Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 233 komentarze

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński - Budowa Polski Narodowej

23 lata nowoczesnej opresji i niewoli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy z nas chciałby aby wszyscy Polacy żyli szczęśliwie – bez wyzysku, bez grabieży. Ale „chcieć” to za mało w dzisiejszym świecie.

 
9 grudnia minęła 23-rocznica pierwszych po wojnie wolnych wyborów prezydenckich w Polsce.  Jest to dla mnie bardzo ważna data nie dlatego, że byłem wtedy kandydatem na Prezydenta RP ale ponieważ w ten dzień wynik wyborów zadecydował o przyszłości naszej ojczyzny.

 
W 90 roku władza w Polsce praktycznie leżała na ulicy. Byli władcy Polski, tzn. Partia PZPR przekształcona w SLD, mówili wtedy głośno w wywiadach prasowych, że nie mieli szansy powrotu do władzy przez co najmniej 15 lat.

Byli KOR-owcy, czyli nowo zarejestrowana żydowska (nowa) „Solidarność” nie mieli żadnego doświadczenia w pracy na stanowiskach państwowych i polegali na miernej jakości doradcach z zagranicy, którzy z braku laku szukali zatrudnienia na „dzikim Wschodzie”. Ci doradcy nie mieli żadnego doświadczenia z gospodarką uspołecznioną.

 
Wtedy na scenie politycznej pojawiłem się ja z nową książką pt. „Swięte Psy”, której zadaniem była merytoryczna pomoc w przejściu z komunizmu do wolnorynkowego kapitalizmu, ponieważ większość Polaków w 1990 roku nie wiedziała,  co to jest nowoczesny kapitalizm i wolny rynek. Mając osobiste doświadczenie życiowe z obu systemów, uważałem za mój obowiązek przekazanie go rodakom w kraju.

 
Byłem ogromnie zaskoczony i mile zdziwiony, kiedy doszło do formalnej rejestracji mojej kandydatury. Już sam fakt zebrania przez tylko w ciągu 10 dni 140,000 podpisów poparcia przez przybysza z Kanady był dowodem na to, że władza wtedy leżała na ulicy i żle się działo na scenie politycznej w kraju.

 
Początkowo mnie ignorowano i traktowano jako „kwiatuszek do kożuszka”.  Rozdział sceny politycznej nastąpił wcześniej przy suto zakrapianym wódką „okrągłym stole” i potrzebny był kandydat z zagranicy aby uwiarygodnić „demokratyczny” wybór prezydenta RP.  Wściekłe ataki na moją osobę zaczęły się dopiero,  kiedy udało nam się obalić wrogi Polakom rząd Premiera Tadeusza Mazowieckiego, w którym kluczowe resorty takie jak MSZ. MSW i MON dalej prowadzili „czerwoni” ministrowie ze starej gwardii PZPR. Blady strach padł na obóz żydowskiego KOR-u,  kiedy publicznie zadeklarowałem, że będę dązył do większości Polaków w rządzie. Dziennikarze gazet, radia i telewizji prześcigali się wtedy w używaniu kłamliwych i obrażliwych epitetów w stosunku do mojej osoby w zamian za przyszłe zaszczyty i pieniądze. Mimo tego poparcie mierzone przez niezależne firmy sondażowe rosło w znaczym tempie,  aż do końca drugiej tury. Niestety Polacy przegrali wtedy wybory,  ponieważ nie dopuszczono mężów zaufania do żadnej komisji wojewódzkiej gdzie wpisywano głosy z terenu do komputerów zakontraktowanej przez rząd firmy INFAS, która po wyborach natychmiast wyjechała z kraju.

 
Polacy przegrali wybory prezydenckie w 1990 roku i stało się tak jak wtedy ostrzegałem, Polska została krajem białych niewolników. A mogło być całkowicie inaczej. Moje doświadczenie społeczno polityczne głównie zdobyłem w Kanadzie, która jest umiarkowanie normalnym krajem. Przyjeżdżają tutaj miliony imigrantów z kulturowo innych obszarów,  a jednak szybko i bez protestów dopasowywują się do kanadyjskiego stylu życia i praw tego kraju. Podstawą rozwoju jest dopilnowanie praw człowieka oraz tępienie, czyli karanie wszelkiego rodzaju grabieżczych praktyk. Na tej bazie ludzie sami, każdy w miarę swoich możliwości budują swój raj na ziemi.

 
Przykładów prawa oraz korzystnych dla człowieka elementów systemów społecznych takich jak opieka zdrowotna, emerytury czy też system podatkowy można by czerpać garściami z Kanady czy też z innych, w miarę „normalnych” krajów. Obecnie Australia i Kanada to dwa najlepiej rządzone kraje na świecie. Ale do wdrożenia takiego systemu potrzeba ludzi, którzy mają dobre intencje i chcą służyć Polakom. Niestety z powodu braku patriotów, żaden rząd w Polsce w czasie ostatnich 23-ch lat nie spełnił tego wymogu.

 
Według  mojej opinii, główny problem polega tez na tym, że do tej pory Polacy nie potrafili się zjednoczyć wokół jednego lidera, który jak Mojżesz przeprowadziłby ich przez Morze Czerwone i nareszcie stworzyłby w Polsce warunki korzystne dla dobrobytu i rozwoju.

 
Aby ten lider odniósł sukces,  musi on mieć odważne poparcie większości Polaków, mierzone nie tylko ilością wyborczych głosów ale także pieniądzem. Dar 10 Zł. od każdego z 5-ciu milionów Polaków to fundusz konieczny do wygrania wojny o Polskę. Nie można prowadzić wojny bez pieniędzy – są one konieczne na opłatę kosztów organizacyjnych oraz kosztów przyszłej kampanii wyborczej. Już sama wielkość sumy oraz ilość darczyńcow osłabi ducha naszych wrogów i być może zmusi ich do poddania się bez walki.

 
Kraj bez lidera jest jak bezbronne stado owiec bez pasterza. A czy w Polsce wilki w rządzie dbają o dobro owiec?

