlikwidować telekomunikację bezprzewodową i zagrożenie naświetlania i manipulacji mózgów mikrofalami niż w Niemczech. A wtedy to Niemcy pójdą polskim przykładem.

  Oj jak się pomyliłem, aż przykro o tym pomyśleć.
 • Od 2 lat polecam:
  Potencjał naukowy i przedsiębiorczość mamy na najwyższym światowym poziomie. Zasoby mineralne i żywnościowe przekraczają własne potrzeby. Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna i oficjalnie anty-syjonistyczna partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  itd., itd.

  Jestem ignorowany.
 • Co za pytanie...?
  Co, kogo obchodzi: ile własności mają dziś Żydzi w Polsce? Własność jest (a powinna przynajmniej być) święta. Jeśli jest w pozyskana, lub nabyta, zgodnie z prawem, to wara komukolwiek od niej. Koniec dyskusji.
 • @Mirek-S 15:29:34
  Wyrazem uwielbienia Żydów dla sowieckiego NKVD i nienawiści do Polski było ich natychmiastowe włączenie się w sowiecki aparat terroru, którego jedyną ofiarą byli Polacy. Żydzi w sowieckim aparacie terroru stosowali wobec prześladowanych Polaków: aresztowania, tortury, rekwizycje, i więzienie. Żydzi również tworzyli dla NKWD listy Polaków przeznaczonych do likwidacji, odzierali z dobytku i ubrań deportowanych Polaków, oraz przejmowali ich domy i gospodarstwa.
  Liczba 1600 ofiar, która padła w książce Jana Grossa pt. "Sąsiedzi" nie znalazła potwierdzenia w toku prowadzonego śledztwa. To samo w Grodnie. Po wkroczeniu czerwonoarmistów do Grodna, żydowscy dywersanci wskazywali siepaczom z NKWD najwartościowszy element żywiołu polskiego, który był natychmiast likwidowany.
  Zatem, zanim następnym razem zatroszczysz się własność Żydów w Polsce, zastanów się w jaki sposób ten majątek "nabyli" i poproś ich o jego zwrot Polakom (http://dath125.livejournal.com/25934.html; http://niszczsyjonizm.blogspot.com/2012/04/zydowscy-kaci-polakow-jozef-rozanski.html ). Dotyczy to też ziem polskich, które nam skonfiskowali na terenach Wschodnich.
 • @adevo 14:58:02
  a co myślisz o niemieckich podzielnikach ciepła na naszych kaloryferach, które nadają co 5 swój stan ?

  Dla mnie to jest dopiero paranoja. śpisz, a tuż obok podzielnik co 5 minut nadaje.
 • @Mirek-S 15:29:34
  czyli własność przed Bogiem.

  bluźnisz, szkoda, że od razu nie zapłacisz.
 • @interesariusz z PL 16:23:05 co to są za podzielniki? pojęcia o czymś takim nie mam
  bo sami się ogrzewamy w większości własnym opałem. Kiedyś, przed kilku laty, dostałam zegarek, taki na biurko, cały z plexy, wyświetlacz cyfrowy czarny na tym szkle. I to cudo było/ jest regulowane przez jakiś tam ośrodek w Niemczech chyba. Stał sobie ten zegarek i chodził nikomu nie wadząc, aż któregoś dnia chyba ja coś w nim nacisnęłam. Ma on w sumie cztery niewielkie przyciski. Od tego czasu kilka razy dziennie włączał się dziwaczny sygnał, o dość wysokim dźwięku i nie sposób było się go pozbyć. Na początku się z tego śmialiśmy, ale z czasem nam przeszło, ponieważ nasza sunia zaczęła się dziwnie zachowywać. Najpierw tylko słuchała, jak to pipczy. Ale stopniowo wiedziała już, o której to będzie i była niespokojna. A w końcu biegała po domu i piszczała niesamowicie, jakby ją coś bolało. I wciąż zachowywała się tak, jakby miała ruję i szykowała sobie gniazdo z czego się dało. Czyli totalnie była rozstrojona. Nie kojarzyliśmy tego jej dziwnego zachowania z tym zegarkiem, ale pomału zaczęłam rozumieć związek między jego sygnałami a jej zachowaniem. Nawet mieliśmy wątpliwości, czy nie należy jechać z nią do weterynarza i sprawdzić, co jej jest. Ale przedtem zdecydowaliśmy wyłączyć ten zegarek, a konkretnie - wyjąć z niego baterię, żeby zdechł. I co? Sunia się uspokoiła niemal natychmiast i takich dziwacznych napadów niepokoju w ogóle nie ma.
  Myślę, że te bydlaki niszczą ludzi na wszelkie sposoby. A zwierzęta reagują na to szybciej i gwałtowniej.
 • @adevo 14:58:02 nie pamiętam, czy się już z Tobą poważniej starłam, bo nie jestem pamiętliwa
  i wolałabym nie. Jeżeli Ci sprawiłam przykrość - przepraszam.

  Masz rację z tymi naświetleniami, bombardowaniem ludzi bardzo niskimi dźwiękami i niszczeniem przyrody chemitrajslami.
  Nie wiem, jak można temu na poziomie fizycznym przeciwdziałać. Bo na poziomie duchowym, to wszyscy jesteśmy mniej lub bardziej poza materią i nic nie jest w stanie nas zniszczyć.
  Od 2009r nie ma u nas śliwek. Od 2001 nie ma wiśni. Czereśnie zżerają co roku plagi małych larw tak, że nawet ptaki nie zdążą się nimi pożywić.
  Czytałam, że demony rozpylają związki aluminium, które z kolei powodują wypłukiwanie magnezu z gleby i tym samym karłowacienie roślin. W tym roku spróbuję opryskiwać roztworem chlorku magnezu parę drzewek i zobaczę, czy coś to da. Po tych chemitrajlsach liście drzew owocowych - z wyjątkiem jabłoni i grusz, bo one maja nieco inny nalot - mają brunatne plamy niczym wypalone i są dziurawe. Kwiaty są na wiosnę liczne,ale nic sie nie zawiązuje. U wiśni nawet sie zawiązuje, ale owoce w połowie wzrostu opadają. Czereśnie - jak napisałam już, padają plagą jakichś gąsienic.
  Nic nie opryskujemy chemią, żeby nie pogorszyć sytuacji, bo kto wie jak to będzie z tymi śmieciami z powietrza reagować?
  Ludzie jedzący warzywa i owoce z niedoborem magnezu mają niewielki z nich pożytek, są często zmęczeni, rozdrażnieni i pozbawieni energii oraz cierpią na bóle stawów.
  Ja na sobie wypróbowałam znalezioną kiedyś w necie receptę - na 5l wody niegazowanej (w butelce plastykowej) należy dać 1-2 łyżeczki chlorku magnezu czystego do analizy oraz połowę z tego kredy spożywczej (jakiej dodają ponoć do wina, żeby nie było kwaśne). Po paru godzinach wstrząsnąć butelkę i pić parę szklanek dziennie tydzień czy nieco dłużej. Potem zrobić przerwę na ileś tam, jak kto ma odczucie. Mnie wróciły siły, energia i o bólu stawów nic nie wiem.
  Możliwe, że to nie do chlorku magnezu, ale nic innego nie stosowałam, wiosna daleko jeszcze i nie widzę innej przyczyny wzrostu mojej aktywności. Żyję, więc nie trujące. Kto chce, może spróbować.
 • @Zdzich 16:10:12
  Co ma piernik do wiatraka? Proponuję, zacznij liczyć własność Niemców na naszym terenie - oni nas mordowali.
 • @interesariusz z PL 16:28:09
  Własność, to własność. Nie mieszaj tu Boga nadaremnie.
 • @nana 16:48:48
  podzielnik to urządznie, które "całkuje" temperaturę grzejnika po czasie, a wynik jest używany do ustalenia podziału całkowitego kosztu ciepła na poszczególne mieszkania.

  Dotąd chodził człowiek raz na rok i spisywał wyniki.

  Teraz podzielnik nadaje drogą radiową wynik co 5 minut.
 • @Mirek-S 18:08:26
  własność jest dziełem szatana.

  własność ziemi nie powinna prawnie istnieć, podobnie jak własność powietrza.
 • @interesariusz z PL 16:23:05
  Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania to możesz się nie zgodzić. Najgorsze są repetytory, (czyli wzmacniacze) na korytarzach i nadajniki na dachu, gdyż pracują z większą mocą. Wciskają ludziom, gdyż oni się nie bronią. Nie wiem jak rozpowszechnione są w Polsce. Oczywiście, gdy wchodzę do mieszkania to po 5 minutach centrala wie, że wszedłem gdyż odkręciłem ogrzewanie lub zapaliłem światło.

  Są to te aspekty kontroli, o których szkoda w Polsce gadać. Ludność jest bezradna wobec tych wysokich technologii.