 
Historia daje nam wiele przykładów, gdzie liderzy potrafili zorganizować i zmobilizować swój naród do walki o lepsze życie i tym samym stworzyli fundamenty dobrobytu i rozwoju:  Luis Inacio Lula da Silva w Brazylii, Manmohan Singh w Indiach, Susilo Bambang w Indonezji. Z dalszej historii wspomnę Mao Zedong w Chinach i Adolfa Hitlera w Niemczech. Nigdzie nie jest powiedziane, że wielki lider musi być zawsze dobry. Nie można Hitlerowi odebrac, że w czasie nagorszej światowej depresji ekonomicznej doprowadził przymierające głodem Niemcy do największego rozwoju gospodarczego na świecie (1).

 
Kto jest dziś wrogiem Polaków? Potencjalnie jest nim każdy,  kto nie przestrzega praw człowieka oraz toleruje wszelkiego rodzaju grabież. Jednym z przykładów grabieży jest korupcja obecnie nagminna w kręgach władzy w Polsce ponieważ ten sam układ polityczny i ta sama administracja przez dziesiątki lat stworzyli misterną pajęczynę w celu wyssania żywotności Polaków.

 
Pesymiści twierdzą, ze wojna o Polskę została przegrana i Polacy już nie mają nic do powiedzenia we własnym kraju. Dla zdecydowanej większości obywateli oznacza to harówkę za mizerne wynagrodzenie, ktore nie pokrywa kosztów życia. Co gorzej, wielu Polaków  ze względu na chroniczne bezrobocie nie ma szansy nawet na taką pracę.

 
Ja z kolei muszę być optymistą. Tak jak powiedziałem w 1990 roku jako kandydat na prezydenta RP – poprawa gospodarcza może być natychmiastowa, jeśli odsuniemy wrogich nam krwiopijców od władzy i nareszcie stworzymy warunki do rozwoju. Dopiero wtedy okaże się, że w naszym narodzie por raz pierwszy zaczną płynąć silne soki rozwoju podobne do tych, ktore płyną w drzewach w czasie wiosny. Żywotność narodu, kiedy się ją wyzwoli jest motorem wszelkiego rodzaju rozwoju.

 
26-go listopada br. zawsze mi wrogi portal ONET.PL opublikował tekst pt. „Stan Tymiński po latach”:http://biznes.onet.pl/stan-tyminski-po-latach,18490,5590259,1,news-detal#.UpU-K0VXuKo.facebook Zdecydowanie nie był to przyjazny tekst. Mimo tego w kilka godzin po jego publikacji pojawiło się pod nim ponad 1150 komentarzy. 85% pozytywnych w stosunku do mojej osoby. Cieszę się, ze nareszcie po 23-ch latach jest w Polsce lepsze zrozumienie mojej pracy politycznej dla dobra kraju. Być może, z nową generacją Polaków oraz powszechną komunikacją przez Internet ten proces poznawania prawdy oraz innych metod działania będzie przyśpieszony. Dlatego nie można stać z boku z pesymistycznym nastawieniem. 

 
Każdy z nas chciałby aby Polacy żyli szczęśliwie w swoim kraju – bez wyzysku, bez grabieży. Ale „chcieć” to za mało w dzisiejszym świecie. Zastanów się Rodaku jak możesz poprzeć tę dobrą chęć czynem – bo tego wymaga nasza Racja Stanu. Bądżmy nareszcie narodem, który potrafi się sam wyzwolić!

 
Stan Tymiński
Acton, Ontario

 
1. Lista 10 najlepszych liderów: http://listdose.com/top-10-greatest-leaders-all-time/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • No to powodzenia liderze...
  "Dar 10 Zł. od każdego z 5-ciu milionów Polaków to fundusz konieczny do wygrania wojny o Polskę. (...)
  Stan Tymiński
  Acton, Ontario "
 • ---------- naiwność ?? POZEW ZBIOROWY Narodu polskiego
  -do Strasburga o zaplanowaną fizyczną likwidację Polaków !
  -------------- i tu !! wymienić ! liczbę samobójstw
  ---------------liczbę chorych i chorych psychicznie -stres
  ---------------liczbę bezdomnych
  ---------------liczbę wypędzonych Polaków za granice
  ---------------liczbę ZLIKWIDOWANYCH miejsc pracy i przełożenie na biedę
  --------------- itd -itd-itd --treść umieścić w internecie we wszystkich krajach i językach
 • LUDOBÓJCY ...
  Mam dziwne uczucie po przeczytaniu tej listy "Wielkich Liderów" ...

  Przecież tam są chyba sami LUDOBÓJCY !!!???

  Czy można Hitlera nazywać "The Greatest" ??? Czy może raczej "The Biggest" ???

  Bo na pewno był wielkim w sensie osiągniętych efektów, ale słowo "Great" ma wymiar bardziej ETYCZNY, niż SKALARNY !!!

  A więc już mamy na wstępie tej listy OSZUSTWO SEMANTYCZNE ...

  Poza tym, dlaczego Hitler jest dopiero czwarty ??? Moim zdaniem powinien być bezwzględnie pierwszy, gdyż jego wizje były najszersze, dotyczyły największej ilości obszarów społecznych. A taki Gandhi czy Luther King zajmowali się bardzo wycinkowymi obszarami zamkniętych grup społecznych.

  A więc lista nie dość, że oszukańczo zatytułowana, to jeszcze źle poukładana.

  No i gdzie STALIN, który wyrolował Churchilla jak małe dziecko ???
 • THE GREATEST ...
  A jeżeli już mówimy o "The Greatest", to gdzie jest Jan Paweł II, który miał nie tylko realne osiągnięcia, ale i intelektualnie wpłynął na sposób myślenia setek milionów ludzi ???
 • ---------------------LIDER !! --------------SEKOWANY !! bo ??
  ----- nie chce iść pod pachę z KLEREM !!! dla dobra Polski

  http://www.youtube.com/watch?v=wPby5GNLGis
 • @ninanonimowa 08:33:17
  O każdej grupie społecznej można mieć zarówno dobre jak i złe zdanie.

  Ale "kler" jest w szczególnej sytuacji:
  - są to ludzie, którzy poświęcili swoje życie "byciu klerem" (to coś więcej, niż zawód)
  - nie mają dzieci, a przynajmniej ich dzieci nie są w stanie dziedziczyć po nich ich osiągnięć, stanowisk, majątku Kościoła itp. a to bardzo zmienia optykę działania i powoduje, że są mniej interesowni, od np. kasty prawniczej, lekarskiej lub urzędniczej - gdzie dziedziczenie stanowisk jest wręcz OCZYWISTOŚCIĄ (przykład - "la familia Kraśko" w TVP - i by najmniej nie chodzi mi o tego żałosnego chłystka wystawianego do publicznego wglądu, ale o całą masę osób powiązanych mniej lub bardziej formalnymi więzami, często "łóżkowymi").

  I nagle ta grupa ludzi, czyli księża, zakonnicy i zakonnice, osoby w większości realizujące swoje prawdziwe potrzeby duchowe, one są nazywane przez ciebie z nieukrywaną POGARDĄ "klerem" ???

  Skąd ta pogarda ? Dlaczego akurat wobec nich ?

  Możesz mi przybliżyć przyczyny twojej agresji wobec osób, które najmniej na tą agresję zasługują ?
 • ODPARCIE KONSERWATYSTY ZDZICHA.
  Znamiennym faktem stało sie, że pierwsze powitanie Pana Tymińskiego w Neon'ie24.pl nadeszło od znanego nam, wg jego własnych słow, genetycznie zakodowanego Komunisty, tow. Marka Lipskiego. Oj, tyle radości. Peace, man!

  A teraz, parafrazując Pańskie słowa:

  9 grudnia rzeczywiscie minęła 23-rocznica pierwszych po wojnie wolnych wyborów prezydenckich, ktore zadecydowały o przyszłości naszej ojczyzny.
  W 90 roku władza w Polsce praktycznie leżała na ulicy. Byli władcy Polski, tzn. Partia PZPR przekształcona w SLD, mówili wtedy głośno w wywiadach prasowych, że nie mieli szansy powrotu do władzy przez co najmniej 15 lat.
  Byli KOR-owcy, czyli zarejestrowana żydo-komunistyczna frakcja „Solidarności” byla dobrze zorientowana w pracach rzadowych i polegala na doświadczeniach miedzynarodowej zydo-masonerii. W okresie strajkow i krwawych zamieszek w Polsce oraz niepewnosci jutra, frakcja ta rozpoczela swoja dzialalnosc na “dzikim Zachodzie” wsrod Polonii, jako, najczesciej, dziennikarze i tzw. “dzialacze spoleczni na rzecz niepodleglej Polski”. Przyjechali na Zachod z pokaznymi sumami depozytow na wlasnych kontach, ktore wystarczaly im na uruchamianie rozglosni radiowych (e.g. Czuma), tworzenia ekip filmowych razem z bajczenie drogim sprzetem (e.g. Marian Marzynski), lub nowych gazet i periodykow (e.g. Jarmakowski). Pozostali (e.g. Ciesielczyk - specjalista od “cyklicznego rozwoju systemu komunistycznego”) zapisali sie na nieznane dotąd “uniwersytety” (e.g. European University przy ONZcie) skąd wypisywano im doktoraty. Wręcz niesłychanie, ale z paszportami i wizami nie mieli żadnych kłopotów! Wśród przyszlych kadr tzw. “organizatorow polonijnych” znalzal sie również szczesliwie wybrany Goj (chociaż zakochany w żydowce) Radek Sikorski. Jego (złoty) łańcuch powiązań to: George Soros – Zbigniew Pełczyński (specjalista od teorii Hegel'a i tworca Kapitału Socjalnego w roli usprawniania Komunizmu) - Rupert Murdoch. Jeśli mamy ich nazwać “doradcami”, to byli to i są Wielcy Mistrzowie Wolnomularstwa.
  Ci selektywnie wybrani dzialacze polscy dostawali grubą kase i rozchwytywali doktoraty za granicą(!), podczas kiedy “dojrzali” żydo-komunisci (e.g. Mazowiecki, Jaruzelski) dokonywali pierestrojki na miejscu.

  Wtedy to właśnie na scenie politycznej w Polsce pojawił sie nikomu nie znany “businessman kanadyjski”, pan Stan Tymiński. Jego nowa książka w j.polskim p.t. „Święte Psy” miała za zadanie wyjaśnić znękanym żydo-komunizmem Polakom na czym polega wyższość nowoczesnego kapitalizmu od komunizmu, zakładajac, że większość Polaków w 1990 roku po prostu nie miała o tym pojęcia!
  Bezwzględnie, jako Polak mieszkający w Polsce, muszę tutaj przypomnieć z wielkim uznaniem dla Polaków, że cała rewolucja Solidarności, strajkujący robotnicy, podziemie, studenci, każdy pojedyńczy mieszkaniec PRL'u, i nawet I-wsi sekretarze wiedzieli o tym, że piekło było bardziej logicznym systemem, niz Komunizm. W piekle przynajmniej wiadomo było co i za co; w komuniźmie wiadomo tylko komu.