  To olbrzymie pole do oszustw w obliczeniach.
  Nawet ja nie doszedłem do końca przy sprawdzaniu obliczeń ciepła. Co roku stosują w przeliczeniach inne stałe na zużycie, czyli na kreskę, zależne od cen energii. Obliczeniami tych stałych, jakie ceny za energię zostały uwzględnione firmy pomiarowe nie dysponują tylko je dostają wyliczone. Obliczenia robi ktoś centralnie- nie miałem czasu sprawdzać dalej.

  Wyobraź sobie nawet tzw. centrale do porad energetycznych mają zabronione dyskutować decydujące obliczenia, by nie podawać szczegółów.
 • @nana 16:48:48
  Witaj, miałaś zegarek sterowany drogą radiową, czyli ten najdokładniejszy. Być może był on tak słabo skonstruowany, że podczas odbioru sygnału z wieży Braunschweigu musiały być duże korektury tak, że się wskazówka przekierowywała szybciej i hałasowała przy tym.

  Jeżeli taki to zegarek był, to on przecież nie nadawał, tylko ODBIERAŁ i przetwarzał sygnały tak by czas na Twoim zegarku odpowiadał temu w Braunschweigu.
 • @nana 17:05:46
  >Jeżeli Ci sprawiłam przykrość - przepraszam.
  -----------------------
  Nie mam Ciebie na celowniku i nie wiem o co chodzi. Wg mojej percepcji nie miałem z Tobą żadnych problemów, a Twoje oceny PRL-u i zdobyczy podczas władzy PRL to były fakty. Faktów nie zakłamuję od tego są inni..

  Tu moja ulubiona PKF

  http://www.youtube.com/watch?v=livaHrj2kg4
 • @adevo 19:06:13
  nie możesz się nie zgodzić, jeśli nie wpuścisz, zapłacisz maksymalną opłatę za ogrzewanie.

  Polacy są tak durni, że gdy poddałem w spółdzielni pod głosowanie uchwałę zobowiązującą zarząd do poinformowania lokatorów o wielkości emisji owych podzielników, to ludzie jej nie uchwalili. Nie chcieli się dowiedzieć.

  Z drugiej strony pisałem do producenta. Nic nie odpowiedział.
 • @interesariusz z PL 18:56:58
  własność ziemi nie powinna prawnie istnieć, podobnie jak własność powietrza.

  >> też tak uważam, podobnie jak nie powinny istnieć 'patenty' na rośliny- w ten sposób koncerny biotechnologiczne prywatyzują naturę.
 • Ile własności mają dziś Żydzi w Polsce?
  "Ile własności mają dziś Żydzi w Polsce?"

  Dobre pytanie...
  Tylko którzy żydzi ?:
  - Ci w jarmułkach ?
  - czy Ci w koloratkach ?
 • @interesariusz z PL 20:17:36
  Zawsze mówiłem komuna była idealna dla miernot. Tamten system był stworzony dla zwykłych, przeciętnych ludzi. Aktualny system jest dla złodziei, gangsterów i kłamców. Teraz dużo z tej polskiej, miernoty przedwcześnie umrze, np. na raka, to prawa kapitalistycznej dżungli.
  ------------
  Odnośnie zapytań, przecież firma powinna mieć w Internecie materiały.
  Zakładam, że chodzi o rozdzielniki odczytywane przy pomocy mikrofal radiowych. Zdalnie rozdzielniki mogą być odczytywane z korytarza przez ścianę lub bezpośrednio w centrali.

  Wtedy na korytarzu są wstawiane "WLAN-Repeater", które podają sygnał na dach, a tam czeka stacja nadawczo- odbiorcza, która przesyła sygnał do centrali lub do Internetu. Oczywiście jest to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie dla firmy, gdyż nie musi wysyłać pracowników do skanowania liczników. Można je wtedy odczytywać przez Internet, GSM, lub UMTS.

  Natomiast, jeżeli chodzi o obciążenie zdrowotne jest to najgorsze rozwiązanie. Masz promieniujące rozdzielniki, wzmacniacze sygnałów, a na dachu prawdziwą stację nadawczo-odbiorczą.

  Jak lubisz chodzić po dachach to polecam akcję, która może Ciebie zainspiruje.
  http://www.iddd.de/umtsno/slfotki/MoratoriumdlaciszyEMFs.pdf
 • @ALIK 21:44:06
  --- czytając innych komentarze - pomyślałam dokładnie tak samo -którzy żydzi ?? :))
 • czy to ten nasz
  Stan Tymiński z wyborów na Prezydenta

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930