  Zatem moglismy tylko sie ucieszyć, że p. Tymiński też o tym wiedział i z haslem “kapitalizm” na ustach zdołał zebrac 140,000 podpisów poparcia w ciągu 10 dni! Zebrałby nawet pare milionów w nastepnych dniach, gdyby władza wtedy leżała na ulicy i żle się działo na ich scenie politycznej w kraju. Niestety, władza miała sie wtedy dość dobrze i w swoich z góry założonych kryteriach potrzebowala takiego pana Tymińskiego tylko po to, aby pozorować “wolne wybory”.
  Po 10 dniach pozorowanej wolności, zaczął sie “business jak zwykle”, czyli ignorancja, rozdział sceny politycznej przy suto zakrapianym wódką „okrągłym stole”, wściekłe ataki, itd. itp.
  Podczas kiedy żydo-komunistyczni dziennikarze gazet, radia i telewizji prześcigali się w używaniu kłamliwych i obrażliwych epitetetów w stosunku do p. Tymińskiego, przebywająca za granicą kadra żydowskiego KOR-u zyskiwała na czasie. Paradoksalnie, w winy samego Tymińskiego, było im łatwo.
  „Czerwoni” ministrowie ze starej gwardii PZPR prowadzili (i prowadza do dzisiaj)!
  Pozostaje więc kwestia, czy Polacy na prawdę przegrali? Może inaczej: co Polacy by wygrali, gdyby p. Tymiński wygrał wybory prezydenckie? Kanadyjski “wolnorynkowy kapitalizm”? NAFTA? WTC Free Zone? hmm

  Z cytowanego tutaj i napisanego przez pana Tymińskiego tekstu dowiadujemy sie, że miał “doświadczenie społeczno polityczne głównie zdobyte w Kanadzie, która jest umiarkowanie normalnym krajem”. Fałsz!
  Kanada jest na 100% zażydowionym krajem SOCJALISTYCZNYM, skąd szczęśliwcy mieszkający blisko granicy z USA wyskakują na zakupy, po opiekę medyczną (wolą zapłacić w USA, niż mieć społeczną za darmo w Kanadzie), oraz intensywnie szukają pracy w USA. Tyle na temat “korzystnych dla człowieka elementów systemów społecznych takich jak opieka zdrowotna” - ha,ha. “Co? Szkło w oku? Prosze przyjść za dwa tygodnie.” - znam z autopsji.

  Imigranci w Kanadzie, podobnie jak w Australii, muszą dopasowac sie do kanadyjskiego stylu życia i praw tego kraju w swoich wielkich marzeniach otrzymania obywatelstwa kanadyjskiego, lub australijskiego tylko po to, aby … czmychnąć do USA przy pierwszej okazji. (Prawda panie Opara?).
  Pan, panie Tymński, też nie zbudował swojego raju na ziemi w Kanadzie, tylko go Pan przywiózł do Kanady z interesów robionych w innych krajach. Zostawmy ta Kanadę w spokoju. Wakacje w klimacie kanadyjskim? Super! Zwłaszcza na prywatnym rancho. (Niestety, zaproszenia na kulig nie otrzymam.)

  Do wdrożenia takiego cudownego systemu, choćby jak w Kanadzie ;), potrzeba ludzi, którzy mają dobre intencje i chcą służyć Polakom. Prawda!
  Tylko proszę napisać, które to intencje są dobre. Za przykład, wypomnę Panu znajomego, którego umieścił Pan obok swojego artykułu jako “Ulubionego Autora”. Jest nim Jacek Rossakiewicz.
  Jacek Rossakiewicz, jako “Nawigator Jutra” promuje i naucza EKONOMIĘ ANTYLICHIWARSKĄ, czyli, oględnie mówiąc, anty-żydowską. Zakładam, że nie lubi Pan ekonomii żydowskiej, ktora obecnie panuje we wszystkich krajach, oprócz arabskich, tak samo jak nie lubi Pan “żydowskiego KOR-u”.

  Musze tutaj przypomnieć, że Ekonomia Antylichwiarska zawiera bankowość bezprocentową oraz gospodarkę bezpodatkową – czyli te dwa elementy, na myśl których szał Pana ogarnia!
  Jak zatem mamy rozumieć Pana “dobre intencje, które mają służyć Polakom”? W Pana przypadku, jedno wyklucza drugie.
  To nie z powodu braku patriotów, żaden rząd w Polsce w czasie ostatnich 23-ch lat nie spełnił tego wymogu, tylko z powodu braku nawet jednego lidera, który jak Mojżesz przeprowadziłby ich przez Morze Czerwone do Ekonomistów Islamskich, panie Tymiński. Wtedy dopiero stworzone by były w Polsce warunki tak korzystne dla dobrobytu i rozwoju, jak w Dubaju, itp.(http://www.forbes.com/sites/miguelforbes/2012/10/22/dubai-has-recovered-faster-because-of-zero-tax-economic-free-zones).
  Natomiast „Wysoki podatek progresywny”, który Pan poleca, to jest Drugi postulat Manifestu Komunistycznego, drogi Panie. Podatek = niewolnictwo + korupcja
  (http://johngaltsite.wordpress.com/teksty/podatki-a-niewolnictwo-analiza-porownawcza)

  Aby taki uczciwy lider odniósł sukces i miał poparcie większości Polaków, musi on najpierw przekonywująco i uczciwie wyrazić swoje intencje, czego nie dokonał Pan w swojej książce „Święte Psy”. Zrobił to za Pana Jan Kobylański, ale niestety nie kandydował on na urząd prezydenta.
  Pan, być może jest optymistą, tylko że sam optymizm na odsunięcie wrogich nam krwiopijców od władzy i nareszcie stworzenia warunków do rozwoju nie wystarcza! Raczej przypomina mi hasło Obamy “Vote for change”.
  My, Polacy, najpierw musimy mieć pewność, że nowy pasterz nie jest kolejnym wilkiem w owczej skórze, który idzie do koryta ta samą drogą i tym samym krokiem, czyli krytykując poprzedników, jak to inni żydo-komunisci robili przed nim. Historię znamy. Najpierw winnym był Trotzky, potem Stalin, potem Chruszczow, potem Breżniew, itd., a Lenin wciąż żywy i wśród nas!
  Zatem, główny problem nie polega na tym, że do tej pory Polacy nie potrafili się zjednoczyć; tylko na tym, że nie znaja jeszcze uczciwego lidera, który oficjalnie i odważnie powie:
  „Precz z Demokracją i jej wiecznymi „poprawkami” na korzyść leniwej, głupiej, i aroganckiej Lewicy!
  Zjednoczmy się w nowej prawdziwie-konserwatywnej i oficjalnie anty-syjonistycznej partii politycznej, która zawalczy o Konstytucyjną Republikę Polski, Państwo Prawa.”
  I za Bolesławem Prusem: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”.

  Zbiórka po 10 zł na bogatego „businessman'a z Kanady” jest bynajmniej śmiesznym i zmanierowanym wyrazem zjednoczenia. Daj mi 15 zł i powiem ci więcej jak jest beznadziejnie. A za 30 zł wyślę ci książeczkę w sztywnej okładce! Free shipping :)
  Tak wyzwala (z pieniędzy) żydo-komuna, neo-konserwatyści, i generalnie syjoniści. NIE TĘDY DROGA DO WOLNOŚCI.
  Oficjalnie anty-syjonistyczna Konstytucyjna Republika Polski wyzwoli się sama!

  (Byc może w zjednoczeniu z Konwentem Narodowym, Ligą Narodową, Obozem Wielkiej Polski, i USOPAŁ? Uczciwych patriotów tam nie brakuje.)
 • @Ultima Thule 08:43:31
  ------------- oto JEDEN !! z tysiąca POWODÓW

  http://www.youtube.com/watch?v=uN3afSi6sYY
 • @ninanonimowa 09:54:03
  ---------------- drugi z tysięcy powodów ------------------

  http://www.youtube.com/watch?v=hXLwm1RZCDI
 • @ninanonimowa 10:03:55
  -------------czwarty z tysięcy powodów ---------

  http://www.youtube.com/watch?v=qCdC1RSFB0s
 • @ninanonimowa 10:03:55
  ------------piąty z tysiąca powodów ---------------

  http://www.youtube.com/watch?v=dA8M6D_j7Eo
 • @ninanonimowa 10:09:34
  ---------------:)) trzeci z tysiąca -POWODÓW

  https://www.youtube.com/watch?v=BAGBPBj0ytE
 • @ninanonimowa 10:09:34
  Ale to dotyczy jakiejś garstki księży !!!

  Przecież nie chcesz mi chyba powiedzieć, że każdy nowy ksiądz stając się księdzem "nagle" staje się syjonistą ???

  Większość, to po prostu POLACY i KATOLICY !!!

  W dodatku, gdybyśmy ich potraktowali jako "próbkę statystyczną", to byłaby ona BARDZIEJ POLSKA, niż próbka zawierająca Wojtasa, ninanonimową i SL ...
 • @ninanonimowa 10:16:42
  ----------------szósty z tysiąca POWODÓW ---------
  http://www.youtube.com/watch?v=ASRdDh3SVyE
 • @ninanonimowa 10:18:10
  ---------------------7 z tysiąca POWODÓW

  http://www.newsweek.pl/premier-z-watykanu,100368,1,1.html
 • @ninanonimowa 10:20:35
  -------------8 z tysiąca POWODÓW -----------

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/896991,20-lat-temu-Polska-zawarla-konkordat-ze-Stolica-Apostolska
 • @ninanonimowa 10:26:30
  ------------------ 9 z tysiąca POWODÓW --------------
  http://www.youtube.com/watch?v=fLdLUytrCTw
 • @ninanonimowa 10:27:57
  ------------- 10 z tysiąca POWODÓW -------------------
  --------------------------------------------POLSKI TANIEC LUDOWY --------
  http://www.youtube.com/watch?v=0Ij5OQ1-RLI
 • @ninanonimowa 10:31:17
  ------------- 11 z tysięcy POWODÓW -----------------
  http://bialczynski.wordpress.com/tag/klatwa-kosciola-katolickiego-rzucona-na-polakow/
 • -----------Palikot NIE atakuje !! kościoła on go --BRONI
  ---NAJLEPSZĄ OBRONĄ jest ATAK !! a broniącymi są naiwni Polacy !! i w ten sposób -----zachowane jest STATUS GUO !!!!!!!!!!!!!!!
 • Panie Stanisławie
  Mam do Pana prośbę. Proszę nie obrazować naszej przemiany ustrojowej w ten sposób, ze przeszliśmy od gospodarki komunistycznej do wolnorynkowej. To wprowadza fałsz oraz wrażenie, ze wszyscy chcieliśmy tego wynaturzenia gospodarki rynkowej. Po prostu: od gospodarki planowej przeszliśmy do gospodarki rynkowej i tu jest zgoda. Nawet w konstytucji napisaliśmy sobie, ze będzie to "społeczna gospodarka rynkowa". Tę "wolnorynkowość przywlokła nam tu nadjordańska dżuma, której powinniśmy się jak najszybciej pozbyć.

  Korwina Mikke i jego sektę musimy przesiedlić do Birobidzanu (Żydowski Obwód Autonomiczny nad Amurem)! Stalin miał niezły pomysł.
 • @nikander 12:24:05
  Nikander , balansujesz na cienkiej linii. dla jednych jesteś odważnym, szczerym bohaterem, a dla innych chamskim podżegaczem ...ale pamiętaj ,że internet wszystko pamięta...żeby Twoja legenda "szczerego, odważnego prawdziwego Polaka " nie została zmieciona jednym kliknięciem myszki....
 • @prawi co wiec 12:42:46
  re Nikander:

  ponieważ jesteś starszym człowiekiem , chciałbym oszczędzić Ci stresu...dlatego jeszcze raz wzywam Cię : miarkuj się w oskarżeniach , oszczerstwach i podżeganiach do przestępstw !
 • @nikander 12:24:05
  dlaczego mnie ZBANOWAŁEŚ ???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 08:43:31
  Pan Bóg nie wymaga od nikogo żeby żył w celibacie. Wręcz przeciwnie, poleca abyśmy się rozmnażali. A apostoł Paweł uczy nas że przełożeni w grupach wierzących powinni być mężami jednej żony.


  "1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. " 1Tym:3


  Dlatego nie można uważać celibatu za pozytywny argument przemawiający za jakąś niby większą uczciwością. Bo skoro nie z polecenia Boskiego ci ludzie rezygnują z normalnego życia, to z polecenia ludzkiego.

  Wystarczy prześledzić historię, żeby się dowiedzieć z czyjego dokładnie polecenia. Księża oprócz tego, że są Polakami i byli wychowani w Polsce są przede wszystkim funkcjonariuszami państwa watykańskiego. Dodając do tego fakt, że kościół RZYMSKO-katolicki to struktura hierarchiczna można dojść do wniosku, że nawet jakby się zdarzali księża patrioci to zawsze pierwszeństwo będzie mieć watykański interes.


  napisałeś:
  "księża, zakonnicy i zakonnice, osoby w większości realizujące swoje prawdziwe potrzeby duchowe"

  to prawda, ci ludzie realizują SWOJE potrzeby duchowe, niestety nie można powiedzieć tego o potrzebach wynikających z wiary.

  Podsumowując kler nie jest dobrym partnerem dla Polski, historia nas uczy że zawsze wygrywał interes watykański nad polskim.
 • @prawi co wiec 12:50:18
  Nie zaskoczyłeś mnie. Pisanie o lichwie, OFE, wyszynku alkoholu, uboju rytualnym, donosicielstwie jest antysemityzmem i namawianiem do pogromów. Przecież w tym kraju wie to każdy. Wysil się trochę.
 • pffff
  kolejny co na odległość uzdrawia.
  Panie Tymiński, przyjedź Pan, pożyj za 1800 pln na miesiąc z pół roku to może cos z sensem Pan wyskrobiesz.
  Bo Wasza (Pana, uspoały jak i p. Opary) znajomość realiów jest czysto teoretyczna. A i tę teorię macie że tak powiem o kant potłuc.
  I oczywisty satelita Marek "mordujeszpolskiedzieci" Lypsky pierwszy klaska licząc na ochłap z Pańskiego stołu:D
 • @nikander 14:20:00
  pisz o czym chcesz ale nie insynuuj , nie obrażaj oszczerczo i nie wzywaj do przemocy. Ja nie mam zamiaru angażować żadnych służb , żeby było jasne. Takim sprawom sam stawiam czoła i nie będzie to tez kontakt fizyczny tylko...no właśnie...miarkuj się , bo Twoja legenda bezkompromisowego i szczerego do bólu może się załamać jednym kliknięciem...
 • Pan Stan Tymiński "...Każdy z nas chciałby aby wszyscy Polacy żyli szczęśliwie – bez wyzysku, bez grabieży..."
  Jest to pierwsze zdanie manifestu=apelu=oferty politycznej...
  Zatrzymajmy się przy nim na chwilę....Dlaczego , bo jest ,moim zdaniem,
  nieprawdziwe lub niejednoznaczne...
  Każdy??? Jestem pewien , że nie każdy...

  Z nas ??? Co to znaczy " nas" ???

  Aby wszyscy Polacy żyli ???Tutaj już nie mam
  wątpliwości....Demografowie informują , że Polacy wymierają i to coraz szybciej...,czyli sami zainteresowani nie chcą się reprodukować

  Szczęśliwi??? Ideał szczęcia katolickiego zbawienia nie jest szczęściem religijnych słowian, polskich muzułmanów lub rodzimych ateistów...

  Bez wyzysku, bez grabieży??? To już jest ocean nieporozumień: przywileje branżowe, zwolnienia podatkowe, dostęp do dotacji, koncesje, umorzenia wyroków, kreacje pieniądza, zwroty majątków przedrozbiorowych, rozbiorowych i porozbiorowych....

  Ja proszę każdego kandydata na lidera , aby zawalczył o kwotę wolną
  od podatku na poziomie anglosaskim , czyli 49000 złotych....
  Nic więcej nie oczekuję od niego...Nawet wyznania wiary....
  Zainwestuję sto razy więcej niż wspomniane 10 złotych....

  X X X
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/12/wspopraca-tylko-ze-swoimi-moze.html
 • @prawi co wiec 14:28:08
  No już mnie przestraszyłeś tym klikniecięm...

  Mój komentarz był o tym, że należy odróżnić: gospodarkę rynkowa od gospodarki wolnorynkowej oraz ordoliberalizmu (społecznej gospodarki rynkowej).

  Powiedz mi, co się stało, ze nagle żydowskie samice zaczęły rodzić idiiotów. Szli do gazu i nie wiedzieli dlaczego. To napiszę coś otwartym tekstem, co specjaliści od polityki gospodarczej wiedzą od dawna: nie byłoby w powojennych Niemczech cudu gospodarczego na bazie ordoliberalizmu Adenauera i Erharda, gdyby wcześniej nie było holokaustu. Wyciągajcie więc jakieś wnioski z historii, miast wyciągania kolejnych miliardów z gojów w ramach holokaustowego biznesu. Zacznijcie myśleć kategoriami cywilizacji która udziela wam gościny. Nasz Bóg jest Bogiem trochę lepszym, zdecydowanie lepszym od waszego.
 • @Marek Lipski 13:51:39
  Z WARIATAMI NIE DYSKUTUJĘ.
 • @nikander 15:46:08
  Nie pisz do mnie tym tekstem sugerując , że nie jestem Polakiem.
  Czas Twojej legendy o odważnym i szczerym do bólu "patriocie" dobiega końca.
 • @Marek Lipski 16:52:31
  ---Panie Lipski ! ja też chciałabym takiej Europy -ale coś mi się widzi ,że !! my SŁOWIANIE będziemy w naszych Ojczyznach --PAROBKAMI --

  ---------------------MEMENTO !!!

  http://www.megaplayer.pl/index/bezlimitu/bartweb/Placowka-%281979%29-PL
 • @ninanonimowa 17:20:22".... coś mi się widzi ,że !! my SŁOWIANIE będziemy w naszych Ojczyznach --PAROBKAMI...."
  Tak jest i tak będzie dotąd , aż każdy indywidualnie nie przestanie się zadowalać rolą PAROBKA i tymi resztkami , co spadną z pańskiego , dzisiaj państwowo-korporacyjnego , stołu ...eksagentów polskich, rosyjskich,niemieckich, chazarskich,watykańskich ....


  Zbyt wielu Rodaków myśli jak Parobki i żyje jak Parobki...
  Czy porównywalnie wielu chce być wolnymi i odpowiedzialnymi
  za siebie ???
  A może dalej naiwnie myślą,bo wygodniej, że urzędnicy warszafki będą się troszczyć bardziej o interes przysłowiowego Janka Kowalskiego niż
  o interesy swoich "klik" ???
  Popatrzmy na przesławnych działaczy związkowych robiących kariery
  w budżetówce....Wnioski nie tyle nasuwają się ...co jak tsunami powinny zmyć naiwność, podobno dorosłych, polskich mężczyzn...
 • @zbigniew1108 17:50:24
  -- że tak powiem :)) całe życie na swoim !! PĘTLA jednak zaciska się !! pomału doświadczam losu Ślimaka - pomimo,że z dziada-pradziada walczymy !! na nic wykształcenie ! na nic nieruchomości na nic !! już wszystko -------------ZAPLANOWANA ZAGŁADA Polaków --trwa !

  --"kiedy przyszli po mnie ! nikt nie protestował ! NIE BYŁO już NIKOGO "--
 • @ Autor
  Panie Tymiński,

  niech pan spojrzy na ówczesną przegraną z innej perspektywy: kto wie ile czasu cieszyłby się pan prezydenturą. Widoczna w Polsce bezwzględność i brutalność w połączeniu z bezkarnością (eh, te rozgrzane Tuleye...) nie wróżyłaby doczekania czasów internetu.
  Ale próbował pan.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @prawi co wiec 17:00:40
  Weź się człowieku od.... od Nikandera. Napisał kilka słów gorzkiej prawdy, czy aż tak was to boli, że uciekacie się do pogróżek i straszenia? Ogarnij się.

  pozdrawiam
 • @Madara 18:42:53
  co to znaczy "prawdy" ? czy Ty też sugerujesz wzorem Nikandra, że jestem żydem ?
  ja tylko Go ostrzegałem...ale nie skorzystał - Jego sprawa....
 • @ninanonimowa 18:04:17 "....NIE BYŁO już NIKOGO...."
  Cóż , taka jest cena wolności...nawet do samozagłady.
  Nikogo nie uszczęśliwisz wbrew niemu samemu...
  Jeżeli Polacy nie potrafią być GOSPODARZAMI u siebie , to będą , tak jak napisałaś wcześniej , PAROBKAMI...też u siebie. Część naszych Rodaków nie zauważy różnicy...
 • @prawi co wiec 19:19:11
  >> czy Ty też sugerujesz wzorem Nikandra, że jestem żydem ?
  Ja sugeruję, że piszesz pogróżki, co do tego czy jesteś Żydem, czy nie to możesz się sam określić i uciąć wszelkie spekulacje.

  Swoją drogą to jest bardzo interesujące, dlaczego Żydzi w Polsce ukrywają swoje pochodzenie, zmieniają nazwiska, oburzają się jeśli ich o to zapytać (szczególnie Ci z rządu i sejmu z mediów, jak np.JKM). Postawa od początku nacechowana oszustwem i podstępem. Inne nacje w Polsce uczciwie i bez krętactwa mówią o swoim niemieckim, rosyjskim, tatarskim, ormiańskim, czeskim czy innym pochodzeniu i są oni traktowani normalnie z należytym szacunkiem ale nie Żydzi. Dlaczego?

  pozdrawiam
 • @prawi co wiec 19:19:11
  może nie jesteś etnicznym żydem, ale po żydowsku myślisz. To prawie tak jak byś był, bo efekty są takie same.
 • @Madara 20:19:33
  Dlatego, że intencje ich są nieczyste i podstępem chcą opanować nasz kraj a z nas niewolników zrobić. Zresztą nie tylko nasz. Wyznawcy talmudu zawsze będą złymi i podstępnymi ludźmi.
 • @Madara 20:19:33
  akurat kulą w płot, bo JKM to się śmieje do rozpuku z takich "rewelacji"., bo akurat przez GW oskarżany jest o antysemityzm..
  A Ty masz dowód na to ,że On zmienił nazwisko z żydowskiego na polskobrzmiące, czy tylko bazujesz na bublowskich przedrukach z sieci ?
 • @zadziwiony 21:25:19
  dla mnie liczy się prawda i sprawiedliwość , nie sądzę, żeby to były cechy żydowskie.
 • @Marek Lipski 16:18:50
  hehhe jak pisałem. pierwszy klakier zawsze na posterunku:D
  dalej dalej onanizuj się Pan. i co za język?? co na to admini i regulamin??
  patrz Lypsky, Ciebie nawet nie trzeba prowokować, Ty od razu pokazujesz Swoje fobie:D
  sobie nie zdajesz jaką krecią robotę robisz temu portalowi:D
 • @prawi co wiec 22:22:32
  Dlaczego "tylko"? To są wiarygodne źródła (i niestety jedne z nielicznie istniejących) Są jeszcze publikacje Henryka Pająka. (np. http://archiwaipn.wordpress.com/category/goldberg/)

  Poza tym chyba nie zaprzeczysz że problem ukrywania żydowskiego pochodzenia istnieje w Polsce wśród polityków najwyższego szczebla i osób publicznych?

  pozdrawiam
 • @zadziwiony 21:27:51
  To rzeczywiście wygląda na bezczelne i prymitywne oszustwo tej nacji. A najgorsze w tym jest to, że MY dajemy się im wodzić za nos jak dzieci. Chociaż w zasadzie dzieci nie dało by się tak łatwo robić w balona.

  pozdrawiam
 • @Madara 23:30:02
  bredzisz. archiwa IPN i tam kilka dokumentów relacjonujących pobyt Korwin-Mikkego w więzieniu.
  a potem jakieś insynuacje Pająka.
  Tymi "wiarygodnymi źródłami" nazywasz to , że istnieją wpływowi żydzi o nazwisku Goldberg ? Istnieją i co z tego?
 • @prawi co wiec 10:16:50
  Do mnie przemawia argument racjonalności - gdyby JKM miał sobie zmieniać nazwisko na takie polskie, to przecież wybrałby zapewne coś bardziej polskiego - choćby Warszawski, Poznański, Trzciniecki, albo nawiązując do ludu Grabie, Tasak, Podkowa.
  Ale Korwin-Mikke? Jako polskie nazwisko? Jak on w ogóle dałby radę takie nazwisko wymyśleć?
 • @programista 11:48:28
  sprytny jest piekielnie....mógł przewidzieć taki tok rozumowania... :-))
  obawiam się tylko ,czy wdając się w pyskówki z paranoikami jak powyżej nie udzieli mi się ...?
 • Wszyscy!!!! Szok!!!
  Fundacja Republikańska: szokujące zarobki w administracji publicznej. 1,9 mln urzędników kosztuje nas rocznie 88 mld zł

  W dniu 11 grudnia 2013 Fundacja Republikańska przedstawiła raport „Wynagrodzenia w administracji publicznej”. Okazuje się, że aż 70 % Polaków zarabia mniej niż wynosi średnia pensja w administracji. Eksperci twierdzą że za wysokie w stosunku do zarobków w sektorze prywatnym pensje urzędnicze zapłacą młodzi Polacy wchodzący na rynek pracy.

  Stanie się tak dlatego, ponieważ rząd nie szuka oszczędności, a zamiast tego podnosi obciążenia fiskalne dla sfinansowania swoich wydatków ponad stan. Sytuacja w której średnie wynagrodzenie w administracji jest o 800 złotych wyższe niż pensja przeciętnego Polaka nie jest normalna, tym bardziej że duża część administracji zamiast pomagać przeszkadza w codziennym życiu Polaków

  – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Fundacji Republikańskiej

  Przeciętny urzędnik zarabia o 800 złotych więcej niż Polak pracujący poza administracją. Eksperci Fundacji twierdzą, że przed wyborami w roku 2015 prawdopodobnie odmrożone zostaną pensje w administracji, co miałoby przysporzyć głosów rządzącym.

  Wszystkie wynagrodzenia w sektorze publicznym kosztują Polaków 88 miliardów złotych, pracuje w nim prawie 1 milion 900 tysięcy osób. Urzędnicy zarabiają przeciętnie 4395 zł, podczas gdy średnia pensja w prywatnym sektorze to 3522 zł. Kwota ta prawdopodobnie by wzrosła, gdyby wziąć pod uwagę pomijane w oficjalnej statystyce GUS umowy o dzieło i zlecenia, którymi w sposób masowy posługuje się administracja, jednocześnie deklaratywnie z nimi walcząc.

  Państwo nie podejmuje realnych działań, by zmienić ten stosunek. Zarobki są także niezależne od wydajności i jakości pracy urzędnika, co może być wynikiem braku systemu monitorowania efektywności pracy urzędów. Co więcej, jest wiele instytucji, których sens istnienia jest co najmniej wątpliwy. Któż jest świadom, że w Polsce funkcjonuje Polski Klub Wyścigów Konnych, który nie jest typowym związkiem sportowym, a jednostką finansowaną z budżetu państwa, gdzie zarabia się średnio 7930 zł miesięcznie? Takich zaskakujących danych jest znacznie więcej. Innym ciekawym faktem jest różnica zarobków w Prokuraturze Wojskowej i Generalnej - oficerowie zarabiają 13 657 zł czyli o ponad 3752 zł więcej niż ich koledzy z cywila. Waga instytucji nie ma odzwierciedlenia w średnich zarobkach, np. pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zarabiają średnio mniej niż pracownicy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

  Kolejny problem to dysproporcje w zarobkach w ramach tej samej instytucji. Średnie pensje w pomocy społecznej w zależności od części Polski różnią się o 300%. Racjonalizacja wynagrodzenia w sektorze publicznym jest istotną rezerwą oszczędności. Pracownicy administracji publicznej zarabiają znacząco ponad średnią krajową.

  Dlatego też praca w administracji jest dużo bardziej atrakcyjna niż w innych sektorach rynku. Nie można wymagać od młodych i wykształconych ludzi by rzucali się na grząski grunt prywatnej przedsiębiorczości, gdy w perspektywie mają bezpieczne i dobrze płatne państwowe posady, oczywiście po znajomości – jak podał NIK, niemal 50% stanowisk w instytucjach samorządowych w latach 2010-2012 zostało obsadzonych z pominięciem konkursów!

  Pełen tekst raportu można przeczytać TUTAJ http://cafr.pl/wp-content/blogs.dir/4/files/filebase/Raport/10.12.13%20Zarobki%20FINAL.pdf

  Kolejne absurdy będą prezentowane państwu codziennie za pomocą infografik. Zapraszamy do lektury raportu.
 • @Kula Lis 62 15:13:09
  Ps. Prawda. To są koszty tylko osobowe. Dodajmy do tego jeszcze koszty utrzymania budynków, biur,transportu, bieżącej obsługi. Są to też kolejne dziesiątki straconych miliardów. I jeśli zsumujemy to z pośrednimi choć równie "ciężkimi" stratami wynikającymi z niekompetencji, przewlekłości procedur czy zwykłej korupcji to już częściowo wyjaśnia ruinę państwa i biedę większości obywateli. Bezproduktywni biurokraci na synekurach za świetną gażę. Fundacja Republikańska ma wiele ciekawych publikacji i monitoruje wydatki rządzących. Warto poczytać, polecam. Możemy do tego jeszcze dodać pośrednio finansowaną grupę przyrządowych celebrytów, 16 tyś czynnych częściowo i pośrednio finansowanych fundacji (np.WOŚP), ok. 60 tyś stowarzyszeń i organizacji tzw. dobra publicznego i mamy niemal całą pasożytniczą i próżniaczą klasę stanowiącą żelazny elektorat Tuskolandu i układu III RP/PRLbis. I potrzeba naprawdę aktywizacji i myślenia jednak większych grup społecznych by z taką patologią wygrać w najbliższych wyborach.
 • @Ultima Thule 08:43:31
  no cóż, jak nie prawisz o wolnym rynku, to się trzeba z Tobą zgodzić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930